Toksoplazma

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve reisdevrim37 tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

12 Ocak 2009
    Konu Sahibi : reisdevrim37
  1. reisdevrim37

reisdevrim37 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ilk bebeğimi 2,5 aylıkken kürtajla aldırmak zorunda kaldım kalbi durmuştu. O zaman yaptırdığım teste toksoplazma çıktı. Bu ikinci bebektede bebeğin ölümüne yol açarmı yoksa vücut bağışıklık kazandığı için etkilemezmi ikinci bebeği. Bundan korunmak için neler yapmalıyız ve ne gibi ilaçlar kullanılabilir. Yardımcı olursanız sevinirim

2. 12 Ocak 2009
  3. aum

aum Guest

canım merhaba benmde gözümde var çocukkenden beri ama aktif olmdıgı sürece zararı yok aktif olup olmadıgını da tahlil yaptırarak ögrenebilrsin benim ilk gebeligimde hiç bir şey olmadı şimi dokuz yaşında oglum var bildigim kadarıyla aktif oldugu zaman sakıncalı düşüge neden oluyor ve bebegede geçiyor ben nette araştırdıgımda ilaç isimleri yazıyordu sen de bak istersen önemli ihmal etme bence inşallah yardımcı olabilmişimdir geçmiş olsun

4. 12 Ocak 2009
  5. aum

aum Guest

yeşil yapraklı yiyecekleri çok iyi yıknması gerekiyor çig et yememeye gayret göster kedi köpek gibi hayvanlardan da uzak durmalısın bunlar hastalıktan kornabilmen için gerekli iyi akşamlar

6. 13 Ocak 2009
  7. reisdevrim37

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım teşekkür ederim verdiğin bilgi için. internetteki ilaç isimlireni bulamadım ben yazarsan çok sevinirim. zahmet olucak ama:KK43:

8. 15 Ocak 2009
  9. aum

aum Guest

canım bildigim kadarıyla hap ismi veremiyoruz ama gebelikte toksoplazma diye arma yaparsan ordan alabilirsin kusura bakma saglıklı günler

10. 15 Ocak 2009
  11. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle kürtajın için çok üzüldüm.umarım en kısa zamanda tekrar hamile kalırsın.
    merak ediyorum evinde kedi yada köpek besliyomusun.benim kedim var ve hamile kalmak için çabalıyorum.ama dr bana aşıları tamsa ve şimdiye kadar hiç dışarı çıkmadıysa korkmana gerek yok dedi.toksoplazma genelde yeşil gıdalardan bulaşır sirkede bekletmeden yeme..geçmiş olsun

12. 15 Ocak 2009
  13. reisdevrim37

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım kedi köpek hiç birşey yok evde :KK43: ama 2,5 aylıkken hamileyken aşırı derecede pastırma yedim canım çok istemişti.çiğ ettende geçiyomuş bu hastalık sanırım ondan geçti bana.

birde kızlar bir şey sorma istiyorum bu hastalığı bir kez geçirince vücut bağışıklık kazanırmış diyolar ikinci bebekte düşük yapmazmış doğrumu yani ikinci gebeliği etkilemezmiş

14. 27 Ağustos 2013
  15. izmirrr35

izmirrr35 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    evet canım bağışıklık kazanınca hiçbir etkisi olmuyomuş ama doktorum genede dikkat et dedi bende aktif vardı bebeğimi almak zorunda kaldılar şimdi bağışıklık kazanmayı bekliyorum acaba ne zaman kazanırım bilgin varmı

16. 27 Ağustos 2013
  17. sessizcekimsesizce

sessizcekimsesizce Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    103
    Canım kanında tokso ıgm negatif mi şuanda bilmiyorsan ve 2. Düşünüyorsan hemen o testi yaptırmalısın ve ıgm negatif çıkana kadar da hamile kalmamalısın :KK66: vücut hemen bağışıklık kazanmıyor mesela benim de ilk gebeliğimde tokso pozitifti bu yüzden gebeliğim sonlandırıldı aradan 9 ay geçtikten sonra negatif oldu ve Dr negatif olana kadar hamile kalabilirsin demedi yani ben bağışıklığı 9 ayda kazandım :KK66: korunmak için de her toprakla temas edebilecek yiyeceği sirkeli suda beklettim kesinlikle çiğ ete dokunmadım ve eti çok iyi pişirip yedim bir de kedilerle teması kestim gördüğüm yerde kaçtım desem yeri :KK66: yumurtayı çok çok iyi pişmişse yedim bir de mayonez yemedim onda çiğ yumurta olabiliyor çünkü.. dikkat et ve 2. Bebeği düşünme negatif olana kadar :KK66: geçmiş olsun

Son düzenleme: 27 Ağustos 2013
  18. 27 Ağustos 2013
  19. SaskinAnne

SaskinAnne Zeynep bu güzellik var mi soyunda.. Üye

Beğenildi:
    560
    Ödül Puanları:
    153
    bende bagisiklik var hiç hamile kalmadım ama bagisiklik olduğu için sorun olmuyormuş kedim vardı ondan geçti bana da
    bir img birde avidite testi var ikisi de yapılması lazım