Torununu sevmeyen istemeyen bir kayınvalide

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve irmako77 tarafından 2 Eylül 2010 başlatılmıştır.

2 Eylül 2010
    Konu Sahibi : irmako77
  1. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Arkadaşlar ben de k.vldeden ötürü dertliyim:KK43: Her zaman iyimser olmaya,i yi yönlerini görmeye çalıştım ama olmuyor. 10 yıla yakın bir evliliğim var. Tek tesellim. Eşimin annesinin safsatalarına fazla kulak asmaması ve her zaman benim arkamda yer almasıdır.
    Ben çalışan bir bayanım. Evliliğimizin 8. ayında k.valde çocuk doğur biz de yaşlanmadan bakalım diyordu. Ben ona güvenmedim ama eşimle ben anne-baba olmaya karar verdiğimizde kızıma hamile kaldım. K.valide öğrendiğinde hiçbir sevinç belirtisinde bulunmadı zaten. Neyse 9 ay geçti. Gittik geldik. (Bu arada tanıştığımızdan beri ben kayın valideme karşı en ufak bir saygısızlıkta bulunmuş değilim.) Bebeğimiz dünyaya geldi. Bebeğim hastanede rahatsızlandı. 3 gün kuvezde yoğun bakımda kaldı. 3 gün de odada hastanede kaldı. İğnelerini sabah akşam 15 gün boyunca yaptırmamız şartıyla bizi taburcu ettiler. Eve çıktık k.valide asla yardımcı olmadı. Bizi yapayalnız bıraktı. Ben 1 haftalık lohusa eşimle 1 haftalık kızımı sabah akşam iğneye götürdük. K. valide hep kendi havasındaydı. Gün gelip işe başlama zamanım çattığında. Ben yaşlanmadan doğur da torunuma bakayım diyen kadında çıt yok. Eşim bir gün kayınvalidem bizdeyken konuyu açtı. Kızımı bırakacağız sana. Annesi işe gidecek dedi.
    Bu arada evde benden 2 yaş büyük yeni evli bir görümcem vardı. O da çalışıyordu ve işyeri k. validemin evinin 3 apartman ötesindeydi. Kızının öğle yemeklerine eve geleceğini, ona yemek hazırlayacağını bana göre komik bir şekilde bahane ederek "bebeğimize bakmayacağını söyledi. Eşimle tartıştılar. Eşim kızından başkasını düşünmezmisin. Başka çocuğun yok mu senin dedi. O da kızım var benim tabiiki yaşlanınca da kızım bakacak bana diye karşılık verdi. Uzun süre ana oğulun tartışmasının arasına girmeyip sessiz kalan ben patladım ve Yıllar sonra kimin kime bakacağı hiç belli olmaz. Belki benim bebek kızım büyür de sen ölmek üzereyken bir yudum suyunu onun elinden içersin dedim. Bu arada kızım bu sene 7 yaşına geldi ve su verebilecek çağda:))Bu lafın üzerine sesini kesti ve gittiler. Ama ben çok üzülmüştüm. O kadar kahroldum ki sütüm kesildi.
    3 gün sonra kendi başına kendine bir öğlen yemeği hazırlayp karnını doyuramayan kıymetli kızını işten çıkardılar. Neyse ite kaka bu yaşa kadar büyüttü kızımı. İkiside birbirlerine alıştılar. Hatta okula bile kendi oturduğu yerde yazdıdı. Ancak yedi yıldır çocuğu olmayan görümcemin kızı oldu. Benim de bir oğlum oldu. Oğluma zaten direkt bakamam dedi ve ben bakıcı tutacam. Kızıma karşı tavırları değişti.Sanki bunca sene bakmasının sebebi kendi kızından yana başka bir torununun olmamasıymış. Sürekli gözde olan kızının çocuğu. Ne benim kızımla ilgileniyor ne de oğlumla. Ama etrafa karşı torunlarını çok seviyormuş gibi gösteriyor. Herkes senin kaynanan çok iyi melek desinler diye. Öyle kurnaz ki. Geçen gün görümceme annemle birlikte iftara gittik. Yapmacık hareketlerle oğlumu, kızımı seviyor. Annem oğlumu kucağına aldı oynuyordu, bu da gelmiş bebğimin bacaklarını mıncıklıyor yapmacık yapmacık. Yapmacık olduğu herhalinden belli oluyordu. Aklı sıra anneme cici görünmeye çalışıyor. Anneme söyledim ama ben sahte sevgi gösterisi yaptığını. Görümcem benden 3 ay sonra doğum yaptı . Ben doğum yapınca bana 2 kez gelmeyen kaynanam her gün kızında. Oğlumu sevmiyor. Onu sokaktan bulup getirmişim gibi davranıyor. Daha hamileyken erkek evlattan hayır gelmez, kızları seviyorum ben erkek çocukları sevmiyorum diyordu. Erkek bebek bekleyen hamile kadına söylenir mi bunlar? Ben de herzamanki sessizliğimi terbiiyemi korudum. Onun için kızım olduğunda da suratın bir karıştı diyemedim. Kurban olsun benim oğlumun da kızımın da b..kna:eek:klava:
    Birgü annem gönderin kızı benim evin yakının daki okula yazdıralım ben bakarım dedi. Ciciliğe b.k sürdürür mü yok olmaz demiş. Ama kızıma karşı ilgi sıfırın altında madem harap edecen yavrumu ne diye annanesine vermiyorsun ilgilensin. Oğluma da bakıcı bakacak. O zaman torunlarının yüzünü rüyasında görür. Sırf bu yüzden çocuklarımızla yurtdışında yaşamayı bile düşündük eşimle. Ama ben annemi bırakamam buralarda..:KK43:(

Son düzenleme: 2 Eylül 2010
  2. 2 Eylül 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Aslında torun evlattan daha çok sevilir derler büyüklerimiz ama :bbo:
    Aman dert etmeyin sevmezse sevmezsin,insan üzülür tahmin ediyorum ama çocuklarınızda bilsin babannelerini.

4. 2 Eylül 2010
  5. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    gün olur devran döner canım sen merak etme. kızları çok kımetli oluyor ama elden ayaktan kesilince ne olacak görüyorlar. benim kaynanam hiç istemedi beni ne iftiralar attı pismi demedi. çokda titiz bir bayanımdır. tabi dağınıklığım oluyor çalışıyorum sonuçta ama asla pis değilimdir. çok kafama taktım senelerce. kuru boş eve gelin girdim. 4 sene neler çektim o hep görümcemi tuttu, onlara yağdırdı herşeyi. eşimde çok içerliyordu. ama gel görki ne oldu belini kırdı yatağa düştü ve bize muhtaç oldu. kızımı haftada bir gün gelir yemek hazırlar kocası çocukalrı gelir tıkınır giderler. biz her gün oradayızdır yemektir bulaşıktır temizliktir. ne oldu pis dediği gelini temizliyor şimdi. bir bez almadığı gelini yapıyor. sen hiç merak etme gün gelecek size sıra gelecek. sabır herşeyin başı sabır sen yinede onların seviyesine düşme.

6. 2 Eylül 2010
  7. korkmaz85

korkmaz85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    88

cocugunuzun nerede kalıcagına genelde sızmı karar verırsınız babanesımı???esınız arkanızda duruyorsa madem cekın alın cocugunuzu verın annecıgınız guzel guzel baksın..derım bennn

8. 2 Eylül 2010
  9. askimveben

askimveben Kaanima kardes geliyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kayinvaliden sevsin diye dogurmadin zaten
    Bosver takma kafana ver kizini annene annen baksin
    Esinde anladim kadar seni desdekliyor

10. 2 Eylül 2010
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.486
    Ödül Puanları:
    363
    Büyüklerin torunlarını sevmesi çok mu önemli?:uhm:
    İnanın sadece merakımdan soruyorum..
    Evlat sahibi olmak istemişsiniz,şükürler olsun ki Rabbim size hem de 2 tane bebe vermiş,sağlıklı,güzel,huzurlu,hayırlı bebeler.. Ne mutlu size...:nazar:
    Sizin canınız kanınız onlar. Başkası sevse ne,sevmese ne?

12. 2 Eylül 2010
  13. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.595
    Ödül Puanları:
    238
    Herkes hakettiğini görecek.
    Yıllar sonra torunum torunum diye ortalıkta gezinirse hiç şaşırma :nazar:

14. 2 Eylül 2010
  15. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    amannnn bırak sevmesinnn

16. 2 Eylül 2010
  17. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Çocuklarınızı seven çok nasıl olsa, babaannesi sevmese de olur.

Ama tabi insan sinir oluyor bu tür ayrımcılığa.

Varsın sevmesin arkadaşım, siz de ona layık olduğu gibi davranın. Tınlamayın. Gidip gelmeyin.Çekin elinizi ayağınızı onun evinden. Belki anlar o zaman.

madem anneniz öyle demiş alın kızınızı o okuldan verin annenize yakın bir okula, kayınvalidenizde naparsa yapsın. Oğlanada bakıcı bakacakmış nasılsa. Hiç minnet etmeyin ona bence.

Böyle binbir minnetle bakacaksa hiiiiç bakmasın hanımefendi.

18. 2 Eylül 2010
  19. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153

Evet öyle derler öyledirde..bazı istisnalar hariç.Anneanneler nedense farklı oluyor,benim annem baktı çocuklarıma bir günde yok demedi.Ama annemin işi olduğunda ya da hastalandığında kayınvalide hep bir bahane çıkardı bakmadı,toplasan bu kadar yılda10 gün bakmıştır.
    Hepsini katmıyorum ama babaannelerin bu tutumunu anlayamıyorum,işin içinde gelin olduğu içinmi torunlarına kıyabiliyorlar acaba?Bende babaanne olacağım ilerde,ama anneanne gibi davranacağım :))
    Bu güne kadarda ne kavgamız oldu,ne döğüşümüz,aradaki mesafeyi koruyarak geçinip gittik,ben asla laf yarışına girmedim,o an sustum fakat sonrasında asla taviz vermedim,oynadım açıkçası..ama işe yaradı.