tiroit olup bebeğini emzirenler..bi bakarmısınız!

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve strawberrylips tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : strawberrylips
  1. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    153
    Kızlar Allah kısmet ederse çok yakında bebeğimi dünyaya getireceğim,bende hipotiroidi var ve hamileliğim boyuncada ilaç kullandım belki bilirsiniz tefor kullanıyorum hamilelikte bu ilacı kullanmanın hiçbi sakıncası yoktu ama bebeğimi emzirirken ilaç süte geçiyormu çok merak ediyorum dr.ma sordum o bişey bilmediğini söyledi,bebeğimi emzirmeyi çok istiyorum prospektüsünde çok az miktarda süte geçer diyor,lütfen aranızda benim gibi tiroit hastası olup ilaç kullanan ve bebeğini emziren varmı,bebeğe bi zarar veriyomu emzirme sırasında bunları öğrenmek istiyorum,eğer yardımcı olursanız çok minnettar kalırım hepinize,şimdiden teşekkürler...:CüvCüv:

2. 4 Eylül 2008
  3. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende şu an hamileyim ve hipotroıd hastasıyım.tefor kullanıyorum.ama doğumdan sonrası hiç aklıma gelmemişti.ben de bi sorayım ilerde ne yapmalıyız diye ...böğle bi konu actığın için saola.s.

4. 4 Eylül 2008
  5. ---***AppLE***---

---***AppLE***--- Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende hıpotroıdı hastasyım levotron kulllanıyorum ve her ay kontrolum oluyor bu ılacıda duzenlı kullanıyorum benımde hıc aklıma gelmemıstı eylul sonu gıdıcez doktorumuza sormamız lazım bu konuyu actıgın ıcın teskkkur ederım canım

6. 4 Eylül 2008
  7. saturnn

saturnn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben hipotiroid hastasıyım.hamileliğimde düzenli olarak tefor kullandım.hala da kullanıyorum..doğumdan sonra tekrar kontrole gidip ilacın dozu ayarlanıyo.emzirirken de kullanılabiliyor.doktorum öyle söylemişti.ayrıca doğumdan sonra bebeğinizin tsh seviyesine de mutlaka özel olarak baktırın.topuktan alınan kanda bakılıyo ama dr özel olarak bizden tekrar istemişti..

8. 4 Eylül 2008
  9. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben de haşimato hipotroidi var hamileyken ve emzirirken kullanıyom geçen ilaç miktarı çoçuğun tshını etkilemediğini söyledi dr

10. 4 Eylül 2008
  11. strawberrylips

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    153
    Sağolun kızlar umarım etkilemez,şimdi zaten düzenli kullanıyorum ilacı bi problem yaşamadım,emzirme döneminde bebeğe bi zararı olurmu diye merak ettim,inşallah dediğiniz gibi süte geçmez,benim dr.umun bu konuda bi bilgisi yokmuş,belki çocuk dr.u bilir zamanı geldiğinde bide ona danışmalı

12. 5 Eylül 2008
  13. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Doğum yapalı neredeyse 6 ay olacak. Ben hipotroidim ve zamanında ameliyat olmuştum. Hamilelikte tefor kullanıyordum şuan doktorum eutrox verdi. Sorunsuz emziriyorum . Düzenli olarak fonksiyon testlerimi yaptırıyorum. Merak etmeyin. Yanlız doğumdan hemen sonra 15 gün içinde bebeğinize metebolik tarama testini yapmanızı öneririm. 15 gün içinde yapılan bir test bu. Kan alıyorlar. Şimdiden bebeklerinizi güle güle büyütn. Sevgiler..

14. 5 Eylül 2008
  15. strawberrylips

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    153
    Çok teşekkürler sanırım bide bebek doğar doğmaz topuğundan kan alıyorlar tiroit falan varmı diye umarım bebeğimde bişey yoktur..
    Bu arada tiroit hastaları özelliklede hipotiroidi olanlar çok zor kilo verirlermiş ben zaten kilolu hamile kalmıştım şimdi veremezsem diyede korkuyorum acaba doğumdan sonra kolay kilo verebildinizmi?

16. 6 Eylül 2008
  17. minta

minta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende levotiron kullanıyorum.hamileliğim süresincede kullandım bebeğim9aylık emziriyorum.doktorum bebeği etkilemez düzenli al ilacını dedi.bende öyle yapıyorum.korkmayın kızlar bebeğe zarar verse doktorlar bunu ilaçları kullanmamızı söylemezlerdi..emzirdiğimi doktora mutlaka söylemeliyiz ki ona göre ilaç versin.
    kilo konusuna gelince ben 4ay sonra eski kiloma döndüm.emzirince kilolar gidiyor zaten.

18. 6 Eylül 2008
  19. strawberrylips

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    153
    Saol minta içimi rahatlattın hem ilaç konusunda hem kilo konusunda Allah yavrularımızı bizlere bağışlasın