Toplumumuzda kadın erkek eşit olabilir mi??

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 3 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Allah hepimizi eşit yaratmış ancak,kadın erkek gibi olamayacağına göre,erkekte kadın gibi olamaz ..O zaman nasıl eşit olunur.
    Ben çalışmayan ev hanımı olarak,kocamdan nasıl eşitlik isteyebilirim.Akşam yorgun gelmiş,bana yardım et dermişim..Yakışır mı.. Gerekirse,isterse zaten yardım eder..Öyle dayatma olmaz yorgun insana
    Ev hanımlığı zordur bilirsiniz...Ev işleri,çocuk,çocuğun okulu,çarşı,Pazar,eş ,eşin ailesi,yakınları,hepsini idare etmek...Ama biliriz ki,görevlerimizi yerine getireceğiz...Böyle gelmiş böyle gidecek...
    Maddi durumunuz varsa bir yardımcıyla işler biraz hafifler,yinede mesuliyet ev hanımındadır

Bir arkadaşımın dört çocuğu var...Haklı olarak söylenir.“Allah’ım neydi günahım,evlendiğimden beri evle ilgisi yok bu adamın.Her iş bana bakıyor bıktım,tükendim”.Eee...Sormazlar mı “Madem ki baştan biliyordun,Öyle bir adama niye dört çocuk verdin,iki bile çok ona” Cevap hazır “Çok istedi”..
    “Senin aklın neredeydi...İnsan oğlu,hep ister.Yazık değil mi sana ,çocuklara.Sen kendini suçlama,hep karşındaki suçlu,olur mu öyle şey...”
    Sağlıksız verilen kararlar,sonrası pişmanlıklar..Geçmiş olsun..Biraz da büyük sözü dinlememe cezaları

Çalışan eşler,paylaşımla halledebilir yaşamlarındaki pürüzleri...Sen erkeksin aman haaaa!:mymeka: Diyen yoksa,tabı ki
    Kadın aklını kullanırsa her şey yoluna girer.
    Yardım eden eşini,sağda solda anlatıp küçümsetmezse başkalarının gözünde...Erkek zaten yardım eder.
    Yeter ki kadın akıllı,uyanık olsun.
    Bizim toplumumuzun çoğu,evde hanımına yardım eden erkeği henüz kabullenmemiştir.. :uhm:Yalan mı
    Kabullenmeyenlerin yanında erkekler küçük düşmeyi istemez,sevmezler..Sohbet araları kadınlar,illâki anlatır erkeğini...Atar havasını. “Ay!benim ki çok yardımcıdır bana” diye.Ondan sonra bekle,adam sana yardım edermi.
    Demek ki,eşitlik zor bizim toplumumuzda.

Bence
    Erkek erkektir,kadın kadındır..
    Kadın kadınlığını bilsin.Erkeğinin bir adım önüne geçmesin.Arkasında da değil,Yanında dimdik yürüsün.
    Eşitlik, kadının erkeğini erkek....Erkeğin kadınını kadın hissetmesidir..(dikkat edin gibi demiyorum)
    Sizce..
    (Çok çok müstesna,sağlıksız durumlar vardır,doktor yardımı gerekir,beni aşar.Onlara yorum yok. )

Yeşilimin duygularıa.s.

2. 3 Ağustos 2007
  3. NILBERA

NILBERA SeVGi KeLeBeĞi Pro Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    153
    canım ablam yeşillerin kraliçesi yine yeniden çok güzel bir konuya değinmişsin kadın kadınlığını erkekte erkekliğini bilsin ve birbirlerine karşı saygıda ve sevgide kusur etmesinler kalabalık bir toplumda birbirlerini küçük düşürücü davranışlarda bulunmasınlar konuşacak bir durum olursa bunu yanlızken birbirlerini kırmadan incitmeden yapsınlar kadınlar bayılırlar beylerinin yaptıkları yardımları anlatmaya aaa benim koca bana bu işte yardımcı oldu seninki yapıyor mu diğer kadınında içi gitmiştir benim kocam neden böyle değildir diye ve akşam olur içi içini yiyen kadın kocasına hesap sorar bak şu arkadaşımın kocası her işte ona yartdım ediyor sen neden böyle değilsin vır vırda vırvır zavallı adam neye uğradığını şaşırır evde bir huzur bulmak için gelmiştir ama malesef yeşilim seninde dediğin gibi koca yardım etmek istese zaten eder yok içnde yoksa istediğin kadar vır vır yap nafile ancak o vırvırla kendini yorar ve ustune ustuk kocaıda soğutursun kendinden
    canım ablam burda çok güzel söylemişsin harfi harfine katılıyorum tşk ederim yeşillerin kraliçesi
    Şeniz

4. 3 Ağustos 2007
  5. EU2

EU2 Guest

Kadin Erkek esit degildir bence olmasida gerekmez Ablacim..
    Esit olsaydik birbirimize ihtiyac duymayiz mesala!..
    Her iki tarafinda kendine göre üstünlügü var bence.Elmayla Armutun esitligi gibi birsey..Ilk okula basladigimizda bunu ögrenmisdik..Elmalar,Armutlar...
    Ikisini ayni kefeye koyamayiz..Ama hangisi daha lezzetli bence hic önemli degil,cünkü ne biz onlarsiz ne onlar bizsiz yapamazlar ..
    Cok güzel bir konuydu Ablacim,emegine saglik...

6. 4 Ağustos 2007
  7. ffcamdankalp

ffcamdankalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Yeşilim, şimdi ben biraz teknik açıdan bakıcam olaya müsadenle, insanları karıştırmadan.
    Ben makine parçaları ile ilgili bir yerde çalışmıştım,
    orda dikkatimi çeken, erkek ve dişi parçalar olmasıydı.
    Bir usta vardı hoş sohbet bir adamdı, bunlar ne kadar iyi öpüşürse, Şeniz:Roflol: makina o kadar iyi çalışır derdi.
    Aslında çevremizde gördüğümüz cansızlarında dişisi ve erkeği var, bunlar birbirine benzeme ve eşit değiller, birbirlerini öyle tamamlarlar ki o aksam içinde tık demeden makinaya işlevini gördürürler.
    Yani gemisini yürüten kaptan olman için denizi de, balığı da, rüzgarı da, dalgayı da, kendini de bilcen.
    Bildikten sonra erkek, dişi, yürütür beraber gemiyi.

He bide ben eşitliğe inanmıyorum zaten :1shok:
    Kadınlar üstündür.:Roflol:Şeniz

yeşilimŞeniz

8. 4 Ağustos 2007
  9. istavrit

istavrit Guest

Kadın erkek eşitliği diyince benim aklıma hakların eşitliği geliyor. Yoksa tabiki fizyolojik olarak da,psikolojik olarak da yaradılışlarda fark vardır.İki taraf bir arada olup bu farkı,eksikliği giderirler. Evlilik hayatına gelince,benim eşitlik anlayışım şu şekilde, erkek çalışıp kadın çalışmıyorsa kadın evdeki işleri halleder,erkek de dışarıdaki işleri halleder.Ama aynı şekilde kadın çalışıp erkek evde oturuyorsa da aynı şeyi ben erkekten beklerim. Ne yani erkek diye bütün gün aylak aylak gezecek ve ya uyuyacak mı evde,kesinlikle kabul etmem. Her iki taraf da çalışıyorsa iş bölümü yapılacak ve eşitlik o şekilde sağlanacak. Önemli olan bunu dayatma yoluyla değil de tatlılıkla istemek,kendini anlatabilmek,yapılanı takdir etmek,teşekkür etmeyi bilmek. Zaten karşılıklı anlayış ve saygı olursa kimsenin zoruna gitmez böyle şeyler.

10. 4 Ağustos 2007
  11. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Haklar eşit olmalı tabi ki hiç kimsenin hakkı görmezlikten gelinemez,toplumumuzda es geçilsede..

12. 5 Ağustos 2007
  13. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Demekki kadınlar üstündür senağlama :çok üzgünüm:

14. 6 Ağustos 2007
  15. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kadın ve erkek haklar açısından eşit olmalı.bedenen zaten farklıyız.iş yine kadınlara düşüyor.önce anneler, erkek çocuklarını ,kız çocuklarından üstün görmekten vaz geçmeli.kız çocuklarına da erkek çocuklarına verilen hakları vermeli.sonra kadınlar erkeklere duracakları yeri hissettirmeli.haklarının bilincinde olan kadın,erkeğe daha önceki öğretilerin yanış olduğunu anlatabilir.tabi kendini yetiştirmiş, geliştirmiş erkek, zaten kadınların kendisiyle aynı haklara sahip olduğunu bilir.teşekkürler.

16. 6 Ağustos 2007
  17. Daxgx Çiçexgxim

Daxgx Çiçexgxim hayat gezince güzel:: Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    hafi harfine katılıyorum ablacım emeğine sağlık.

18. 6 Ağustos 2007
  19. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Özgürce,Hatiş yorumlarınıza teşekkürler