Tirnaklarim Hem Soyuluyor Hem Kiriliyor

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve lifeisgood tarafından 1 Mart 2008 başlatılmıştır.

1 Mart 2008
    Konu Sahibi : lifeisgood
  1. lifeisgood

lifeisgood Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar merhaba, benim sorunum tırnak kırılması. Gerçi forumda bununla ilgili çok yazı var, biçoğunu da okudum. ama benim tırnaklarım önceden kırılmazdı çok güzel uzatırdım onları. Son birkaç aydır hem soyuluyor hem kırılıyor. Kısa olsa bile kırılıyor. Şimdi limon z.yağı deniyorum. Ev işlerinde eldiven kullanıyorum. Normalde zaten hep krem sürerim ellerime. Neyle alakalı acaba, törpüleme ile alakası olabilir mi? Neden sizce?:uhm:

2. 5 Mart 2008
  3. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benim de hemen kırılır canım,azıcık uzasa hemen soyulur ve kırılır...ben de hiç uzatamıyorum,bunun için bir kaç krem aldım ama etkili olmadı,gene aynı...limon ve zeytinyağını ben de duydum ama hiç yapmadım

4. 5 Mart 2008
  5. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar beslaenmeyle çok alakalı... vitamin ve proteyin almata başlayın bide sebze yi masanızdan eksik etmeyin .. ve mutlaka tırnaklara koruyucu kullanın...

6. 26 Nisan 2008
  7. EU1

EU1 Guest

soyulan tirnaklar hastalik belirtisiymis canim bir doktora görünsen daha iyi olur yerimseniben

8. 4 Mayıs 2008
  9. NightWish

NightWish TEAM CULLEN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde tırnaklarım kat kat soyuluyor vede kırılıyor.ama son 2aydır.çünkü 2aydır uzatıyorum daha önce hemen keserdim uzun brakmazdım..ojesizde kalmaz tırnaklarım..başka öneriniz varmı acaba tırnağın kırılmaması ve soyulmaması için ? bide ojem hemen çıkıo uçlarından soyulmaya başlıyor =(

10. 4 Mayıs 2008
  11. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bende limona batırılmasının iyi geldigini biliyorum.ama mutlaka vitamin eksikliği vardır.beslenmene dikkat et istersen...

12. 30 Mayıs 2008
  13. selam..benimde son zamanlarda üç tırnağım(!)soyulmaya başladı. diğerleri neden soyulmuyor bilmiyorum, soyulmak bi tarafa çok sert tırnaklar. bir anormallik gidiyor:)) forumdaki çoğu yazıyı ben de okudum. z.yağı ve limonu ben de denedim ama uzun süreli değil.açıkcası bir etkisi olacağına da inanmıyorum, içimi rahatlatmak için denedim. bazı arkadaşlar soyulma, uzama vs için bi çeşit oje markaları vermişler.bi tanesi bunlardan: flormar nail care max crowth item:09. bi de bunu denemyi düşünüyorum, kırılma, çatlama artık herşeyi temizlediğini söylüyolar :)

14. 30 Mayıs 2008
  15. NightWish

NightWish TEAM CULLEN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben limonda yağda flormarın tüm ojelerinide kullandm bunun için yine soyuluyor...çözümü çok uzatmamak ve oval değil kare biçimnde kesmekte buldm..şimdi daha iyi gbi...

16. 30 Mayıs 2008
  17. sibel.mutlu

sibel.mutlu LİLYUM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar,Bende ayı sorunu yaşıyordum.Ancak Çok iyi vir cildiye doktoru buldum kendime ve bana TRİND tırnak losyonunu önerdi.Büyük eczanelerde bulabiliesiniz.Biraz pahalı ama gerçekten çok etkili.Yanlış hatırlamıyorsam 42 YTL ye aldım oje şeklinde bir şişesi var ama içeriği ilaçlı bişey.İlk hafta her kaşam sürüp ondan sonra hafta 1 gün sürüyorsunuz.Ama tırnaklarınızdaki iyileşmeyi ve sertleşmeyi 3 gün sonra farkediyorsunuz.Tabi sürmeden önce ellerinizi kremlemeyi unutmayın çünkü tırnak çevresindeki etler de serleşiyor. etinize sürmemeye özen gösterin

TAVSİYE EDERİM.Ben çok memnun kaldım.

18. 30 Mayıs 2008
  19. sibel.mutlu

sibel.mutlu LİLYUM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Birde Doktorumun tavsiyesini paylaşayım sizinle. kesinlikle Limonu tırnaklarınızla temas ettirmemeye sürmemeye çalışın.Çünkü Limon daki asit tırnak diplerinizdeki sinirleri bile zedeliyormuş.