toz açıcı

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve sedusa tarafından 11 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : sedusa
  1. sedusa

sedusa sabrın sonu RESET,tir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam kızlar bi şey danışıcam
    geçen bi kozmetik ürün satan mağazada toz açıcı gördüm ....
    saç rengini istediğin kadar açabiliyormuş
    kullanan varmı önce bi sizlere danışmak istedim

2. 11 Mayıs 2010
  3. duuyguu

duuyguu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Çok zararlı olduĞunu duymuŞtum.

4. 11 Mayıs 2010
  5. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ilk defa duydum toz açıcıyı sositososito

6. 11 Mayıs 2010
  7. sedusa

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya ...oysa satan kişi baya alınıyor dedi .......hatta orealmi dedim hayır dedi çok sattık herkeste memnun dedi bilmiyorumkismilebilmiyorumkismile

8. 11 Mayıs 2010
  9. sedusa

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende ilk orda gördüm şaşırdım hatta ....

10. 11 Mayıs 2010
  11. osge01

osge01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    kuaförler kullanıyor onu daha çok açıcı işte saçı turuncu gibi açıyo ustune ne boyaarsan tutuyo

12. 25 Mayıs 2010
  13. duuyguu

duuyguu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben birkaç yerde görmüştüm hem toz olarak vardı hem de tablet olarak, ikisinden de almayı düşündüm hatta saçlarımı boyadığım zamanlar ama çok zararlı olduğunu saçı yaktığını saman gibi yaptığını duydum ve vazgeçtim.

14. 25 Mayıs 2010
  15. reflect567

reflect567 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba, benim saçlarım çikolata kahverengi idi, sonra bir aptallık yapıp koyu kestaneye boyadım..Ve saçlarım simsiyah oldu , şok oldum. Zaten yıpranmış olan saçlarımı açtırmaktan korkup koyuluğunu biraz kırdırmak adına gisip aralara krepe balyaj attırdım ..Bu seferde çok yaşlı gözüktüm..Günlerce saçlarımı bağladım o kadar ki korkunçtu..Sonra nete girip araştırmaya başladım en çokta burada sizlerin deneyimlerini okudum ..Sonra saç bakımı vs..hepsinin toplamından kendime bir çıkış olu hazırladım :-)
    Şu an saçlarım ipek gibi ve harika bir rengi var ,loreal 6,30 badem kahvesi..Üstelik tamkutunun aynı rengini tutturdum , tamamen aynı oldu..Saçlarım yıpranmadığı gibi sanki onarıldı çok çok çok daha iyi oldu.. Bunu nasıl yaptığımı anlatmak istiyorum :
    - Öncelikle biraz uzun yani 10 günlük bir süreç belirtmeliyim..Zaten yıpranmamasının sırrı burada..

ılk adımda kendime gidip çok beğendiğim loreal 6,30 badem kahvesi aldım iki paket ..Bunu banyoda görebileceğim bir yere koydum (hedef)
    ..
    ılk önce bir paket koleston saç açıcı aldım..Uyguladım ve sonuçta boya aktı ama heryer eşit açılmadı aslında bunu burada okuduklarımdan sonra bekliyordum..Yani genel deneyimler bu yöndeydi..
    Saçımı açtıktan sonra yaklaşık 5 gün saçlarıma yumurtalı zeytinyağı kürü uyguladım ve yıkadıktan sonra loreal saç bakım maskesi(durulanmayanlardan)
    5 günün sonunda saçlarım yumuşacıktı ve iki kutu koleston açıcı daha uyguladım ..sonuş harika saçlarım havuç rengine kadar açıldı ..Fakat bu açılmanın arkasından yine 5 gün boyunca aynı bakımı uyguladım..saç kendisini toplasın diye ..saçlarım yine yumuşacık ve pırıl pırıl oldu..
    saçlar kendini toparladığı için o 5 günün sonunda boyayı attım..sonuç inanılmazdı..daha ilk uyguamada rengi buldum..şimdi sadece lorealin banyo sonrası bakım kremine devam ediyorum..
    ..
    artık dip boya için kuaföre gerek duymayacağım , uyguladığım boya belli çıktıkça boyarım.. saçlarım hiç kırılmadı , hatta o kadar bakımdan sonra çok güzel toparladı..
    ..
    önemli uyarı : saçlara yumurta sürünce yıkarken önce soğuk su ile akıtmak gerek yoksa yumurta kafanızda pişer ve kokusu çıkmaz.. ilk su soğuk olur sonra sıcak ile devam ederseniz asla koku falan olmaz...
    ayrıca zeytinyağını ve yumurtayı çırptıktan sonra beraber sürerseniz , zeytinyağı yumurta ile köpürdüğü için ilk yıkamada bile kalmıyor saçta..
    bunlar önemli ipuçları :-)
    ...
    Kuaföre gittim ve kat kestirdim..o sırada kuaföre şikayet ettim ; kuaför saçlarımı çokkötü boyadı diye (kendim boyadığımı söylemedim bilerek) fakat kuaför saçlarımın rengini çok beğendi , çok güzel tutmuş bir kaç boya sonra tam oturur , diyerek beğendi .. şaşırdım :-))))

Arkadaşlar , açma ve boyama işlemleri arasına zaman koymak ve bu zaman içinde bakım yapmak inanılmaz olumlu sonuçlar veriyor ...Ben bu deneyimimi paylaşmak istedim.. Çünkü bende burada sizlerin yaşadığı olumlu yada olumsuz deneyimlerden hareketle bu güzel sonuca ulaştım..
    hepinize sevgilerrr :-))))

16. 25 Mayıs 2010
  17. gmztnr

gmztnr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merrhaba cnm yumurtanın hem sarısını hem beyazınımı kullandın ben sadece sarısını evigen bemix ve diğer yağlarla karıştırıyodum

18. 26 Mayıs 2010
  19. reflect567

reflect567 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    evet sarı ve beyazı birlikte kullandım.. internette okuduklarımdan saçların en iyi onarıcısının protein olduğunu okudum..yumurtada da bol miktarda protein olduğu için onu kullandım.. aslında aklıma gelmedi hemde bilmiyordum :-) bahsettiğiniz vitaminleride içine eklesem belki dahada güzel olurdu..bir dahaki sefere onlarıda ekleyeceğim...