toxoplazma

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve ilnil tarafından 19 Eylül 2008 başlatılmıştır.

  19 Eylül 2008
  Konu Sahibi : ilnil
 1. ilnil

  ilnil Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  tekrar yaptırdıgım son test degerlerim toxo ıgg 128 normal deger 8 ıgm 1.68 normal deger 0.65 sizce hamile kalmamda bir sorun çıkarmı şimdiden çok teşekkür ederim.(4 yıldır pozitif)
   
 2. 19 Eylül 2008
  Konu Sahibi : ilnil
 3. Winston

  Winston EGE & ECE Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.110
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  toxo ne ki??biraz açar mısın?
   
 4. 19 Eylül 2008
  Konu Sahibi : ilnil
 5. txixrtxixl kelebek

  txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  29 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.175
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Hamileliği tehdit edebilecek şey kediler değil öncelikle, kedilerden geçme ihtimali olan toxoplasmosis denen tek hücreli bir organizma.Toxoplasmosis, dediğimiz gibi tek hücreli bir organizma. Aslen barsak hücrelerini etkiler. Kedilere dışkı, çiğ et ya da bu hastalığı kapmış hayvanların yenmesi ile geçer. Kediler ve yetişkinler için çok tehlikeli sonuçlar içermese de toxoplasmosis henüz doğmamış bebek için tehlike yaratabilir. Eğer gebeliğin ilk üç ayında toxoplasmosis kapılmışsa bebeğe geçme olasılığı düşüktür ama eğer geçmişse bebeğe ciddi ölçüde zarar verebilir. Hamileliğin son üç ayında bebek toxoplasmosis kapmış olsa da zarar görme olasılığı düşüktür. Hamile kalmadan önce veya kaldıktan sonra hamile kadınlar kan testi yaptırarak toxoplasmosis kapıp kapmadıklarını öğrenebilirler. Eğer geçmişte kapmışlarsa bu durumda bebeğin etkilenmesi söz konusu değildir. Aynı şekilde eğer kediniz de geçmişte bu organizmadan etkilenmişse onun da hastalığı geçirmesi mümkün değildir. Yani kedi ile yaşayan hamile kadınlar öncelikle hem kendilerini hem de kedilerini kan testine tabi tutmaları gerekir. Bu testin sonucunda geçmişte bu rahatsızlığı geçirmişlerse vücutları bağışıklık kazanmış demektir.

  aynı zamanda vucun herangıbıbır yerıne yerlesen bu parazıtler beyın,rahım yumurtalık gıbı organlarda kıst e sebep olabılıyor egekı ewcıl hayvanlarımız varsa parazıt asıları yapılmalı,çig et yememli kedilerin farelerin dıskılarına dokunulmamalı kediyede buparazıtın bulaşmasının en etkılı sebebı fare dir fara bu parazıtın taşıyıcısıdır
  gecmıs olsun