Tiyatroda Dramatik Çatışma.. YARDIM

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve DonaRosita tarafından 15 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : DonaRosita
  1. DonaRosita

DonaRosita Tiyatrocu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ben yaklaşık 1 yıldır tiyatro eğitimi alıyorum.Ve ilerideki mesleğimin tiyatro oyunculuğu olmasını istiyorum.Öncelikle biraz Dramatik çatışmadan bahsetmek istiyorum sonrada sizden yardım istiyorum.

Dramatik çatışma bir anda duygu değişimi olmasıdır.Mesela doğum gününüz.Ve arkadaşlarınızla eğlenirken bir telefon geliyor ve annenizin öldüğü haberini alıyorsunuz.İşte tam o andaki duygu değişimine deniyor.Birde 4'lü dramatik çatışma var.Yani 4 tane olayın arka arkaya gelmesi.Örnek olarak da şunu verebilirim.

1.Yolda yürürken ölü bir köpek görüyorsunuz (o anki duygunuz).
    2.Köpeğe arabanın çarpışını görüyorsunuz ve köpek ölüyor.
    3.Arabanın gelişini,köpeğe çarpışını ve köpeğin ölümünü görüyorsunuz.
    4.Köpeği severken bir anda köpeğin gidişini,arabanın gelişini köpeğe çarpışını ve köpeğin ölüşünü görüyorsunuz.

Sonuç olarak bu örnekten bir tane daha bulmam lazım.Aynı bu şekilde 4'lü dramatik çatışma bulmam gerekiyor.Bu sitede ablalarım da var.Bunu bulmak için illa tiyatro eğitimi gerekmiyor.Günlük yaşantınızda olan şeylerde olabilir.Lütfen bana yardım edin. :1shok:

Not:Bu konuyu açmamın sebebi belki benim gibi kursa giden arkadaşlarım vardır.Hem bana yardım edebilirler hemde belki ben onlara yardımcı olabilirim.Konuyu buraya açtım.Umarım doğru yere açmışımdır.

Son düzenleme: 15 Temmuz 2010
  2. 15 Temmuz 2010
  3. DonaRosita

DonaRosita Tiyatrocu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Kimse yardım etmeyecek mi? senağlama Cumartesi gününe kadar bulmam lazım nolur yardım edinn.. :çok üzgünüm: eyvahedigeldismile

4. 2 Ağustos 2010
  5. Oceania

Oceania ♥♥Jackson Rathboneee♥♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bulmussundur ama simdiye kadar kaydirigubbakcemile3
    Bende 5 ay aydir egitim aliyorum ama malesef boyle direk bireysel calismalara baslamadik .
    dogaclama fln calisiyoruz .
    ins bizde geceriz artik birebire . senağlama