Tiroid hastası olan var mı?

Konusu 'Endokrinoloji' forumundadır ve strawberrylips tarafından 15 Eylül 2007 başlatılmıştır.

15 Eylül 2007
    Konu Sahibi : strawberrylips
  1. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    153
    Ben 8 aydır hastalığımın farkındayım.Hipotiroidi hastasıyım ve tiroid bezlerim yavaş çalışıyormuş.Bunun sonucunda hızla kilo aldım.Hastalığımı bilmeden 1 yıl içnde 15 kilo aldım,adetim kesildi zaten adetim kesilince doktora gittim ve hormon tahlilleri sonucu ortaya çıktı.Sanırım ömür boyu ilaç kullanmak zorundayım,eğer kullanmazsam çocuğum bile olmazmış,eğer aranızda bu hastalıktan muzdarip olan varsa söyleyeceğim tek şey kesinlikle hiç bir şeyi kafanıza takmayın ve asla üzülmeyin çünkü bu hastalığın en büyük düşmanı üzüntü

2. 16 Eylül 2007
  3. SKartanesi

SKartanesi Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    73
    ben de hipotiroid hastası olduğumu 2 ay önce check up sırasında öğrendim, kilo alma gibi bi problemim olmadı ama çok halsiz hissediyorum sürekli uykum geliyor, ilaca başlamadık daha ekim sonundaki tahlillere bağlı olarak başlıcaz ama ömür boyu bu ilacı kullanmak gerekiyor ilk başta çok üzülmüştüm ama çok kişide olan bir hastalık bu ve çok şükür çok kötü birşey değil.

4. 16 Eylül 2007
  5. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Bende de var bu hastalıktan. İlaçların bırakılmaması gerekiyor. Üzüntü kaynaklı tabi. Ben öyle çok kilo almadım ama aldığım beş kiloyu da çok zor verdim. Sürekli tetikte olmak lazım. Bununla ilgili birçok başlık var canım

6. 16 Eylül 2007
  7. xhxuxzxuxnx

xhxuxzxuxnx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canim bende de var bende mart ta ögrendim bilmiyodum ve sasiriyodum ben az yemek yedigim halde nasil olurda kilo veremem diye.bende ilk baslarda cok üzülmüstüm ama alistim ve cogu kiside oldunu ögrendim,evte ömür boyu ilac kullanmamiz gerek.hastlaigin belirtileri: uyku,halsizlik,sac dökülmesi,kilo alimi,adet bozuklugu,ve hatta cocuk olmasini engelleyen bir hastalikmis tabiki herkezde ayni seyler görülcek diye bisey yok..

8. 16 Eylül 2007
  9. befour

befour Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende bir ay kadar önce ögrendim.bu hastaliga yakalandigimi.
    bütün yaz diat ve sporla gecti .sadece üc kilo verebilmistim.meger bu hastalik yüzündenmis .sporu birakinca iki kiloyu geri almistim fazla yemedigim halde.
    simdi ilaclarimi kullaniyorum cok sükür aldigim iki kiloyu verdim .

10. 17 Eylül 2007
  11. _ASLI_

_ASLI_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bendede var aynı hastalıktan tsh yüksek 2.5 aydır ilaç kullanıyorum ve sürekli dr kontrolündeyimm. memlekete gittiğimde 10 gün kadar ilaç kullanmadım hap unuttum içmeyi.. kesin yine tsh yükselmiştir hemen. Allah hepimize şifa versin

12. 17 Eylül 2007
  13. EU1

EU1 Guest

ben de haşimato tirodi hastasıyım 1 yıldır tefor kullanıyorum iyileşme olasılığı yokmuş adet düzensizliği şikayetiyle jinekoloğuma gittiğimde tespit edildi 141 kilo olmuştum geçen yaz hep kilolu bi kadındım ama 141 de hiç olmamıştım şimdi 105 e doğru inişe geçtim diyetisyene gidiyorum ben de göz tansiyonu yaptı saç dökülmesi halsizlik ciltte bozulmalar yaptı şimdi 2 aydır depresyon tedavisi oluyorum hepsi birbirini tetikliyor yani Allaha şükür hastalığa yakalanmadan bi çocuğum olmuştu kısırlık yapabiliyormuş yumurtalık rezervlerini öldürdüğünü duydum Allah herkese şifa versin

14. 17 Eylül 2007
  15. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    153
    herşeyin başı sağlık,Allah hepimize sağlık şifa versin

16. 18 Eylül 2007
  17. liliz

liliz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende 8 ay önce hasimato hastasi oldugumu ögrendim. Hasimatosu olan arkadaslar muhakkak 6 ayda bir tahlillerinizi yaptirin. Cünkü troitteki iltahaplar parcalaniyormus bir ara ve hastaligimiz yüzünden yavas calisan troitlerimiz iltahabin parcalanma esnasinda hizli calisabiliyormus. daha sonra parcalanma bitince tekrar yavas calisiyormus. Ben böyle dengesiz bir hastalik daha görmedim. Troit rahatsizliklari berbat vücudun sistemini altüst ediyor. Ama hasimato dahada bir beter. Ne zaman ne yapacagi belli degil. Ben gecen ay yaptirdim kontrollerimi ve hizlanmis benim troitlerim . Doktorum hapimi yariya indirdi. Troitlerimiz hizli calisirken ilacin dozunu cok alinca kalp krizi gecirme riski varmis.

18. 30 Eylül 2007
  19. rose_smyrna

rose_smyrna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    Ben de 2 yıldır tiroid hastasıyım. Free T3, Free T4 ve TSH değerleri bu hastalık için çok önemli arkadaslar. Ben de de adet düzensizliği ile kendisini gösterdi. Benim hormon değerlerim normal fakat tiroidte tek tarafımda bir nodülüm var. 6 ayda bir tahlil, yılda bir sefer ultrason ve gerekli görürlerse sintigrafi çektiriyorum.
    Takip edilmesi gereken bir hastalık.Allah herkese sifa versin...