Toza alerjim var... Tedavisi var mı acaba?

Konusu 'İmmunoloji - Allerji ve Bağışıklık Hastalıkları' forumundadır ve almis tarafından 18 Haziran 2008 başlatılmıştır.

18 Haziran 2008
    Konu Sahibi : almis
  1. almis

almis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaslar alarjim var toza karsi ve kotu durumdayim.Geceleri bile hapsurarak kalkiyorum Lutven bi billgisi olan yardim etsin.

2. 18 Haziran 2008
  3. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Bölüm moderatörünün bilgisine , konu tarafımdan taşınmıştır..

4. 18 Haziran 2008
  5. Elis

Elis Guest

ah ah hic sorma o dertleri sinir bise...bendede toza karsi alerji var tozlu ortamlardan kacarim evimi devamli havalandiririm ve is yaparken toz kaldirmamaya calisirim ama bi kac sene oncesine kadar daha kotuydum kucuklugumden beri burnumda kemik vardi onunla beraber sorunlar 2 kati oluyodu ama bi turlu cesaret edememistim ama bi gun dedim yeter ve ameliyat oldum kemigi aldirdim simdi niye daha once olmadim diyorum yani daha iyiyim simdi...belki sendede kemik yada et varsa daha cok rahatsiz olursun bi baktir istersen....sagliklar dilerim...a.s.

6. 18 Haziran 2008
  7. B!TT€R

B!TT€R Guest

bende alarji mi war ne war bılmıorum da en ufak bı tozada cildim kabarıyo ozellıkle bıleğim ve elımın ustu.. isilik gıbı oluyo kaşıntı başlıyo gozlerım akıyo hapsurmaya çalışıyorum olmuyo. napcam ya warmıdır tedavisi

8. 18 Haziran 2008
  9. Elis

Elis Guest

alerji testi yaptir canim............

10. 19 Haziran 2008
  11. Blair Witch

Blair Witch DurdurunDünyayıİnecekVar! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    ahh ben kendimi bildim bileli alerjim var hemde herseye senağlama iki ay kadar önce gittim kimyasal maddelere özellikle dikkat etmem söylendi. bu zamanda içinde kimyasal madde olmayan birsey varmı acaba:uhm:.desensitiyazyon (deri altına alerjik maddenin özü yavas yavas verilerek vücudün alıstırılması)işlemi var ama hava yolu alerjisi için polen,toz vs. o işlem uygulanamıyo galıba.işte antihistaminik ilaçlarla bir nebzede olsa daha dayanıklı oluyosun.yine en iyisi doktora gidip alerji testi,gögüs rontgen vs.tetkıkler yaptırman.

12. 19 Haziran 2008
  13. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    ben de hiç alerji gibi bir şey yoktu.
    6 aydır sürekli hapşırıyorum ben de.
    hatta geceleri bile.

normalde cok sıkıntılı bir durum değil belki ama,
    hamile olduğum için çok tedirgin oluyorum hapşırırken..

14. 20 Haziran 2008
  15. almis

almis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadasim tozlu ortamdan kacmak pek bi mumkun olmuyo.Ev temizlerken hele camasirlari katlarken cok kotu oluyorum.Bende doktora gittim banada kemik var dediler ameliyat dediler tam karar verdim ameliyat olmaya ev doktoru kesin bir cozum degil dedi bende vazgectim simdide cesaret edemiyorum.

16. 20 Haziran 2008
  17. almis

almis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canim benimkide ilk hamileligimde basladi.Normalde her insanda oluyormus ama bunun hepsininki ortaya cikmiyor.Sadece insan zayif aninda oluyormus.Hamilelikte cok dikkat et.Ozellikle temizlik ilaclarina onlarin cok yan etkisi oluyor.Ve birseydaha sakin demir haplarini ihmal etme cunku hamilelikte cok demire ihtiyacin var.Benim suanda demir proplemim var oda hamilelikte demiri kullanmadigim icin.ALLAH kolaylik versina.s.

18. 20 Haziran 2008
  19. yxixldan74

yxixldan74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benimde hem ev tozu hemde polenlere karşı alerjim var.alerji testi yaptırdım ege ün.de ve 1.5 yıldırda immünoterapi alıyorum yani aşılanıyorum.hafifse 3 yıl daha ağırsa en az 5 yıl aşı olmak gerekiyormus ve 40 yasın altında bayağı etkili olduğu söyleniyor. benim henüz %70-80 gibi bir rahatlamam oldu ama çok rahatsız olursam antihistaminik ilaç ve burun spreyi kullanıyorum .ayrıca bende burunda kemik var ama aldırmaya korkuyorum...