Trafik

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve Askisi tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

17 Eylül 2009
    Konu Sahibi : Askisi
  1. Askisi

Askisi Kizimiz ile cekirdek aile Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bu konu aslinda Türkiye icin büyük bir dert!!!! benim icimde de bir dert, tartismak istiyorum....SAKIN UZERINIZE ALINMAYIN, GENEL KONUSACAGIM

Türkiye trafigi berbat!!!! Neden??? Kimse trafik kurallarina uymuyor, diger sürücülere saygi duymuyor, ne olursa olsun bu yol benim deyip atliyorlar yola!!! Kemer yok, güvenlik yok, kurallara uymak yok...daha ne sayayim... o kadar cok varki... Neden insanlar birazcik olsa dikkat etmiyorlar, kazalar o zaman azalir belki???? Ehliyeti kursa gitmeyerek satin aliyorlar ama hic bir bilgi YOK!!!!! Hic bir ders YOK!!!! Kaygan yolda araba nasil kullanilir?? Karli yolda, yagmurlu yolda??? bilmiyolar ya da yapmiyorlar!!!!
    Kirmizida durursun, "kardesim ne duruyorsun" derler, korna calarlar yada isiga hic bakmadan devam ederler!!! Herkes oyle yapsa trafik berbat olur...ki oyle oluyor orda malesef!!!!
    Bir avrupali olarak ta cok sikayetlerim var. Her sene nerdeyse Türkiye ye vatanimiza arabayla gidiyoruz. Ama iskence cekiyoruz, yetmiyor yabanci ülkelerde cektigimiz zaten....Yabanci plakan varsa sikistirilar seni, eeeeee avrupali.....kac sefer geldi basimiza!!!! ya insan deli oluyor yaaaaaaa

Sizler, hele ki ist yasayanlar, neler düsünüyorsunuz, avrupadakiler, buyrun tartisalim konusalim.....
    ben sinirlendim zaten simdiden....kötükedihüso:eek:klava:

2. 17 Eylül 2009
  3. Askisi

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bana cok acayip geliyor cünkü avrupada oyle birsey yok!!! kurallara uymazsan ehliyet de gidebiliyor, cezayi yiyorsun!!!! Türkiye'de kimse kormkmuyor galiba AN LA MI YO RUMMMM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4. 17 Eylül 2009
  5. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    En son izine gittigimde izmire...
    yaya gecitinden bir oglan gecti ordan gecen araba nerdeyse eziyordu cocugu nasi korna caliyor arabadaki kadin bide bagiriyor, nerdeyse inip dövecek ben tabi soklardayim:1shok::gitme:

6. 18 Eylül 2009
  7. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    yaşım kadar istanbulda yaşıyorum ,8 yıldır ist. trafiğinde araba kullanıyorum ,başıma hiç şıkıştırma ,sarkıntılık v.s gelmedi ,trafik evet kötü fakat yeni yeni düzelmeye başladı ,toplu taşıma araçlarına gelen düzenleme ve yol genişletme çalışmaları sonrası biraz daha çekilir hale geldi .aslında çokta fena değil ,sadece özel günlerde hafta sonu v.s ,yada yağmurlu havalarda köprü trafiği felç oluyo ,bunun dışında bi şikayetim yok..

8. 18 Eylül 2009
  9. Askisi

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ya böyle yapan cok var yaa malesef...öncülük yayalara tabi gecitten gecerse!!! ama yayagecitinden disarda gecerse, sofor hakli o zaman!!! nasil düzelecek bu durum kimse düsünmüyor

10. 18 Eylül 2009
  11. Askisi

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bir senesi iki seritli yolda ilerliyoruz....cift gidis cift gelis. Sag taraftayiz tabiki ve iki seritli olunca cokta yavas degildik...120 falandi galiba...hemen sol tarafta ist plakali bio araba ve resmen bastiriyo babamda bastirdi cunku acayip sikistiriyorlar....hemen sag tarafta bir benzinlik ve aniden bir araba cikti yola ve hic bakmadan!!! Allah'im yaaaaaaa cift seritli yol be adam, neden bakmiyorsun bee biri gelir, hizli olur, laaaaaa ilahe illallah!!!! napacaksin. fren yaptik ama nasil!!!!!!!!!!!!!! yan tarafa da atamiyoruz kendimizi araba var!!! kornaya bastik adam yoldan cekildi...yanindan gecerken el kaldirdim adama sen delimisin gibisinden!!!!!! korna caliyor el kaldiriyor falan.....ne insanlar var yaaaaaaaaaaaaaaa

12. 18 Eylül 2009
  13. Askisi

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    o kadar cok olay yasadimki orda.... yabanci plaka olmasi cabasi!!! artik yandin!!! neden böyle yapiyorlar bizde Türk'üz, bizim vatanimiz, hasretle geliyoruz zaten....

14. 18 Eylül 2009
  15. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.669
    Ödül Puanları:
    163
    İster Avrupalı olun ister bizim gibi Türkiye'li, her yerde kurallara uymayanlar vardır.
    Ne yani şimdi Avrupada trafik kurallarına herkes uyuyor mu?
    Evet Türkiye'de de uymayanlar var, ama ben her gün trafiğin içinde biri olarak bu saydığınız olumsuzlukları bir çoğunu görmüyorum. Anlattıklarınız yıllar öncesine dayanıyor.
    Ülkemizde içinizdeki trafik canavarını durdurun diye bir kampanya yapıldıktan sonra artık trafik kazalarında azalmalar oldu.
    Trafik kazası her yerde olur.
    Madem ülkemizin trafiğinden şikayetçisiniz, ya buraya gelmeyeceksiniz yada arabanızla değil uçakla geleceksiniz. Böylece sıkıntı çekmezsiniz.

Ayrıca bu sene tatilimde yabancı plakalı bir aracın yolda yaptığı trafik ihlallerini yazsam burada en azından 3 sayfalık bir yazı çıkar. Kimsenin de yabancı plakalı aracı sıkıştıracak kadar (yada en azından büyük bir çoğunluğun) psikopat olduğunu sanmıyorum.

16. 18 Eylül 2009
  17. Askisi

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Tükiye de arabaya ihtiyacimiz v ar ve onun icin geliyoruz. Türkiye de neler neler var bilmiyorsunuz ben her sene görüyorum, gecen yaz 2009 ailemi polisler durduruyor ve bunu kac sefer yasadik!!! abi radardan gectin, hiz yaptin!!! ama resimi isteyince yok bisey...eline biresy verdinmi ohhhh ne güzel...neden bizi yabancilari durduruyorlar???
    Heryerde trafik kurallarina uymayanlar vardir yok demedim zaten ama Türkiye'de bu cok fazla...ben fransayi bilirim, almanya yi bilirim ve arabayla gelirken avrupa ulkelerinden gecerken görüyorum, genel olarak kurallar oturmus, insanlar dikkat ediyor ama ben bunu tr de göremedim henüz!!! ve üzülüyorum bu duruma...
    Gecen yilbasi tr deydim ve yanimdan gecen arabaya dikkat ttimde kemer takilmamis ve kimdi o biliyormusunuz??? polisti!!! genel olarak diyorum hala ordaki insanlar oyle alismislar ama bizlere acayip gelyior!!!

18. 18 Eylül 2009
  19. SaGoSu KaJmEr

SaGoSu KaJmEr sessizliğine aşığım!!! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili aşkısı arkadaşım maşallah avrupalı olmuşsun çok yakışmış ama biz türkler naaparsın böyleyiz kural tanımayız ışık yaya kemer dinlemeyiz ezip geçeriz ha bide senin gibi gün görmüş avrupalı yabancı plakalı araçları gördüğümüzde sıkıştırırzı hatta suyunu çıkarmaya çalışır ezeriz bunları söylememizi bekliyorsun sayın aşkısı çok yazık gelmeyin ozaman kardeşim benim güzel ülkeme siz sayın avrupalılar bu trafiğe katlanamıyorsanız işte uçak seferleri var neredeyse her st var artık ayrıca belliki kurala diyen siz kuraldan bihabersiniz ister çift şerit ister tek şeritli yolda araba 120 hız yapmaz yapmamalı :eek:lmaz: