Torasik Outlet Sendromu (Tos) Bilgi ve soru

Konusu 'Pulmonoloji - Göğüs Hastalıkları' forumundadır ve semracahobi tarafından 16 Aralık 2007 başlatılmıştır.

16 Aralık 2007
    Konu Sahibi : semracahobi
  1. semracahobi

semracahobi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben nisan ayında sağ ve haziran yında sol omzımdan TOS ameliyatı oldum. Aradan kaç ay geçmesine rağmen hala ağrılarım oluyor. Acaba benim gibi ameliyat olan varsa paylaşabilirmisiniz

2. 14 Mayıs 2008
  3. toss07

toss07 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm 22 yasındaym adım asya antalya da oturuyorum ben tos amelıyatı 3 kez oldum ıstersn paylasabılırım bu hastalık %100 cagresı bulunmus bır hastalık degıl agrılar devam eder kacıncı kaburgan alındı 1 mı mesela benım ıkı tane sag ve solda kaburgam yok ama allaha sukur ıım sadece agır seyler yapmıyorum kaldırmıyorum sende perde takma halı sılkeleme agır yuk tasımadıkkat et ve herseyden onemlısı su kafana takma cunku ben artık takmıyorum bak evlenıcem 4 ay sonra sırtımda cok buyuk bır amelıyat var koltuk altlarımda oyle ama neyaplım olsun kaslarım erıdı bunların nedenle rı psıkolojık kendıne cok dıkkat et bu arada amelıyatımı baasıt bırıde yapmadı ank unıv prof şinası yavuzer yaptı allah razı olsun ondan harıka bırısı esı benzerı yok.....semra hanım mesajınızı beklıyorum kendınıze ii bakın :D :)

4. 20 Mayıs 2008
  5. semracahobi

semracahobi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba 28 yaşındayım ve Edirne de oturuyorum.Şimdi bende iyiyim senin dediğin gibi ağır işler yapmıyorum. Benim ameliyatımı Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahisi Uzmanı Selçuk Köse yaptı.Benim iki tarafta da 1,ler alındı doktorum sıcak da iyi gelir demişti galiba öyle şimdi iyiyim çok şükür. Benim boynumda düzleşme var ve 20 lik dişlerimde damağımda gömülü onlarında etkisi çok oldu rüzgarlı havada dolaşayım yada marketlerin soğuk yiyecek reyonalrına gireyim omuzlarım boynum hemen tutuluyor. Ameliyatlardan sonra 2 kez fizik tedavi gördüm. Ama zaman gerekiyor iyileşmek için tabiki. Sanada geçmiş olsun. İlgilendiğin için çok teşekkür ederim.

6. 6 Eylül 2008
  7. yagnur

yagnur Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    toss07 merhaba
    bana yardımcı olur musun? benim de sağda ve solda tos var ve ameliyat olmamı önerdiler.çeşitli tetkikler sonucu (sen bilirsin neler olduğunu çünkü sana da yapılmıştır.) herşey normal çıkıyor.tüm bunlara rağmen ameliyat olmalı mıyım?hala sinirlerim ve damarlar bu durumdan etkilenmemiş.kollarım zayıf değil.sadece ben de arada bir kollarımda uyuşma ve omuzlarda ağrı oluyor.
    sana sorum: "ameliyat sonrası ne kadar rahatladın, ameliyat olmayı tavsiye eder misin?" ben çok korkuyorum.lütfen bana yardımcı olur musun?
    bu ameliyat zor bi ameliyat mı?
    ne kadar süren bi operasyon?
    hastanede ne kadar kaldın?(çalıştığım yerdeb izin alamıyorum o yüzden sordum)

8. 6 Eylül 2008
  9. yagnur

yagnur Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    semracahobi merhaba
    bana yardımcı olur musun? benim de sağda ve solda tos var ve ameliyat olmamı önerdiler.çeşitli tetkikler sonucu (sen bilirsin neler olduğunu çünkü sana da yapılmıştır.) herşey normal çıkıyor.tüm bunlara rağmen ameliyat olmalı mıyım?hala sinirlerim ve damarlar bu durumdan etkilenmemiş.kollarım zayıf değil.sadece ben de arada bir kollarımda uyuşma ve omuzlarda ağrı oluyor.
    sana sorum: "ameliyat sonrası ne kadar rahatladın, ameliyat olmayı tavsiye eder misin?" ben çok korkuyorum.lütfen bana yardımcı olur musun?
    bu ameliyat zor bi ameliyat mı?
    ne kadar süren bi operasyon?
    hastanede ne kadar kaldın?(çalıştığım yerdeb izin alamıyorum o yüzden sordum)

10. 15 Eylül 2008
  11. semracahobi

semracahobi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba geçmiş olsun. Ben ameliyat olalı 1,5 yıl oldu ama hala bazen ağrılarım ve çabuk yorulma oluyor. Boynumda düzleşme var ondamı kaynaklanıyor bilmiyorum. Ameliyattan sonra ilk 2 ay iyiydi ağrılar yoktu sonra biraz biraz yine ağrılarım oldu. Biraz ağrılı bir ameliyat ilk ameliyatımda bayağı ağrılarım olmuştu ama ikincisinde hiç anlamdım eşim annem şaşırdı ilki gibi bekliyorlardı. Hastanede 2 gece kladım üçüncü günü taburcu oldum. Ameliyat 2 saat falan sürüyor. Ben ilk ameliyatımı oldum işten bana 5 gün izin verdiler bana patronum dediki bu diş çektirmak gibi birşey 6. gün işe gelirsin dedi hiç aldırmadım nasıl olsa rapor veriyorlar hiçbir şey yapamaz öyle de oldu 1 ay rapor verdi doktorum. Ama sol kolumda da ağrılarım başlayınca doktor onu da yapalım ikisi de birlikte iyiyleşir dedi ve 2 ay arayla ameliyat oldum. Ama ikinci ameliyat için hastaneye yattığım gün işten çıkardılar. İşte böyle arkadaşım sen iyiysen herkes iyi. Allah yardımcın olsun Allah şifa versin kusura bakma erken cevapo yazamadım. Soracakların olursa cevaplarım. Geçmiş olsun.

12. 19 Eylül 2008
  13. yagnur

yagnur Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim semracım. allah seni de bi an evvel ağrılarından kurtarsın? zor gerçekten...ah bu patronlar... sanki kendilerinin başına hiiç gelmicekmiş gibi hareket ediyolar.
    gaziantep üniversitesinde salı günü ameliyat olcam.çok korkuyordum açıkçası beni biraz rahatlattın. benim şu anda boynum çok ağrıyor.bana da boynumda düzleşme olabilir dediler.sana sorum gerçekten ameliyat olmamı önerir misin? hani ağrılarında azalma oldu mu? bu rahatsızlık ileride yenileyebilir miymiş? yani bu kaburga tekrar büyür müymüş? bi bilgin var mı?peki ameliyat izin ne kadar? çok büyük mü?
    ilk defa ameliyat olcam.o kadar çok korkuyorum ki...

14. 22 Eylül 2008
  15. semracahobi

semracahobi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba canım. O acı ağrılar gitti ameliyattan sonra. Ama bende hala yorulma var. Ameliyat izi 10 cm falan ama ben 1,5 yıl oldu ameliyat olalı bayağı gitti izi. koltuk altında zaten. Ben geçen gün yine gittim doktora yorulma için emar çekildim tekrarlama olasılığı aynı yerden olmaz dedi. Ağrıların boynundan kaynaklanıyor dedi. Çok geçmiş olsun arkadaşım Allah şifa versin. Önce hangi taraftan olacaksın hastaneden çıkınca yazarsan sevinirim. Allah şifa versin Allah yardımcın olsun dualarımız seninle...

16. 22 Eylül 2008
  17. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun arkadaşlar. Bu hastalığı şimdi duydum. Birazdan da arama motorunda bakacağım. Bende de bir sürü hastalık var. eklem-hormon hastalıkları başı çekiyor. insanın neresi ağrırsa canı orada derler ya. Çok doğru bir söz, 12 yaşından beri ağrılarla savaşan biri olarak (adım da yorgun savaşçı zaten) hepimize ağrısız günler diliyorum.

18. 26 Eylül 2008
  19. yagnur

yagnur Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    meraba semracım
    çok teşekkür ederim. dualarınız sayesinde hastaneden dün çıktım.2 günde toparladım.doktorlar bile hayret ettiler bana.ben de öyle.dediğin gibi ağrılar şiddetliymiş gerçekten.en çok şu akciğere hortum taktılar ondan rahatsız oldum.onun yeri çok ağrıdı.ama şmd kolumu hissetmiyorum desem yeridir.sanki felçliymişim gibi.önce sağ kolum oldu.heralde kışın sol olacak.
    senin kolun, parmakların ne kadar sürede açılmıştı.ameliyattan sonra ağrılarımın artacağını söyldileri.senin de öyle oldu mu?
    allah seni de bi an evvel ağrılarından kurtarsın arkadaşım.