Toplum olarak nereye gidiyoruz Gelinimiz bir irakliya kacti

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yasemin1976 tarafından 15 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

15 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : yasemin1976
  1. yasemin1976

yasemin1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaslar cok zor bir dönem gecirdim 20. 08.2009 annemi kaybettim (Hatta bununla ilgili baska bir konu acmistim). Annem öldükten sonra hatta kirki cikmamisti abim gelinimizi bir irakliyla yakaladi. Meger biz annemin cenazesiyle ugrasirken kadin adami eve alip artik.....:eek:lmaz: rezil kadin. Biz yurtdisinda yasiyoruz annemi gömdük buraya geldik. abim zaten türkiyede bundan süpheleniyormus evi ariyorumus bu evde yok hatta bir kac defa gece aramis telefona cocuklar cikmis annem ev yok demisler, sonra arastirmis burda bir baldizi var herseyi abime anlatmis (meger bu irakli baldizin sevgilisiymis bizimki onun elinden almis bu adami) yani gercekten Yaprak dökümü.) Abim baldizin tarif etti eve gidiyor manzarayi anlatmama gerek yok artik. Tabiki polis geliyor burasi almanya polisler abimi götürüyor abim suclu durama düsüyor polisler abime burasi avrupa herkes istedini yapar diyorlar :1no2: Ama abim orda olay cikartmiyor o abimden sikayetci oluyor beni öldürmeye geldi (namus cinayeti ) diye. kendini öyle ele veriyor. Sundan öyle yazdim sonra inkar ediyor adamla beraber oldunu güya is arkadasimis dertlesmeye gitmis:eek:lmaz:
    :eek:lmaz:Aslinda daha cok detay var ama cokta uzun yazmak istemiyorum. Son durum suanda 2 cocugunu birakip o adamla beraber. Cocuklara abim ve biz bakiyoruz. Keyfine göre cocuklari 3-4 hafta arayla 1-2 saat okuldan alip ellerine bir simitle yolluyor.

Yani arkadaslar biz annemizin acisiyla ugrasirken kadinin yaptina bakin. Biz annemize yanarken kadin ne derdindeymis. Bu konuyu acmamin sebebi Toplum olarak nereye gidiyoruz neler oluyor bize. (sunuda belirtim polis abime üzülme tek türk olarak senin basina gelmiyor biz haftada kac türkün böyle olaylariyla karsilasiyoruz demis)

2. 15 Mayıs 2010
  3. mirayhale

mirayhale Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ahlaksizlik diz boyu artik heryerde heryerde .
    o kadin nasil bir kadinmis oyle insan evlatlarini yavrularini nasil birakip baska birine kacabilir ya.
    hic dusunmez o cocuklar ne zor duruma dusecekler belki alay konusu olucaklar analari kacti diye. cok yazik cocuklaara cok uzuldum.
    tamam yurtdisinda sartlar iyi bazi konularda ama bu konuda sevmiyorum abiniz hicbisey yapamamis turkiyede olcaktiki ooooo coktan:eek:klava:
    edepsiz kadin cocuklarinin yuzune nasil bakicak ilerdekötükedihüso

4. 15 Mayıs 2010
  5. Chevi

Chevi Guest

ne desem bilmem ki...
    ne dersem nereye gidecek...

6. 15 Mayıs 2010
  7. ceylanmelek

ceylanmelek Yasamak cok guzel! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Toplum olarak gunden gune kotuye gidiyoruz,,sadece turkiye degil tabi ama bizi ilgilendiren kisim tabiki kendi insanimiz.
    Kimseye guvenilmiyor,ask-i memnu bosuna yazilmamis o yillarda bile her bokluk var afedersiz.
    Bu aralar kizdigim bir konuda rusyaya vizenin kaldirilmasi,artik turkiyenin erkekleri eve gec gelir,rus kizlari yuzunden!Valla gidishat hicc iyi degil her konuda,,,,Deniz baykalinda gunahini almayimda yani onlarda yapiyosa ...amaannnn neden bu zaman kotu zaman /?

8. 15 Mayıs 2010
  9. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Allah hayirli insanlarla karsilastirsin.

10. 15 Mayıs 2010
  11. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    kizlar panik olmayin. Ahlaksizlik,arsizlik her zaman vardi...butun kutsal kitaplarda yok mu bunlarin hikayeleri? simdi daha rahatsiz edici cunku dunyanin obur ucunda olandan aninda haberimiz oluyor. Avusturyada bir baba kizini bilmem kac sene kilitli tutup tecavuz ediyor biz turkiyeden duyuyoruz, Almanyada bir kadin esini en acili gununde aldatiyor su saatte onu okuyoruz. ama bunlar sizce bu yuzyilin kotulukleri mi sizce? bunlarin hepsi ananelerimiz zamaninda da oluyordu. olay artik herseyin haberinin cabucak duyulmasi.

konu sahibi, cok uzucu bir durum yasamissiniz gercekten. yazik olmus o cocuklara. annelerini hep boyle hatirlayacaklar. cok aci...

12. 15 Mayıs 2010
  13. piTis

piTis Emeğe Saygı + Rep ;))) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Ne biçim bir kadınmış, kocasını aldattığı kişi de kız kardeşinin sevgilisi... Bir de çocukları var kadının, insan biraz sorumluluklarını düşünür. Bu kadar bencil insanlar olduğu sürece ortalıkta, böyle iğrenç ve karışık olayların yaşanması da malesef kaçınılmaz oluyor... Allah bizi böyle insanlardan uzak tutsun...

14. 15 Mayıs 2010
  15. yasemin1976

yasemin1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

Arkadasim aslinda sana tamamen katiliyorum bu ahlasizlik herzaman var ama yasadim sehire, cevreme bakinda aldatan aldatana. Türkiyeýe bakiyorum bazi kadin programlarina hep konu ayni aldatilma, yok karisi kacmis gitmis hep ayni seyler. Sanki Türkiyenin baska derdi yokmus gibi hep aldatmakyasakkelime

16. 15 Mayıs 2010
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

kim kiminle nerede ne yapmış... çok meraklıyız... milleti uyutmanın yolu o programlar

Allah'In yararttıkları insanlıklarını unutunca ortaya böyle manzaralar çıkması normal.. bunlar iyi durumlar hatta. ileride daha kötü şeyler olacak, uluortakafamçokkarıştı

Allah korusun. bazı şeyleri unutturmasın insanlarabenneyaptımki

18. 15 Mayıs 2010
  19. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Herkes birey olarak biryere gidiyor aslında. Bireyler düzgün olsa, toplumda biryere gidecek.

Karakter işte, bozuksa bozuk, yapacak birşey yok. ınsanın aklı ve yüreği almıyor, bu tarz olayları, nasıl olur diye, ama oluyor işte.

Başınız sağolsun bu arada. Mekanı cennet olsun annenizin.

Abinizde böyle gereksiz, karaktersiz bir insandan kurtulmuş. ınş bundan sonra güzel günler gösterir Rabbim, çocuklarıyla beraber. Hayırlı biriyle karşılaştırır.Yeniden hakettiği gibi bir yuva kurar inş.