Tiroid Rahatsızlığı Olup Gebe Kalamayanlar ya da Gebe Kalmayı Başaranlar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve sevsevil tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

24 Ekim 2009
    Konu Sahibi : sevsevil
  1. sevsevil

sevsevil tomurcuğum çiçek açtı Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslarim iki sene dort aylik evliyim ve bes ay oncesine kadar hapla korunuyordum.hapi biraktiktan sonra adet duzensizligi yasamaya basladim, adetlerim on gun boyunca akinti halinde surup son dort gun biraz daha normale donuyordu.doktora gittigimde "tsh hormonumun yuksek oldugunu ve hipotiroid hastasi oldugumu" soyledi. Hamile kalamayanlarin tiroidine bakiyoruz dedi.tiroid hastalari cok zor gebe kalirmis, bende o yuzden hamile kalamadigimi dusunuyorum ve cok uzuluyorum.Bir aydir tiroid ilaci kullaniyorum ama bu ayda sonuc negatif:KK43: ayni hastaligi yasayan arkadalar burdan bizimle tecrubelerini paylasirlarsa bizde bilgileniriz ozellikle hamile kalip kalamadiklarini? Simdiden cok cok tesekkur ederim...

2. 24 Ekim 2009
  3. SeHNaz

SeHNaz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    merhablar cnm öncelikle buyuk gecmis oldun
    troid hastaligi bendede var ve bende senlerdir var orta okula gidiyodum cikmisdi bu hastalik bende ve ilac tedavisi görüyorum
    öncelerde hic önemsememisdim ve ilaclarimi kullnmiyordum ama almnyaya evlenip geldikden sonra asiri derecede bi büyüme ve kilo alma oldu dr gitdim yine ilac tedavisini önerdi bende artik düzenli iciyorum ilaclarimi
    suan 8 bucuk aylik bi oglum var ben hamile kalmakda zorlanmadim yani bi skinti cekmedim bi kac arkadasimda var ayni benimgibi bu hastalikda olan onlarda kilolu ve cocuklari var
    bence sen canini sikma allhim gönlüne göre versin ins seninde nur topu gibi saglikli avlatlarin olsun boy boy ins inssss

Son düzenleme: 24 Ekim 2009
  4. 24 Ekim 2009
  5. sevsevil

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canim benim cok tesekkur ederim ilgin icin, inan moral oldun. Korunurken Bir gun hapi unutsam hamile kalicam saniyordum sonra korunmayi birakip uzerinden de bes Ay gecince bu hastalikla beraber korkular, her ay hayal kirikliklari basladi.Bir taraftan bu korkulari yasamanin bize faydasinin olacagini dusunuyorum yavrumuza kavustugumuzda sevinci katbekat fazla olacak, kiymetini anladik fazlasiyla. Insallah guzel yuvamizda bebek hayallerimiz hayirlisiyla gercek olur.isteyen herkesin...

6. 24 Ekim 2009
  7. yusufburcu

yusufburcu BEBEĞİME VE KOCAMA AŞIĞIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bendede var tiroid hastalığı doktorum 1.5 aylık tedavi verdi 1.5 senedir korunmuyoruz ama çocuğumuz olmuyor bende buna yorumluyorum artık ama doktorum bi engel değil hamile kalmana diyor başka bi sorunumda yok nedfendir bilmiyorum ama herşey allahtan...

8. 24 Ekim 2009
  9. sevsevil

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canim sende hangi tip tiroid rahatsizligi var?doktor bana ilaci omur boyu kullanmam gerektigini soyledi. Gebelik oncesi hipotiroidi, ovulasyon yani yumurtlama icin en buyuk engel bu nedenle hmile kalma sansi son derece dusuk. Ama ilac tedavisiyle bu sorun ortadan kalkiyor mu bilmiyorum.

10. 25 Ekim 2009
  11. iklim

iklim iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    198
    meraba cnm benimde tsh 7 yani yüksek ve 3 yıldır anne olamadım bir türlü bende hipotiroid hastasıyım
    inşallah hepimiz dileklerimize kavusuruz bunu çok istiyoruz çünkü

12. 25 Ekim 2009
  13. Derin__Su

Derin__Su derin sular ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    118
    Ödül Puanları:
    163
    Bende yillardir düzenli olarak hap kullaniyorum.. Bir keresinde kendi doktoruma bu sorunu danistim, duyumlarimi anlattim.. Asil hapi icmezsen ilerde cocugun olamaz,hic bi sorun teskil etmiyor hastaligin demisti... Bilmiyorum..ilersi icin endiseleniyorum acikcasi.. Benim hiper degil hipo tiroidim var,yani guatrim yavas calisiyor... Bu durumdada ayni etkiyi mi gösteriyor, merak ediyorum?

14. 25 Ekim 2009
  15. sevsevil

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canim peki bu uc yil icinde hipotiroid icin duzenli ilac tedavisi uyguladin mi?

16. 25 Ekim 2009
  17. iklim

iklim iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    198
    evet cnm tefor kullandım sürekli ama su an piyasada bulamıyorum dr gidicem yeni bi ilaç yazsın

18. 25 Ekim 2009
  19. sevsevil

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ben anlamiyorum ilacla eksik olan hormonu disardan aliyoruz buna ragmen nasil gebeligi etkiliyor... Peki adet duzensizligi oluyor mu sizde de? Doktora kalsa gebe kalmakta sIkinti yaratir demiyor ama sIkinti yasayan cok var. Heralde doktorlar stress yapip isi daha da zorlastirmamizi istemiyorlar.beni korkular iyice Sardi Allah yardimcimiz olsun.