Tp Bebek ve Akupunktur

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve el-muallim tarafından 11 Nisan 2009 başlatılmıştır.

11 Nisan 2009
    Konu Sahibi : el-muallim
  1. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    :nazar:arkadaşlar ne dersınız tedavıye başlamadan önce akupunktur işlemı yaptıran ve olumlu sonuç alan var mı...Akupunktur tedavisi sonrası birçok hastamızın hamilelik dönemine girdiği sevinçle gözlenmiştir. Çünkü akupunktur tedavisi, kısırlık sorunu olan erkek ve kadın hastaya mevcut tedavi yöntemleri arasında en etkili yaklaşımı sunar.

Şöyle ki;
    Erkekte:
    Erkekte sperm sayısını artırır ve hareketliliğine güç kazandırır. Canlılık kazandırır.
    Hormonal sistemi düzelterek, sperm yapısındaki bozukluğu ortadan kaldırır,
    -Spermler üzerinde olumsuz etkide bulunabilecek zararlı salgıları hormonal tedaviyle durdurur.
    Çocukluktan itibaren eğer geçirilmiş bir rahatsızlık varsa, bu sebeple bozulan immün sistemini ve vücuttaki denge sistemini düzenler. Böylece vücudu normal seviyeye getirir.
    Kadında:
    Bağışıklık sisteminden kaynaklanan olumsuz faktörleri tümünden tedavi eder,
    Akupunkturel stimülasyon tedavsiyle yumurtalıklar gereken miktarda uyarılır. Böylece yumurtalıkların büyümesi, kanda hormon düzeylerinin yükselmesi sağlanır.
    Yumurta üretimi artar ve bozukluğu giderilir,
    Tüplerdeki tıkanmaları ortadan kaldırır,
    Chlamydia ve Mycoplasma gibi sık rastlanan bakterilerin oluşumunu önler,
    Endometriotik rahatsızlıklarda en etkin tedaviyi gerçekleştirerek,
    Yumurtalıklarda bulunan ve çikolata kisti adı verilen kistin çözünümünü ve ortadan kalkmasını sağlar,
    Hormon tedavisiyle, yumurta hücresi üzerinde olumsuz etkide bulunabilecek zararlı salgıları durdurur yumurtlamaya teşvik eder.
    Aynı zamanda adet bozuklukları giderilir, adet dönemi düzene girer,
    Rahim iç tabakası kalınlaştırılır.
    Hastalıkta en sık rastlanan karın alt bölgelerindeki ağrıyı giderir.
    Böylece adet kanamasının hemen öncesinde başlayan ağrılar son bulur.
    Cinsel temas sırasındaki ağrılar gider.

2. 11 Nisan 2009
  3. el-muallim

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    bu yazı alıntı arkadaşlar.................faydası olabılır dıye düşünüyorum............akupunktur deneyenler ve olumlu sonuç alanlar var .....aranızdada var mı............varsa nasıl bır yontem takıp ettınız ..........teşekkur ederım şimdidenn

4. 11 Nisan 2009
  5. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben tup bebekten once 6 ay akupunktura gittim. cok faydasini gordum. transferden hemen once ve hemen sonra birer seans yaptirdim. onun disinda haftada bir gidiyordum, hala gidiyorum, 4 haftalik hamileyim. 1. trimester bitene kadar devam edecegim.

lisansli ve infertilite konusunda uzman bir akupunkturcuya gitmeniz cok onemli. eger bunlardan biri yoksa olumlu sonuc almaniz zor olabilir.

herkese iyi sanslar diliyorum!

a.s.

6. 11 Nisan 2009
  7. el-muallim

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım sağol ve hayırlı ols ...........çok guzelll...........normal bır akupunkturcu aynı mı........yanı bazıları iğneyle yapmıyoo..zayıflama işlemı olandan farklı galıba.........pekı transferden önce ve sonra on dakıka seanslar yapılmalı denıyoo sen öyle yaptıdın mı..........

8. 11 Nisan 2009
  9. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    igneyle yapilmasi lazim akupunkturun. meridyenler parmakla ya da baska bir seyle de uyarilabilir ama ayni etkiyi gostermez. benimki elektro-akupunktur yapiyor. elektrikle uyariyor yani noktalari. gerci simdi hamile oldugum icin elektrigi birakti.

benim transferden hemen once ve hemen sonraki seanslarim yarimsar saat surdu. normal seanslarim da 30-40 dk. suruyor.

10. 11 Nisan 2009
  11. el-muallim

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    sağol canım............rabbım bebişini kucağına almayı nasıp ets...........inş başka arkadaşlara da faydası olur............ben duşunuyorum bu ay başlamayı.........bılgı vermen ıyı oldu canım...........

12. 12 Nisan 2009
  13. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar merhaba bende Bahçecide Dr.Emel hanıma akupunktur ve nöralterapi yaptırıyorum.Beb biraz geç başladım gerçi ama tedaviye başlamadan 1-2 ay önce başlamak gerekiyormuş tam etkisini göstermesi için.Ayrıca transferden önce ve sonrada yapılması gerekiyormuş.Bilginize...

14. 12 Nisan 2009
  15. el-muallim

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    teş edrım ..........bu durumda akupunturuda aynı yerde yaptırmak gereklı......transfer den once ve sonra olabılmesı için değılmı ama her merkezde böyle akupuntur yöntemı yok.....
    pekı toprakcım senın sonucun ne zaman inş senınde olumlu olur............bebişin gelır canımmmmmmm...

16. 13 Nisan 2009
  17. el-muallim

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    arkadaşlar başka var mı bu şekılde tedavıyı yapan.............

18. 13 Nisan 2009
  19. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    İnşallah arkadaşım ağzından bal damlıyor.İnşallah hepimizin inatçı keçileri bir an önce gelir de üzüntülerimiz , sıkıntılarımız ve hasretimiz biter:Saruboceq:
    .Benim tedavime gelince ; cuma günü umut tüp bebekte tedaviye başladık.Bugün tedavinin 3. günündeyim.Ancak akupunkturu bahçecide yaptırıyorum.Transfer öncesi ve sonrası akupunktur işlemi ile ilgili olarak da Dr.Emel hanım ile konuştuk büyük bir ihtimalle transferimin olduğu gün umut tüp bebeğe gelecek.Bahçeci klıniği de umut tüp bebekte Mustafa Bahçeciye ait olduğu için problem olmayacağını söyledi ama genelde her hastahanenin de içinde akupunkturcusu var yada anlaşmalı olduğu bir akupunkturcu var.O yüzden bence sen bir merkezinle görüş derim.İnşallah herşey gönlünce olur arkadaşım.