tiroit bezi anneleri korkutuyor

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve mondschein2 tarafından 3 Şubat 2008 başlatılmıştır.

3 Şubat 2008
    Konu Sahibi : mondschein2
  1. mondschein2

mondschein2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Tiroit bezi anneleri korkutuyor

Ankara Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu, tiroit bezi fonksiyonlarındaki aksaklıkların hamilelik sürecinde fark edilmemesinin hem anne adayı hem bebek açısından ciddi sağlık problemlerine yol açabileceği uyarısında bulundu.

Şatıroğlu, ''Hamilelik sürecinde yaşanan tiroit hastalıkları, bebekte zeka geriliğine, düşüğe ve anne karnında ölüme neden olabilir hatta anne adayının hayatını riske sokabilir'' dedi.
    Hamilelik öncesi tiroit fonksiyonlarının kontrolünün yapılması gerektiğini vurgulayan Şatıroğlu, doğuma yakın dönemde tiroit fonksiyon testlerinden serbest T3, serbest T4 ve TSH'la birlikte tiroit antikorları denilen Anti TPO ve Anti Tg değerlerine bakılması gerektiğini söyledi.
    Şatıroğlu, tiroit sorunuyla karşılaşan gebenin ihtiyaç duyduğu tiroidi ilaç tedavisi ile karşılayabileceğini belirterek, doğum sonrasında da annenin kontrollere devam etmesi ve tedaviyi sürdürmesi gerektiğini dile getirdi.
    alinti

2. 5 Şubat 2008
  3. mondschein2

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    rica ederim canim benim,kendine ve ogluna iyi bak opuyorum siziŞenizŞeniz

4. 6 Şubat 2008
  5. EU1

EU1 Guest

teşekkür ederim paylaşımın için aynı sorun benim kızımdada var 2senedir tedavi görüyoruz amelyatta olduk ömür boyu ilaç kullancaz.bu durumda olan herkeze allah sağlık sabır versin.

6. 10 Şubat 2008
  7. mondschein2

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    slm canimm,allah bagislasin kizini,cok uzuldumm ins gecer diyorum
    vede ins rabbim butun cocuklarimizi her kotulukten her hastaliktan koruru,sevgiler ve cok gecmis olsunn

8. 10 Şubat 2008
  9. tiviti

tiviti GELDİN DÜNYAMIZ OLDUN... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım benimde troid bezlerim az çalışıyomuş ben hamile kalmakta zorluk çekiyorum1 defa hamile kaldım oda düştü ayy ya şimdi korktum bebekte zeka geriliği oluyo diye yazmışsın korktum yaa gerçi hamile değilim ama...

10. 11 Şubat 2008
  11. mondschein2

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    slm canim,eger hamile degilsen sorun yok ve canim ins en kisa zamanda hamile kalirsinn ve bu guzel duyguyu ins sende yasarsinn,ilk once sana saglik sihhat diliyorum sonrada saglikli bir cocukk,ins butun dilekerin kabul olurr,vede yazmistim cok uzuldum düsük yaptigina her ser de bir hayir vardir canimmm,sevgiler canimmmmmmmm