topraga aşermek

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ali_ye tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

13 Ekim 2009
    Konu Sahibi : ali_ye
  1. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    garip gelecek ama benim canım torak yalamak istiyor ama mıkrop kaparım dıye yalayamıyorum kokusunu duydumu içimden yalamak gelıyor dahasıda var yesıl sabunun kokusunu hiç sevmezdım normalde simdi hoşuma gıdıyor ısırmak istiyorum ve birde bulaşık makınası tablet deterjanını ısırmak ıstıyorum kokulayıp duruyorum sızinde boyle garıp seyler canınız ıstıyormu yoksa ben delırdımmı:1shok: ilk kızımdada topraga aşermiştim ama ondada yemedım tabi:bbo:

2. 13 Ekim 2009
  3. persembe

persembe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    biliyomusun bende soyle yagmur yagdiginda cikan o toprak kokusunu alinca canim toprak yalamak istiyo kucukken yiyomusum simdide inan canim cekti su yaziyi okuyunca tabi ben hamile falan degilim
    meger yalniz degilmisim:lepi:

4. 13 Ekim 2009
  5. caldion78

caldion78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    valla bu aralar bendede var topraga karsı ilgi bişi eksikliğimiz var ama ne anlamadm

6. 13 Ekim 2009
  7. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim bildiğim kadarıyla toprağa aşermek kansızlıkla alakalı diye biliyorum canım kan sayımı yaptırdınmı canım

8. 13 Ekim 2009
  9. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Neden? "Aşerme" erken gebeliğin normal bir belirtisi olarak kabul edilir. Ancak ileri durumlarda normal gıda maddeleri dışındaki maddelerin de aşerilmesi sözkonusu olabilir. Bu maddeler kiremit tozu, kil, toprak gibi maddeler olabilir. Bazı durumlarda ise aşırı miktarlarda tuz, limontuzu, buz parçaları, un, nişasta, kabartma tozu gibi gıda maddeleri de aşerilen maddeler olabilir. Bir gıdayı aşırı miktarlarda yeme ihtiyacı hissediyorsanız ya da gıda maddesi olmayan bir şeyi yemek isteği duyuyorsanız durumu doktorunuza bildiriniz.

Aşerme bazı durumlarda kansızlık ya da beslenme bozukluğu habercisi olabilir (toprak yeme durumunda olduğu gibi).

10. 13 Ekim 2009
  11. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    valla gül gül öldüm ilkkez duydum ee hamişlerde o zaman erkek olunca toprak kız olunca yağmur koysunlar isimlerini....aşermeden aklıma geldi dersinizi...:roflol:

12. 13 Ekim 2009
  13. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende kansızlık belirtisi diye duymuştum toprak aşermesini bi kan sayımı yaptırın bence allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin bende yeni öğrendim hamile olduğumu ama daha keseyi görmek için çok erken geçen hamileliğim dış gebelikti yine aynı olacak diye korkudan gidemiyorum doktora umarım normal gebelik çıkar

14. 13 Ekim 2009
  15. slece17

slece17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kansızlığın var canım,benim ilk regl olduğumda kağıt yemek canım isterdi,meğersem kansızlık çekiyormuşum.bir an önce kan tahlili yaptırman gerekiyor..

16. 13 Ekim 2009
  17. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    anaa ne garip seyler aseriyomusunuz kizlar ya:KK70:ben ayva ve cikilota disinda hic bisiye asermedim...topraga karsi asermeyi ilk defa duydum ama bence demir eksikligin falan olabilir

18. 13 Ekim 2009
  19. TheShe

TheShe Guest

Canım sabun, macun, toprak gibi yenilebilir olmayan maddelere aşermeye tıpta pika deniyormuş, araştır istersen. Ama en önemlisi toprağa aşermek demir eksikliğinin sebebi. Bildiğim kadarıyla bir çok hamile demir ilacı kullanıyor. Sen de testlerini vs yaptırıp tedavi olmalısın.