Topuk kanı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve fklic tarafından 29 Nisan 2009 başlatılmıştır.

29 Nisan 2009
    Konu Sahibi : fklic
  1. fklic

fklic Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Bebeğim bugün 12 günlük oldu. Dün Sağlık başkanlığından aradılar. Hastanede verdiğimiz topuk kanında tiroid değerleri yüksek çıkmış tekrar kan vermemiz gerektiğini söylediler. Dünden beri çok üzgünüm. Dün tekrar kan verdik 15 gün içinde aranmazsan sorun yok dediler. Sonuç bukadar geç çıkarmıki? Ben haftaya sağlık ocağına gidip sorsam öğrenebilirmiyim acaba?
    Birde ilk alınan kanda anne sütü çok emmeiği için hata olabviliyormuş, sizde böyle bir durum olmuşmuydu?

2. 29 Nisan 2009
  3. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    geçmiş olsun canım inşallah bişey çıkmaz..:teselli:

4. 29 Nisan 2009
  5. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım sen sonucu bekle.anca sana saglik bakanligindan telefonla haberdar ederler.başka sekilde ögrenemezsin.evet biraz geç cıkıyor.inş bu verdigin sonuc iyi cıkar.geçmiş olsun canim.

6. 29 Nisan 2009
  7. Fatma_issever

Fatma_issever Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorunu bende yaşadım. hastaneden cıkmadan topuktan kan aldılar. 1 hafta sonra arayıp sorun cıktığını ve acil olarak tekrar bir sağlık kuruluşuna gidip kan aldırmamı sölediler.
    Dünyam başıma yıkıldı o kadar cok ağladım ki anlatamam size. hamileliğimde ne yanlış yaptım diye kızdım kendime.

kan aldırdık 15 gün sonra bişey cıkarsa ararız dediler. çok şükür hiçbişey cıkmadı. arkadaşım seninde dediğin gibi bebeğin anne sütünü almış olması gerekiyor onun için topuk testi bebek doğduktan sonra 2 veya 3 gün sonra yapılması gerekiyor.. bebekler daha tam olarak almadıkları içi anne sütünü testler pozitif cıkıyor.

Hiç kendini üzme. Allahın izniyle kötü bir sonuç cıkmaz. senin şuanki pskolojini çok iyi anlayabiliyorum. Olduki aksi bir sonuç cıktı tedavisi var hemde erken teşhis edildiği için ileride hiçbir problem kalmıyor.

8. 29 Nisan 2009
  9. melekebru

melekebru Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,

Bugüne kadar sadece misafir olarak ziyaret ettiğim bu siteyi, sizin mesajınızı okuyunca hemen üye olup cevaplandırmak istedim.

Benim kızım da Temmuz 2008 doğumlu ve aynı sıkıntıyı biz de yaşadık. Sağlık Ocağından arayıp tekrar kan vermemiz gerektiğini söyleyince, dünya başıma yıkılmıştı sanki.

İlk kan alımında bazen yanlış sonuçlar çıkabiliyormuş, biz tekrar kan verip sonuç gelene kadar yaşadığımız üzüntüyü kelimelerle anlatamıyorum.

Allaha çok şükür tekrar aranmadık ve şu anda çok sağlıklı bir kızım var. Sonradan araştırınca bu tip olayların çok olduğu ve tedbir amaçlı ikinci kez tekrarlandığını öğrendim. Lütfen üzülmeyin, şimdi bütün enerjinizi ve sevginizi çocuğunuza verin.

Eminim ki, Herşey çok güzel olacak.

10. 29 Nisan 2009
  11. berrin35

berrin35 ecemin annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm topuk kanını bebek doğduktan 3gün sonra yaptırın diyolar.ben doğum yaptığım hasatanede hemen aldırmak istedim.ama drum 3 gün geçmesi şart dedi.bencee yanılma vardır.beebğini allah bağışlasın

12. 29 Nisan 2009
  13. TRAKYALI

TRAKYALI Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    emin ol bi sorun yoktur çoğu kez böyle hatalı sonuçlar olabiliyor. gör bak 15 gün sonra seni kimse aramayacak ALLAHIN izniyle

14. 29 Nisan 2009
  15. fklic

fklic Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim, beni rahatlattınız . ınşallah hiçbişey çıkmazda rahat bir nefes alabiliriz. Uykularım kaçıyor şimdiden, aklımdan binbirtürlü şey geçiyor. Hiçbirşeye odaklanamıyorum. Allahım bütün hasta çocuklara ve ailelerine yardımcı olsun.

16. 30 Nisan 2009
  17. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bizimde kötü cıkmıştı.ama sonra bi sorun cıkmadı cok şükür.yani ilk alınan kanda genelde bu tür sorunlar oluyooo.bide kanı tam olarak alamıyolar oda sorun oluyooo.yani böğle bi durumda oluşmuş olabilir bişeyciği cıkmaz ihşalalhhh .kendini üzmene değmez üzüldüğünde yanına kar kalır canımm (gerçi annelik duygusu hani insanın elindede değil ama aynı şeyleri yaşadığım için canımm).:teselli:

18. 10 Mayıs 2009
  19. fklic

fklic Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar,
    Dün öğrendim bebeğimden alınan 2. kan temiz çıkmış. Çok rahatladım. Allah'ıma şükürler olsun. Allah kimseye yaşatmasın. Tedavisi çok zor ve sabır isteyen bir hastalık. Allah bu bebeklerinde anne babasına sabır versin.