Tobi Buharlı Ütü Almayı Düşünenlerin Dikkatine

Konusu 'Tüketici Şikayetleri' forumundadır ve nanelinargile tarafından 3 Haziran 2008 başlatılmıştır.

3 Haziran 2008
    Konu Sahibi : nanelinargile
  1. nanelinargile

nanelinargile Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Tobi Buharlı Ütü'nün reklamları ilk yayınlandığında reklamdan etkilenip almayı düşünmüştüm. Konuyla ilgili yaptığım araştırmalar, Tobi'nin Türkiye dağıtımını yapan Batı Gıda'nın pek de güvenilir bir firma olmadığını, gonderilen urunlerin reklamdaki gibi olmadığını gosterdi. Ben de hem bu sitede hem de kendi çevremde almayı dusunenleri uyardım şimdiye kadar. Reklamlarda gösterilen urun çok kullanışlı, çok pratik, keşke gonderdikleri de oyle olsaydı.. Buraya da bir tuketici şikayetleri sitesinden tobiyle ilgili son sikayeti ekliyorum, ilgilenenlere bunun gibi daha yüzlerce şikayetin linkini yollayabilirim.

HOMEDROM Para İademi Yapmıyor! (burada kullanıcı adı vardı) [03 Haziran 2008, 09:00]
    25 Mart 2008 tarihinde Homedrom adlı firmadan Tobi adlı ürün satın aldım. Ancak ürün gelir gelmez TV reklamlarında gösterdikleri ürünle uzaktan yakından alakası olmayan ürün olduğunu anladım ve ürünü 1 gün sonra iade ettim.

Reklamlarda 30 gün boyunca deneyin, beğenmezseniz para iade diye söyleyen firma şu an 2 ay geçmesine rağmen hala ödeme yapılmadı. İki tane telefon numaraları var. Bir tanesi müşteri hizmetleri (mağdur müşteriler için) bir tanesi ise satış için (yeni mağdur kaydı). Ancak müşteri hizmetleriyle görüşmeniz imkânsız, sesli yanıt sistemi denilen şeye yönlendiriliyorsunuz. Satış hattını aradığımızda da size yardımcı olamayacaklarını müşteri hizmetlerini aramanızı söyleyip kapatıyorlar.

Ama şunu söyleyebilirim ki satış ve müşteri hattında konuştuğum kişinin aynı kişi olduğunu söyleyebilirim. Sözün kısası işlerine o an hangi statüde olmak geliyorsa öyle davranıyorlar.

Eslerimizin, babalarımızın ya da kendimizin zorlukla kazandığı paralar boşa gitmesin, boşuna sinirler bozulmasın diye paylaşmak istedim. Herkese sevgiler a.s.

2. 3 Haziran 2008
  3. MOZXIXLLA

MOZXIXLLA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm canım bilgilendirdigin icin teş.bende almayı duşunuyordum

4. 4 Haziran 2008
  5. ebrunazlxix

ebrunazlxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Allah razı olsun, bugün yarın almak üzereydim. Son anda kurtulduk o zaman..

6. 4 Haziran 2008
  7. nanelinargile

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Hani böyle bir iki tane şikayet okusaydım ne ürünü ne firmayı kötülerdim inanın.. Şanssızlık der geçerdim, ben bir tane bile memnun müşteri mesajı okumadım yaptığım araştırmada. Yazık dedim ya, benim gibi reklamından ürünü çok begenip almak isteyenler vardır, benim yaptıgım arastırmayı yapamayanlar vardır, az para da değil, yaşanacak sinir bozukluğu ve hayal kırıklığı da cabası. Simdi bakıcam son gunlerde var mı yine alıp memnun olmayan, buraya eklerim yine. a.s.

8. 4 Haziran 2008
  9. nanelinargile

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    HOMEDROM'dan Aldığım Ütü Kırışıklıkları Açmıyor (burada şikayet sahibinin adı vardı) [30 Mayıs 2008, 09:00]
    Ürünü alırken, sıcak geçirmeyen eldiven kullanmak şart.Ürünü tanıtırken, bu şekilde anlatmıyorlar. Ellerim yanık içindeydi.Ürünü aldım, kulandım.Fakat memnun kalmadım. Reklamı yapıldığı gibi değil. Kesinlikle kırışıkları açmıyor. İade şartlarına uygun olarak, zamanı geçmeden iade ettim.

Ürünün ücretini, nakit olarak ödedim.20 iş günü içerisinde, ödeneceğini söylediler.Yaklaşık 45 gün oldu. Param halen iade edilmedi, mağdurum.Paramı alamıyorum.

10. 12 Haziran 2008
  11. shadow69

shadow69 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler paylaşımın için

12. 12 Haziran 2008
  13. prometheus

prometheus Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    Bu ürünü ablam da almış yeni çıktığında ama beş paralık değilmişşş.Hiçbir işe yaramadı..

14. 12 Haziran 2008
  15. ekrkebkafk

ekrkebkafk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ederim. o zaman bu firmadan hiç bir ürün almamak lazım bence . söylenenler diğer ürünler içinde geçerlidir.

16. 14 Haziran 2008
  17. nanelinargile

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108

İlginiz ve mesajiniz için ben teşekkür ederim. Homedrom yurtdışında profesyonelce çalışıyor olabilir ama Homedrom un Türkiye temsilcisi maalesef çok üçkağıtçı. Çok üzüldüm bu memnuniyetsizlik bildiren, kullanırken eli yanan, iade edip parasını alamayan insanların şikayetlerini okuyunca. Ve söylediğiniz gibi Homedrom un tvde reklamları yapılan diğer ürünlerinde de aynı şikayetler var. Bu şirketin Türkiye'de ticaret yapmasını, satış yapmasını yasaklamalılar bence, tüm bu şikayet sahipleri biraraya gelip Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na şikayette bulunmalı. Türk tüketicisini bu kadar aptal yerine koymalarına dayanamıyorum. :sm_confused:

18. 14 Haziran 2008
  19. pinkgun

pinkgun İzmir'im Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kardeşim de tutturmustu bu urunu alalım diye simdi içime bir kurt dustu ama burda kullanıp ilk agızdan yazan yok, bir de onları dinlemek lazım