Trambolin Diyeti Deneyimlerimiz

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve ane tarafından 4 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Konu Takipcileri:
Bu konu 3 kullanıcı tarafından takip ediliyor.
    4 Kasım 2010
    Konu Sahibi : ane
  1. ane

ane Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar evinde trambolin ile zayıflayan varmı bir zamanlar posta gazetesinde böyle bi haber vardı. faydalarını okudum zayıflatır diyo ama tecrübe edeniniz varmı

2. 5 Kasım 2010
  3. queencruser

queencruser Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb ben step aerobk başladım ancak evme tramboln almayı düşünyrm.30dklık yuruyse 10 dklık sıcrama eş değer dedi spor hocam.nettende araştrdım.aynı zamanda kas sistemi güçlendirdiğini okudum.denycem bakalm blgi verrm duruma göre

4. 6 Kasım 2010
  5. zeynepyal

zeynepyal Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    slm
    ben zamanında(spor delisi olduğum zamanlarda:)) bunun eğitmenli sertifikasını alıp dersini vermiştim. şimdi ise bırakın ders yapmayı yürümüyorum bile:KK43: neyse..
    en etkili yöntem şu, önce dengede durmayı öğrenin ve asla ayaklarınıza bakmayın yoksa dengenizi kaybeder düşersiniz.
    yerde step yaparken yaptığınız hareketleri burda yaparak başlayacaksınız. sonra ufak ufak zıplayacaksınız ısındıktan sonra step tahtasını kullanarak yaptığınız tüm hareketleri yapın. son olarak da minderde yaptığınız hareketleri yapın. Stepten daha az yorucu ama aynı oranda kalori harcatan bir spor ve de çok eğlenceli. Grupla birlikte yapmak daha zevkli tabii...

6. 6 Kasım 2010
  7. queencruser

queencruser Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler bilgi verdiğiniz için.ben steple devam etmycem sanırım.brakıp tramboline geçmeyi düşünüyorum.step daha yorucu cnkü ve sınav dönemim yaklaşıo daha pratik çözümler arıyorum.
    yine takıldıgım bi mesela olursa yardımcı olursunz değil mi Zeynep Hanım?

8. 9 Kasım 2010
  9. ricciardini

ricciardini Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende trambolin aldim evime :KK66: ama trambolin sonrasi Pilates ile devam etmek istiyorum trambolinde nasil hareketler yapilmali tarambolin ustunde step harketleri ile baslayip kosu hareketlerini yapabilirmiyiz ve ne kadar sure yapmaliyiz bilen var mi arkadaslar tesekkurler

10. 27 Aralık 2010
  11. zeynepyal

zeynepyal Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba,
    Trambolini step tahtası gibi düşünebilirsiniz. Önce step e başlarken yaptığınız hareketleri sonrasında ise zıplama hareketlerini yapabilirsiniz. Dış kenarlara basmamaya ve zıplarken tramboline bakmamaya dikkat edin başınız dönebilir,düşebilirsiniz. Karın bacak ve kalça hareketlerini minder üzerinde değil de trambolin üzerinde yapabilirsiniz. İdeal süre 6-7 dk ısınma, 35 dk cardio 10 dakika bacak karın kalca hareketleri ve 5 dakika soguma şeklindedir. Arama motorlarında urban rebounding şeklinde aratabilirsiniz. Sonrasında pilates tavsiye etmem şahsen pilatesi yorgunken yapmak cok zor gelmistir hep bana... kolay gelsin herkese. bu arada küçük bir not yorulmamış gibi hissedebilirsiniz ama emin olun doğru yaptıysanız çok kalori harcamışsınızdır:)

12. 29 Aralık 2010
  13. YAREM

YAREM Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaslar konuyu acan arkadas kusura bakma adını unutarak cevap yazıyorum. gectıgımız ılkbahar aylarında kılo verme seruvenım vardı. benım kı evde degıl yasadıgım yerde parkta kurulmustu. bırsuru arkadas uye olduk oraya hergun ortalama 1 saat zıplıyordum. olayı astım artık parendeler falan atmaya baslamıstım. vesselam. ben 2 ayda 9 kılo verdım kendımı fazla zorlamadan. bıraz yuruyus bıraz evde vucut sekıllendırıcı hareketler falan derken. acayıp sıkılastım oncelıkle. yanı trambolının cok faydası var. tavsıye ederım..:118:

14. 7 Şubat 2011
  15. sevildeniz

sevildeniz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ideal trambolin çapı kaç olmalı arkadaşlar?

16. 9 Şubat 2011
  17. bulutben

bulutben Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    bende heveslenip aldımmm ama hata yaptım seçtiğim boyutta 1.5 yaşındaki kızımla hatta eşimle bile
    zıplayabiliyoruzzz :)))) Benim aldığım 152 cm lik olanı ... Çok büyük ... Bence 1 m ve altını tercih etmelisin... Sevgiler ...

18. 6 Mart 2011
  19. dunedain

dunedain dandini tosbaga Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    ben tranbolinle zayifladim bide aciyordum son ses muzik dahada bir eglenceli hale geliyordu tam bir saate yakin muzikleri saatede bakmak zorunda kalmiyordum sarki bitiyor bende birakiyordum..1 bucuk ayda ziplama yuruyus ve az dietle 8 kilo verdim....sonra niye devam etmedim biraktim istedigim kadarini vermistim simdi aldim hos geri ama zipladiktan sonra vucudum gerildigi icin aldigim kilo hic bir yerimde belli olmuyor tas gibi olmustum valla ne selulit ne birsey..simdi sadece aldigim kiloyu vemrke icin ugrasiyorum yani vucudumu sekle sokmak gibi bir derdim olmadi bunlari yaptiktan sonra