Tırnaklarımın Uzamasını Nasıl Yavaşlatırım ?

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve Gxuxnexsx tarafından 2 Haziran 2008 başlatılmıştır.

2 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Gxuxnexsx
  1. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    biliyorum belki bazılarınız bana kızacak ama benim sorunum da tam tersi tırnaklarımın çok çabuk uzaması...kestiğim tırnak 2 gün sonra hiç kesmemişim gibi tekrar uzamış oluyor..her 2 günde bir tırnaklarımı kesmek zorunda olmaktan gına geldi...ben de aksine kısa tırnak seven ve öyle rahat eden bir insanım..tırnağım biraz uzasa el hareketlerim kısıtlanıyor çünkü....buna bir çözüm yokmu acaba ?
    ayrıca belirteyim benim saçlarım da çabuk uzar...(hani saç ve tırnağın yapısı birbirine benzermiş ya o açıdan belirttim)

2. 2 Haziran 2008
  3. gxoxzdey_85

gxoxzdey_85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tırnaklarının uzamasını yavaşlatma bence hiç sağlıklı değil yapınla oynama :) bunu avantaja çevir

4. 2 Haziran 2008
  5. CUVCUV

CUVCUV Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Tırnak veya saç uzaması içten olan bir olaydır dışardan yapılacak uygulamalarla yavaşlaması mümkün olmaz hızlanması da mümkün olmaz ama zayıf tırnaklar için besleyici ürünler kullanılabilir.
    Tırnak uzamasının tek çaresi tırnakları kesmektir.Nasıl ki diş fırçalamaktan, banyo yapmaktan bıkmıyorsak tırnak kesmekten de bıkmamalıyız.İki günde bir kesmek ile haftada bir kesmek arasında fark yoktur bence. a.s.