Topuk Kanı...

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve action tarafından 4 Aralık 2008 başlatılmıştır.

4 Aralık 2008
    Konu Sahibi : action
  1. action

action Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar 45 günlük bebeğim var ve alınan topuk kanı taramasında bebeğime fenilketonüri teşhisi konuldu. Eşimle hiçbnir şekilde akrabalığımız yok ama malesef binde birde olsa olabiliyormuş. Bebeğim şu an özel mamalarla besleniyor ve ömür boyu diet yapması gerekiyormuş.Benimle aynı kaderi yaşayan var mı?

2. 4 Aralık 2008
  3. newlife

newlife Guest

Canım geçmiş olsun..sitede Pku sorunuyla ilgili ayrıca bi toğik vardı hatırladığım kadarıyla..bi bak konulara canım..

4. 5 Aralık 2008
  5. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    anne sütü de mi zararlıymış canım, kolaylıklar dilerim size

6. 5 Aralık 2008

7. Anne sütü ile ilgili olarak ise Prof. Dr. Mübeccel Demirkol, şunları söyledi: “Başlangıçta kan fenilanin düzeyi yüksek olduğunda özel bir yaklaşımla sadece birkaç gün emmesine ara vererek, kan düzeyini düşürüyoruz. O dönemde anne sütünü sağmaya devam ediyor. Arkasından tıbbi besinle birlikte anne sütünü elbette alabiliyorlar... Anne sütü bizim açımızdan çok önemli. Çocuğun imminolojik savunması açısından son derece önemli.

ALINTIDIR

8. 5 Aralık 2008
  9. Cinarefeninannesi

Cinarefeninannesi çınar efe_alya naz Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    cnm esımın dayısının oglu böyle ozmanlar anlıyamamışlar habıre cocuga yogur sut vermışler ve ılerlemışler şimdi 18 yasında hala ozel mama yıyor onun ılerledıgı ıçın 2 yasındamı 3 yasındamı ne anlamışlar çok hırçın ve saldırgan sen mamalarını hıç aksatma yengem ıyıde bakamıyor cocugu dövup duruyo oyuzden bu hale geldı ama tanıdıgım bırıde var sımdı okula gıdıyor normal ınsanlar gıbı o hıç hastalıgı yok gıbı dıyetını bıle kendı takıp edıyo çıkolata yıcenmı dedıklerınde hayır dıyor.

10. 6 Aralık 2008
  11. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun canım Allah kolaylıklar versin

12. 7 Aralık 2008
  13. nazar-54

nazar-54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    iyi geceler benimde bebeğim 11 aylık ve bizdede aynı hastalık çıktı ama Allaha şükür değerlerimizdüşük çıkıtı ve biz hiçbirşey kullanmıyoruz tedavimiz yok ama ayda yada 20 günde bir kan alıpçapaya gönderip telefonlas onucu öğreniyoruz kontrole gidiyoruz bu böyle devam ediyo şu an benimde eşimle akrabalığım yok ama bizdede çıktı hiç duymadığım bilmediğimbi hastalık ama Allahım kimseye vermesin çok kötü bişeymiş ilerlemiş olanlar için arada çıkıyo değerleri ama bi sorun yok diyolar Allah yardımcımız olsun daha beterinden korusun duyduğunuzda nasıl bir hastalık veya konu hakkında bilginiz varmıydı bizhiç bişey bilmiyorduk ve herkes benden sakladı ben tamolarak çapaya gittiğimizde orada bekleyen annelerle konuşunca öğrendim ve yıkıldım ay o günlere döndüm kötü oldum neyse iyi geceler Allah yanımızda olsun

14. 7 Aralık 2008
  15. action

action Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Peki şu anda normal yemeye devam mı ediyor değerleriniz ilk olarak ne çıkmıştı ve şu anda kaç biz çok yeni olduğumuz için hiçbir şey bilmiyorum doğru düzgün.Maalesef bende bilmiyordum ne olduğunu bu hastalığın. Bana biraz bilgi verirsen sevinirim.

16. 7 Aralık 2008
  17. nazar-54

nazar-54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet herşeyi yediriyorum bebeğime değişiyo değerleri ilk gittiğimizde 3.5 di ikinciside öyleydi sonralarında 2 oldu 3 oldu 4.5oldu çokkorktum yükselince fakat hastaydı grıp falan bunlarda çok etkiliyo rahatsızlığı geçince tekrar kan yolladık geçen hafta 2.5 olmuş sevindim

18. 7 Aralık 2008
  19. action

action Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilk tanı konduğunda 3.5 mu çıkmıştı mama falan kullandınız mı?