Tracy'nin yatır-kaldır yöntemi.Başarı hikayelerimizi paylaşalım mı?

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve NADYA 81 tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1 Mart 2010
    Konu Sahibi : NADYA 81
  1. NADYA 81

NADYA 81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    1 hafta önce artık pes etmek üzereyken buldum bu kitabı
    çoğunuzuz bildiğinden eminim ama işte benim gibilerde vardır diye hem paylaşmak için yaşadıklarımı hemde fikir danışmak için yazıyım dedim
    evet bahsettiğim mucizevi kitap tracy hogg un
    bebek bakım sorunlarına mucizevi çözümler kitabı
    kızım artık 6.5 aylık oldu ve doğduğundan beri emerek uyuyor.yalancı meme değil tabiki.
    bizzat beni:))
    ve ben bir kere bile onu kendi kendine uyutmayı başaramadım
    gece 6-7 bazen 8 kez bile uyandığım oluyor.yani buda neredeyse saat başı uyanmak demek.
    neyse kitabi aldım ve şiihh-pat yöntemiyle tanıştım ilk kez.daha sonrada yatır-kaldır.
    inanamadım beni emmeden ASLA uyumayan kızım ilk denememde uyudu.tabi 2. ve 3. denemeler o kadar kolay olmadı.40 dk uğraştığım bile oldu.ama pes etmedim.
    şimdi sorunum tamamen çözüldü diyemem.4 gündür deniyorum daha
    ama 4 gündür gece 2 kez kalktı sadece.bu bile benim için bir mucize

merak ediyorum, bu yöntemi deneyipte başarı elde edenlerle yazışmak süper olurdu.
    yada hiç bilmiyenlere bu yöntemi öğterip dualarını almak:)) ki ben tracy e şimdiden dua etmeye başladım.ne yazıkki 2004 te kanserden ölmüş.bende netten araştırıp kadına teşekkür maili yazıyım diyordum.neyse mekanı cennet olsun diyorum artık:)

varmı aramızda bu yöntemle başarı elde eden?
    lütfen paylaşalım

ZuZuu bunu beğendi.
  2. 2 Mart 2010
  3. findikkabugu

findikkabugu Guest

slm aynı sorunu bende yaşıyorum gece 6 7 kez uyandığım oluyor anlamadım nasıl yani açıklayabilirmisin...sağol

4. 3 Mart 2010
  5. NADYA 81

NADYA 81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bak şimdi canım ben sana kabaca anlatıyım.ama googlea yaz yatır kaldır yöntemi diye uzun uzun açıklamalar var
    yada mümkünse kitabı al derim ben.
    şimdi bebişin uykusu geldiği anda yatağına yatırıyorsun.o ağlıyor tabi
    sen kaldırıyorsun.kucağında dik olark tutuyorsun.susunca hatta sustuğu anda.1 saniye bile gecikmeden tekrar yatağına koyuyorsun.ağlayınca tekrar alıyorsun.ve bu böyele belki 10-15 hatta daha uzun sürüyor.birde yatırınca yatağa yan çevir bebişi.sırtına pat pat diye vururken aynı anda kulağına eğilip pişş-pişş diyorsun.pat ve pişş senkronize olucak ama canım.
    ben ilk gün uyuttum bu şekilde.kolay değil ama bence başarılı.3 gecedir 2-3 kez kalktı gece.en azından 6-7 kez değil.
    bu yöntemin amacı bebişe kendi kendine uyumayı öğretmek.gece uyanıncada meme yerine kendi kendine uykuya geçmeyi başarsın diye
    sen sor aklına geleni canım.
    bak kitapta yazıyor max 2 hafta içinde başarı sağlanıyormuş
    ama birde bebişi bir rutine oturtman lazım.
    yani yemek ,aktivite uyku zamanı olucak.hergün aynı devam edicek.düzenli bebk iyi uyur diyor.
    inşallah anlatabilmişimdir
    tecrübeli olan birileri yazsa keşke
    sanki herkesin bebği mışıl mışıl uyuyor
    baksana bir sen cevap yamışsın:))

6. 4 Mart 2010
  7. LEYLA3842

LEYLA3842 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk defa duydum bu yöntemi bir daha çocuğum olursa bu yöntemi uygularım..benim kızım hep ayakta sallayarak uyudu 3 yaşında zor bıraktırdım şuan da 4 yaşında öğlen uyutmak istesem sallamam lazım..bacaklarım kopardı sallamaktan...

8. 6 Mart 2010
  9. NADYA 81

NADYA 81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende bilmiyordum canım.bugün 5.günüm benim.
    aslında başarılı bir yöntem ama çelik gibi sinir gerekiyor.
    gündüz bu şekilde uyutuyorum.yani meme emmeden ama gece uyanınca meme emmeden asla ağlaması kesilmiyor.
    bu yüzdende 2-5 3 saatte bir uyanıyor.off offf
    yokmu bu işte başarı göstermiş biri.
    bize yardım etsin :KK43:

10. 6 Mart 2010
  11. Sweettym

Sweettym Bir Ben Vardır Bende Benden İçeru Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    108
    Benim oğlum 16 aylık oldu, tabi hep emerek uyurdu. Artık akıllandı, öyle emmeyle falan uyumuyor artık ::::)
    Bu yöntemiilk defa duydum ben de. Deneyeceğim ama geç kalmış sayılmaz mıyım? ışe yarasa süper olur tabi.

12. 6 Mart 2010
  13. Derin

Derin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.581
    Ödül Puanları:
    188
    canım ben şu anda ağlamaklıyazıyorun benim bebeğim 6 aylık olana kadar sepetini sallayarak uyurdu sonra ne sepette ne kucakta nede ayakta çocuk uyku zamanı geldiğinde çatlıyor ağlamaktan uykuyadalamıyor eve salıncak kurduk iki aydır yine aynı deliröek üzereyim az önce yine 5 te başladı ağlamaya ve sallanmaya oağladı ben ağladım 8 de zorla uyuttum her gün 4 sefer aynı bu sorun çok bunaldım artık salıncakta bile taklalar atıyor uykuyadalana kadar kaç kez düşme tehlikesi geçiriyoruz yarın sabah ilk işim bunu denemek olcak ama benim kızıma zannetmiyorum iyi geleceğini aahhhhhhhhhhhh bir iyi gelse her dak dua ederim sana

14. 7 Mart 2010
  15. NADYA 81

NADYA 81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    derincim seni çok iyi anlıyorum canım ya
    ama bak denemeden önce çok iyi hazırla kendini.yani asla pes etmemek lazım.ben bir keresinde 45 dakikanın sonunda pes ettim.emzirmek zorunda kaldım.
    dediğim gibi gündüz böyle uyutuyorum ama gece imkansız.benimde yardıma ihtiyacım var.
    ama sen yinede dene canım ya.bak.sırtına pat pat diye vururken yavaş yavaş.ama çok da yavaş değil.biraz hissetsin.aynı anda kulağına doğru tamda içine değil çocuk rahatsız olur.pişşş-pişşşş diyeceksin.yatakta iken o sende içine eğil beşiğin.hatta yan çevir öyle daha çabuk uyuyor benimki
    çok ağlarsa kaldır kucağına .susunca tekrar yatır.böyle bir yöntem işte.
    inşallah sende işe yarar.ağlama canım ya bende çıldırıyorum bazen ama ne yapalım işte.

16. 7 Mart 2010
  17. NADYA 81

NADYA 81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım kitapta başlamak için bir yaş sınırı koymamış ama diyorki ne kadar geç başlanırsa alıştırmak o kadar zormuş.
    dayanıklı olursan başarırsın inşallah.

18. 7 Mart 2010
  19. TK646

TK646 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Nadyacım bende rahmetli Tracy teyzenin kitabıyla yatır kaldır dahil olmak üzere uyku rutinimizi oluşturup EASY başarıyla uyguladık kitap bir mucize herkes okumalı bence sihir gibi sanki, ama sadece biraz tutarlılık bir yakınınızdan eşiniz olabilir destek ve sabır gerektiriyor.