Toxoplazma testi (-) olan Hamile kardelerim bilgilerimizi paylaalm.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve beydam tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

23 Eylül 2009
    Konu Sahibi : beydam
  1. beydam

beydam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 19 haftalık gebeyim ve toxo ıgg(-) ,ıgm(-) sizinde aynı ise bildiklerimizi paylaşalım.hangi haftadan sonra tehlike azalır,nasıl korunabiliriz,nelere dikkat etmeliyiz?gebeyken geçiren arkadaşlar varsa yada bilen varsa ne gibi etkileri var ve nasıl belirti veriyor?bunları paylaşalım lütfen.

2. 24 Eylül 2009
  3. ibem77

ibem77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bunlar bende pozıtıf ben urfada yasadıgım için bılmıyordum ve bol bol cıgkofte yedım ve gebelıgım dusukle sonuclandı kardesımde kurban bayramında etı paylamıs onunda gebelıgı dusukle sonuclandı dr ılk zamanlarda elınıze cıg et degmeyecek kedı kopek ve kustan uzak duracaksın demıstı yemek yaparken bıle dokunmadık kardesımın bebegı oldu benım ıse ınsallah olacak dıkkat et onemlı

4. 24 Eylül 2009
  5. titanik

titanik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    gebelik rehberi adlı siteden bilgi edin canım toxso bende de vardı uzzzun bir hikaye.annemde de var.her insanda bir miktar olabilir,ama hamile iken nüksederse hamileleigin ilk üç ayında o kötü çocukta kalıcı sekel bırakabilir.benim öleydi mesela.uzun bir ugraş ve tahlillerimi ankaraya göndererek en iyi sonuçları aldım bu arada aminosententez bile yapmayı düşündüm.en son sonuçlarım daha gelmeden bu arada 4,5 aylık oldum alaha tevekkül edip bu saatten sonra ne yapcam günah demiştim,neticeler iyi çıktı bide dr güvendim.çok uzunca yazabilicegim bir konu,bence sen oku o siteden en güvendigim sitedir.geçmiş olsun.bu arada oglum oldu 4 yaşında bak avatarda resmi var.

6. 24 Eylül 2009
  7. beydam

beydam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ALLAH bağışlasın canım,ALLAH herkeze bebeğini sağlıklı bi şekilde kucağına almak nasip etsin.bende çok korkuyorum inanın,ete dokunmayı bırak,korkumdan yiyemiyorum.kedilere hiç yaklaşmıyorum.sebzeleri çok iyi yıkıyorum ama genede çok korkuyorum.

8. 24 Eylül 2009
  9. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    benim yıllar önce bi 10 yıl kadar önce bekarken gözümde toxoplazma çıktı ağır ve uzun süreli antibiyotiklerle geçti
    farketmesem kör olabilirmiştim Allah korusun zaten göz numaramda büyüktü
    sonrasında gebelikte düşüğe neden olabiliyo dedndi bi kadın doğumcuya sormuştum olmaz demişti
    antikoru bende pozitif çıkıyo
    hamile kaldığımda dr a söyledim bana onun için şuan yapabileceğimiz bişey yok dedi
    dediğiniz gibi çiğ et yemiyorum ellememeye çalışıyorum gerçi antikorum var ama Allah korusun
    evlatlarımız sağlıcakla gelsin inşallah

10. 24 Eylül 2009
  11. bubuxsx

bubuxsx evimizin eksiği gel artık Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende bildiklerimi paylasayım sizinle
    bende hamileliğe karar verdiğimde baktırdım hepsine toksoplazma negatif çıktı
    dr çiğ ete dokunduktan sonra elini yıkamadan ağzına elini sürme dedi. mesela dolma içi falan yaparken tadına bakılırya onu yapma dedi
    sosis sucuk salam cok yeme yersende cok pişsin dedi
    kedi köpekle temas yok yeşillikleri sirkeli suda beklet dedi
    dısarıdanda et ürünlrti yerken cok iyi pişmesini söyle demişti.
    gebeliğin ilk 3 ayında mikrobu alan kişilerin bebekleri sakat olabilir ve aşısı tedavisi yok dedi
    allah hepimiz korusun

12. 24 Eylül 2009
  13. nightelf

nightelf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu konuyu diğer bir toxoplazma başlığında detaylıca tartışmıştık.benimde negatif çıktı.üstelik evimde iki tane kedim var.dr.uma sordum,dışarı çıkmıyorsa,aşılıysa,çiğ et yamiyorsa bişey olmaz dedi.ben normalde herşeylerine dikkat ediyorum,şuandan itibaren daha özenliyiz tabi.ezelinden beri de marul maydonoz gibi sebzeleri hep sirkeli suda bekletirim.iyi pişmemiş etten de nefret ederim...

14. 24 Eylül 2009
  15. beydam

beydam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet arkadaşlar bende eldiven giymeden ete dokunmuyorum,sebze ve meyveleri çok iyi yıkayıp yiyiyorum,eti çok iyi pişirmeden yemiyorum.hangi haftadan sonra tehlikeyi atlatmış sayılıyoruz arkadaşlar bu konuda bir bilginiz var mı?ben 19. haftadayım acaba tehlikeyi atlatmış sayılırmıyım?

16. 24 Eylül 2009
  17. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım eğer bağışıklık varsa bir sorun yok diye biliyorum ben yani vücüdun daha önce bağışıklık kazanmışsa sorun olmaz sanırım :uhm:

18. 24 Eylül 2009
  19. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benimde tokso negatif üstelikde evimde kedim var. pişmemiş yada az pişmiş etlerden uzak durdum sdece birde kedimin wc eşim hallediyor başka ekstra bişey yapmıyorum.aslında bu toksoplazmanın negatif yada pozitif olması nasıl oluyo anlayamıyorum ben normalde çig kıyma yiyen eti çooook az pişmiş seven sokakkedileriyle köpekleriyle vıç vıç olan biiriyim ama negatif pozitif çıkanlar eminim bunları yapmıyolardır.