Tırtılım kozasından çıktı.... Spinal sezaryenli hikayemiz :-))

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve sefamolsun tarafından 27 Aralık 2009 başlatılmıştır.

27 Aralık 2009
    Konu Sahibi : sefamolsun
  1. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Biraz tuhaf bir çiftiz galiba tam 5 yılı bir bebeğimiz olsun diye düşünmeden geçirmiştik.

Soranlara çocuk istemiyoruz dediğimde pekte inanmıyorlardı.Eminim tedavi gördüğümüzü ama sakladığımızı düşündüler hep...

Beş yıl böylece geçmişti..ben demesem eşimin aklına geleceğide yoktu zaten...Benim gönlüme düşmüştü merak etmeye başlamıştım bizim nasıl bir bebeğimiz olurdu acaba... derken ilk denememde hamile kaldım... çok sevindik heyecanlandık herkese haber verdik ama sonuç hüsrandı ne yazıkki dış gebelik olduğu için ameliyat oldum. 3 ay korundum bıraktıktan 2 ay sonra tekrar hamile olduğumu öğrendim bu kez kimseye haber vermedik ama hemen doktora koştum keseyi gördük derken ikinci muayenemde gelişiminin durduğunu gördük ve birde kürtaj geçirdim. Üstüste bunları yaşamak beni çok yıprattı ve isteğimi dahada körükledi.Tekrar 3 ay korunduk 4 ay tekrar hamileydim..Tırtılım benimleydi işte...

İlk üçayım sorunlu geçti kanamam olmuştu mide bulantılarında 2 kilo bile vermiştim 4. aydan sonrası harikaydı normal hayatıma dönmüştüm.Bebeğim benimleydi çok hareketliydi. 5, 6, 7, 8, derken 38.5 haftada sezaryen olacağımız tarihi aldık. Bebeğin 4 kiloyu bulabileceğini söylemişti doktorum 4 kilo üzerinde normal doğumriske girer dedi bende zaten spinal sezaryen istediğimi söyledim...

Anestezi uzmanıyla görüşmem gerekti.Spinal istediğimi söyleyince tam yerine geldin tezimi ağrısız doğum üzerine verdim dedi.Çok sevindim tabii..

24 kasım sabahı bavullar annem kayınvalidem eşim ve ben hastane kapısına dayandık...Hala inanamıyordum 9 ay ne çabuk geçmişti sanki

Doğumhaneye alındım.Üstümü değiştirdim lavman ve arkasından sonda geldi ne yazıkki.. Derken vakit geldi sedyeye yattım eşim annem dışarıdaydı önlerinden geçerken çok heyecanlandım gözyaşlarıma engel olamadım biran senağlama

Ameyathanede sakindim aslında tek düşüncem ya uyuşmazsam hissedersem diye geçiriyordum aklımdan.Oturdum kucağıma bir yastık verdiler ve öne doğru birinin yardımıyla eğildim.Önce biraz bölgeyi uyuşturacağını söyledi doktor daha sonra anesteziyi vereceğini.İğneleri hiç hissetmedim aslında ama anestezi verilirken özellikle sol bacağıma sanki elektrik verdiler.Çok canım yandı bir çığlık attım diyebilirim yani kafamçokkarıştı Bitti dedi başımın altına bir yastık koydular uzandım önüme perdeyi çektiler doğum doktorum geldi müzik te vardı galiba serdar ortaç çalıyordu...

Ben parmaklarımı oynatabiliyorum ama dedim.Bunun normal olduğunu söylediler hissiyat olmıycak:bbo: Neler yaptıklarının farkındaydım ama acı hissetmiyordum başta ama sonra ben acı hissetmeye başladımbebeğimi çıkartırlarken özellikle öyle kolay çıkmıyormuş sonunda löp diye çıkarttılar o an nası hafifledim anlatamam hemen sağımda ısıtıcının altında sardılar bebeğimi kırmızı mor birşeydi 11e 4 kala doğdu.Onu götürdüler benim dikme işlemlerimde uzun sürdü yada bana öyle gelmişti.. Sonunda bitti odama gidiyordum...:eek:

Odaya girdiğimde hemşireler beni hazırladı..Bebeğim nerde diye sordum şimdi gelicek dediler.Hemen getirdiler göğsüme verdiler nasılda emmeye başladı meleğim ama ilk 5 gün sütüm gelmedi mama verdiler..Şimdi sadece anne sütü veriyorum..

Ertesi güne kadar beni yataktan kaldırmadılar.Sonraki sabah hemşire geldi yardım için boynum başım acayip ağrıyordu kafamı kaldıramadığımı söyledim.Yatmaktandır dediler bana meğer spi,nal anestezinin yan etkisiymiş tam 1 hafta yatmak zorunda kadım bunun 5 günü hastanede.Çok sinirlerim bozuldu.Bebeğimin bana ihtiyacı vardı ve ben yatktan kalkamıyordum.Tam tersi uyuyup uyanma sorunum olmasın bebeğimle hemen ilgilenebileyim diye bu yöntemi tercih etmiştim başıma neler geldi. Herkese olmuyormuş tabii ama olanda çokmuş.Ben çok çektim bir daha asla...

Çok uzattım galiba artık bitireyim...

Herşeye değiyor ama herşey... ilk bir hafta yattım dedim ya yattım ama gözümü kırpmadan onu seyrettim 5 saat uyumuşmuyum bilmiyorum...

Tırtılım bal böceğim diye seviyorum onu, hayatımız dahada güzelleşti daha bir anlam kazandı şimdi yaşam, benim ve eşim için...

İsteyen herkese versin Allah bu mutluluğu yaşamayı nasip etsin

Bebeğim 24 kasım 2009 da 50 cm 3.630 gram olarak dünyaya geldi.:asigim:

Son düzenleme: 27 Aralık 2009
    jelibon25 bunu beğendi.
  2. 27 Aralık 2009
  3. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlı uğurlu olsun.Allah analı babalı büyütsün:nazar:

4. 27 Aralık 2009
  5. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    hayırlı evlat olsun...gözunuz aydın.. :nazar:

6. 27 Aralık 2009
  7. huuulya

huuulya küçücüğüm herşeyim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Allah analı babalı büyütsün, hayırlı evlat olsun inşallah :nazar:

8. 27 Aralık 2009
  9. sampuan

sampuan umutsuz vaka... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    allah analı babalı büyütsün cnm bebeğini hayırlı olsun
    bende spinal oldum aynen baş ağrısı çektim bir hafta ve ben evde geçirdim mahvoldum seni anlayabiliyorumm
    şans işte
    olmasa daha iyi olurdu tabi bu yan etkii

10. 28 Aralık 2009
  11. eftandise

eftandise MiNikAdaMıNaNNesİ Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Allah analı babalı büyütsün bahtı güzel olsun yavrunuzun... :nazar:

12. 29 Aralık 2009
  13. mu_se

mu_se günes topla benim icin .. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cekilen tum acilar sancilar kederler uzuntuler bize KOCAMAN bi hayat olarak geri donuyor ...
    deger onlar icin herseye deger .. Rabbim mutlulugunuzu hic bozmasinn ..

14. 29 Aralık 2009
  15. fatolina

fatolina 2 MAYISTA 68 OLİİİCİMMM:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    hayırlı olsun tırtılınız allah analı babalı sağlıklı büyümesini hayırlı evlat olmasını nasip etsin inş.

16. 29 Aralık 2009
  17. dlkkcr

dlkkcr Yorgunummmm Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Allah analı babalı büyütsün ...

18. 29 Aralık 2009
  19. palet