Toplu taşıma araçları ve insanların hamile,çocuklulara duyarsızlığı!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zrrn tarafından 17 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : zrrn
  1. zrrn

zrrn Emir'in annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar 29 haftalık hamileyim hala işe gidiyorum ve işe giderken 2 dönerken 2 otobüs değiştiriyorum.

maalesef kadın erkek genç yaşlı hiç kimse yer vermiyor yaaa! Toplum olarak ne hale gelmişiz anlayamıyorum insanlar oturdukları yerden bi gözüme bi karnıma bakıyorlar sonra yine camdan dışarıya bakıyorlar.

geçen gün bir bayan oturan bir beyden bana yer vermesini rica etti adam çok istiyorsan taksi tut git dedi bana :umursamaz:
    ölürmüsün öldürürmüsün ben hamile halimle küçük çocuklu kadınlara yer veriyorum eskidende böyleydim hiçde vazgeçmeyeceğim bunu yapmakdan

Sizlerin toplu taşıma araçlarında durumunuz nasıl? Allah yardımcımız olsun :Saruboceq:

2. 17 Temmuz 2009
  3. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    offfff ne konu ama can evimde vurdun geçen hafta anneme giderken metrobüse bindim e malum tıklım tıkış hamile bir bayan ve eşi yanyana oturuyolar adam dediğin gibi bir bana bakıyo bir karnıma insafsız aynı durum kendi karının başına gelebilir. öyle ayakda durunca falan rahatsız oldugumdan degilde insanların afedersin ö...zlüğü beni deli ediyo sanki hamileyiz diye otobüse binme hakkımız yok bir kere otobüslerin ön kısımları gazi,yaşlı,çocuklu ve hamilerere aittir ben utanıyorum söylemeye burası benim hakkım demeye o insancıklar utanmıyor gözümüze baka baka hala camdan dışarı seyretmeye.

4. 17 Temmuz 2009
  5. semiror

semiror Evli,Mutlu,Çocuklu... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen bugün başıma geldi...eşimin işi dolayisiyle ilk kez arabasız gittim,hastanede kontrolüm vardı..medipolden minübüse bindim tıklımdı tabiii..hepsi erkekti arkada iki kadın vardı biri yaşlıydı,annesiydi sanırım..neyse,adamların hepsi suratıma bakıp ö.......z gibi hiçbişey demiyorlar istifini bile bozmuyolar arkadan bayan bana yer vermek istedi tam gidiyodum önündeki adam eee şeyy ben kalkim barii ( bi zahmet yanii)...:eek:klava:
    Benim anlamadığım konu bu adamların hiç utanması yokmu yaa,ister hamile olsun ister yaşlı olsun istersende genç olsun bir kadına yer vermek zorundalar,çünkü her halimiz mevcut bitakım sıkıntılarla, nefret ediyorum:kızgın: yine kadının halinden kadınlar anlıyoo:enbuyukkk:

6. 17 Temmuz 2009
  7. zrrn

zrrn Emir'in annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bana yer versede genelde yaşlı amcalar yer veriyo kızlar

ne kadınlardan hayır var nede gençlerden...
    Bana ne zaman biri yer verecek olsa koltuğa benden daha yakın biri geçip lap diye oturuyo saçlarını yolasım geliyo

8. 17 Temmuz 2009
  9. melek_law

melek_law Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Çok haklısınız kızlar. Ben artık çekinmiyorum gözüme birini kestiriyorum ve ayakta duramıyorum oturabilirmiyim diyorum. Gerçi benim karnım o kadar büyükki her an doğurabileceğimden korkuyorlar :)

10. 17 Temmuz 2009
  11. dysania

dysania İÇİNE ATIYON ATMA Üye

Beğenildi:
    2.805
    Ödül Puanları:
    123
    doğumuma 3 gün var bir kere bile yer veren olmadı sadece bön bön bakıyorlar insana ne varsa sanki kimsenin başına gelmemiş ilk defa hamile görmüşler bir de yolda ve alışveriş merkezlerinde karnıma vuranlar var kızlar ınsanlar çok değişmiş kadının biri markette karnıma öyle bir vurduki iki büklüm oldum valla yalan söylemiycem attığı dirseği iade ettim. napıyım haketmişti.

12. 17 Temmuz 2009
  13. tigerboxer

tigerboxer 14 AĞUSTOS 2009 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
  14. 17 Temmuz 2009
  15. minikiz

minikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    onlar yüzsüzse siz daha yüzsüz olun iyi değilim deyip müsade isteyin.ben hamile değilim ama zor durumlarda çocukları kaldırıp analarını fırçalıyorum

16. 17 Temmuz 2009
  17. SEVINCDURMAN

SEVINCDURMAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    :))) video süpermiş..ben 33.ü haftama girdim ve malesef bana da şu ana kadar yer veren kişi sayısı 5 i geçmez..bu yüzden sokağa çıkma yasağım var nerdeyse eşim tarafından.sadece işe gidiyorum.ihtiyaçlarımı bile arkadaşlarıma ısmarlıyorum ya da eşimle birlikte günün erken saatlerinde arabaların boş olduğu saatlerde gidip geliyoruz..bir kere onunla birlikte otobüse bindik araba tıklım tıklım ve gözümüze bile bakmak istemiyolar..biri kitaba gömüyor kafasını biri uyuma numarası yapıyor,bir kısmı müzik dinliyor..eşim birine hiç unutmuyom sende adam mısın dedi..sonra bozuntuya vermeden kalktı gitti adam..bir keresinde de ayakta dururken metrobüste düşüyodum nerdeyse..ama kimse istifini bozmadı..yaşlı bi teyze o kadar söylendii ama kimse de farklılık yok..arkadaşlar insanlık kalmamış malesef..sanki onların eşleri anaları bu yollardan geçmiyolar..kendileri nasıl dünyaya gelmişler acaba..üstelik çalışan annelerin durumu daha zor..hem ekmek kavgasında hemde cocuğunu koruma kaygısında..herkesin durumu iyi olsa taksi tutar gider her yere ama bizlerde o diyen dengesizlerden ekonomik olarak farklı değiliz ki onların salaklıklarına katlanmak zorunda kalıyoruz.Allah hepimizin yardımcısı olsun..

18. 17 Temmuz 2009
  19. kenyaa

kenyaa annesinin kuzusuuuu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ahh bende bu konudan cok sikayetciyim toplu tasıma araclarından nefret ediyorum
    benim dısardan cokta belli degil hamileliğim
    gecen gün iki kadın en arkaya oturmus iki cocuklarınıda yanlarına oturtmus büyük insanlar hep ayakta
    bende hamile oldugumu cocugunu kucagına almasını söyledim
    kadın ne dese begenirsin
    öndekine söyle o alsın kucagına cocugunu dedi
    ahhh git bogazına yapış terbiyesizler yaa
    bana yer verip vermemelerini bir tarafa bıraktım cocugunu yanına oturtup sakın kalkma diye tembihleyen anneler sizin yüzünüzden gelecegimizde maf olacak duyarsız bir toplum gelişecek