Toplanan yumurta sayısının fazla olması kalitenin düşük olduğunu gösterir mi ?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ebruozguv tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

7 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ebruozguv
  1. ebruozguv

ebruozguv Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hocam ben 29 eşim 41 yaşında

bir de şunu öğrenmek isterim ilk denemede 29 ikinci denemede 26 yumurta toplandı oysa başka hastalarda yumurta sayısı 12-14 arası olduğunu duyuyorum benden toplanan yumurta sayısının fazla olması kalitenin düşük olduğunu gösterir mi eğer öyle ise kaliteyi artırıp sayıyı düşrmek için ne yapmalı

2. 8 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar yumurta sayisinin fazla olmasi her zaman kalite dusukluguyle birlikte olmaz tabii burda yumurtalariniza islem yapan embryolog arkadasin veya doktorun gorunumu ile ilgili yapacagi yorum onemli fazla sayida yumurta veren hanimlarin bir kisminda yuksek seviyede bulunan insulin ve buna bagli veya bagimsiz yumurtalik ortamindaki yukselmis androjenler (erkeklik hormonu)
    kaliteyi genelde olumsuz olarak etkileyebilirler buna karar verebilmek icin birtakim detayli testlerin yapilmasinda fayda var tedavi de burdan alinacak sonuca gore duzenlenebilir gecmis olsun sevgiler

4. 10 Nisan 2010
  5. ebruozguv

ebruozguv Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bahsettiğiniz detaylı testlerin isimlerini öğrenebilirmiyim acaba önümüzdeki ay tedavi planlıyorum da

6. 12 Nisan 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar bana fax numaranizi gondeririseniz size yardimci olabilirim

8. 15 Nisan 2010
  9. ebruozguv

ebruozguv Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hocam cevaplarınız için teşekkürler

dün bir merkezle görüşmeye gittik merkez sperm seçiminde macs denilen yöntemi uyguluyor sizce macs ve ımcı arasında avantaj dezavantaj kıyaslaması nasıldır

bir de benim için asıl önemli olan cgh adında bir genetik taramadan bahsedildi ben daha önce hiç duymamıştım açıkçası ve internette de sağlıklı bilgiye ulaşamadım bu yöntemle ilgili nereden bilgi edinebilirim türkiye de hangi laboratuvarlarda yapıldığını nereden öğrenebilirim ve siz bu yöntemi önerirmisiniz bu bilgiye ulaşabilmek benim için önemli çünkü test sonuçlanana kadar embriyoları dondurduklarını ve daha sonra sağlam çıkanları transfer ettiklerini söylediler ama ya sağlam embriyolar çözülürken ölürse zaten mali olarakta baya külfetli bu konudaki fikirleriniz benim için önemli

ayrıca dün görüştüğüm dr ek olarak bazı tahliller istedi

ACA Ig M
    APA(anti-fosfolipit antikorlar)
    LAC(lupus anti Coagulant)
    APTT
    CD3
    CD19
    CD4
    CD8
    CD4/CD8
    CD416/56
    CD45
    CD9
    CD5

Bu testler sizin bahsettikleriniz mi acaba

10. 19 Nisan 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar geç cevap için özür dilerim size cevap vermek için uygun bir zaman ayarlamaya calıştım bulduktan sonra da mesajını bulamakta zorlandım neyse sorularınıza sırasıyla cevap vereyim
    macs manyetik özellikleri kulanarak spermleri ayıklayan bir yöntem kendi içinde fiziki birtakım eksiklikleri mevcut baska testler de eklenerek daha iyi hale getirilebiliyor imsi ise ileri derecede büyültme gücü kullanılarak spermlerin en ince detayına kadar görebilme imkanı sağlıyor bu şekilde iyi spermleri seçebiliyorsunuz her ikiside embryologların sperm seçiminde işine yarayacak uygulamalar macs daha cok aşılama da etkili.
    cgh ise yumurtanın veya embryonun genetik olarak saglıklı olup olmadıgını tesbit eden pgd için yapılan fish den daha iyi ve ileri bir teknoloji. Aklınızdan şunu çıkarmayın bu test saglıklı embryoyu tesbit eder ; ne saglıklı embryo yaratır ne de kalitesini arttırır. Bir de bunlardan sonuç alabilmek için iyi bir dondurulmuş embryo programına da ihtiyacınız var.
    Diğer belirttiğiniz testler daha çok rahimle ve sizin bagışıklık yapınızla ilgili.
    Sonuç olarak yukardaki hiçbirsey sizin yumurtalıklarınızın kalitesini artırıcı bir yol , yöntem ve tahlil değil kolay gelsin beni aramak isterseniz tlf 05332806460
    sevgiler

12. 10 Haziran 2010
  13. ebruozguv

ebruozguv Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim tedavi sürecinde gerçekten çok yardımcı oldunuz ve müjde verdiğimiz sayılı insanlardan biri olmanız gerektiğini düşünüyorum

sonunda gebelik elde edebildik ve hala bunun şokunu yaşıyoruz ve tabi bu durum yeni endişeleri doğuruyor hayırlısı olsun demekten başka elimizden birşey gelmiyor

26 mayısta 2 blastosist transfer edildi transferi 10. günü yani 5 mayısta değerim 67 geldi 7 mayısta değerim 186 olmuştu dr um testi tekrarlamaya gerek olmadığını söyledi ve 3 hafta sonra ultrason için çağırdı

sorularım şunlar ;
    -değerim burada okuduğum değerlere göre düşük sanki bir sorun olur mu
    -ultrason için 3 hafta çok uzun bir zaman değilmi daha önce gidersem keseyi ya da kalp atışını göremez miyim
    -gebelik haftamı nasıl hesaplamalıyım son adet tarihime göre mi yoksa transfer tarihime göre mi

yanıtınız için şimdiden teşekkürler

14. 17 Haziran 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar oncelikle sizi tebrik ederim allah tamamina erdirsin ayrica gecikmis cevap icin ozur dilerim bhcg sonucun gayet iyi bir kanaman ve sikintin olmadigi surece 2 veya 3 hafta pek farketmez ama seni sabirsizlandirir gebelik haftani son adet tarihine gore hesaplamalisin yada son adet tarihini transferden 15 gun oncesi gibi dusunmelisin tekrar tebrikler yolun acik olsun