trabzonlulara gelin :)

Konusu 'Nişan (Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi)' forumundadır ve jean tarafından 29 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : jean
  1. jean

jean xoxo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    selam arkadaşlar trabzonluların adetleri nedir?bohça olsun takılar olsun nişan yapılacak yer olsun bilenler trabzon gelini olanlar var mı aranızda?hihoyyyt

2. 29 Mayıs 2009
  3. mavilim85

mavilim85 Meleğime kavuştum... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Ben Trabzonlulara gelin oldum.Eşim maçkalı,ama öyle çok fazla ve ağır bi adetleri yok.Biz bohçaları aile içi hazırlamıştık nişanı kız tarafı yaptığı için nerden istersen orda yapabilirsin.

4. 29 Mayıs 2009
  5. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ben aslen rizeliyim trabzonlulara gelin gittim.bohça yapmak size kalmış kimlere yaparsanız yapın kimse şuna yapyada buna yapma demez. hihoyyyt
    nişanı kız tarafı yapar erkeği alakadar etmez:1hug:
    takı da ki ne kadar takarsa kendi bütçesine göre taka bizde böyle şeyelr konuşulmaz ayıptır.:asigim:

yörelerimiz aynı olduğu içinöylke zorlanmadım ama öyle çok fazla adetlerimiz yoktur..:jeyyar:

6. 29 Mayıs 2009
  7. unattainable

unattainable bitter Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayyyy en kotusu benım sanırıımm has mı has muglalıyımmm has mı has oflulara gelın gıdıorummkaydirigubbakcemile3gecen guın soz yaptık

8. 29 Mayıs 2009
  9. burcuslm

burcuslm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de yakında Allah kısmet ederse Sürmenelilere gelin gidecem farklılar bizden ben doğma büyüme mersinde yetiştim inş sorun olmaz diye çopk dua ediyorum,çünkü adetlerini falan hiç bilmiyorum-tatlicadiarzu-

10. 29 Mayıs 2009
  11. SuKuNeT

SuKuNeT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle sizlere mutluluklar dilerim Allah tamamına erdirsin canım.Şöyle söyleyeyim ben de nişanlım da Trabzonluyuz.Biz Kıbrısta yaşadıgımız için adetlerimiz cok fazla sürdürülmüyo buralarda.Fakat benim annem ve kayınvalidem de adetlerimizi devam ettirmek istedikleri için nişan oncesi sadece geline,damata ve annelerle babalara birer bohça hazırladık.Nişan törenimizi de kızların dediği gibi biz yapmıştık.Erkek tarafı da davetiyelerimizi bastırtmıştı..

12. 30 Mayıs 2009
  13. jean

jean xoxo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Teşekkür ederim cevaplarınız için :)

14. 12 Ağustos 2009
  15. ebruli61

ebruli61 ALLAHIM DUY DUYUR SESİMİ. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bende Trabzonluyum.Trabzonda her yörenin kendine has geleneklerı var.Ama aman aman yapılacaklar dıye bır kaıde yok.Herkes gücü neye yetiyorsa anlaşıp onu yapmalı.Ben Yomralıyım yine yomraya gelin gidiyorum.Ben yükseğinden Yomranın o daha asagısından ama yine de degısıyor gelenekleer.En temızı ıkı aılenın uzlasıp bır yol belırlemesı...

16. 13 Ağustos 2009
  17. nefesim

nefesim LR health and beauty iş ortağı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende trabzona gelin gidiorum..anne tarafından karadenizliyim zaten..olmazsa olmaz dedikleri adetleri yok..kayınvaldem sözde de bohca yapmak istedi ben istemedim..nişanda karşılıklı bohça yapılıo..nişan kız tarafına ait..
    ve eminim ki bazı seyler resmiyete döndükten sonra trabzonu benimseyip memleketiniz olarak söliceksiniz..harika insanlar...