Transfer esnasında nasıl sıkışık durabildiniz?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve national tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

5 Şubat 2010
    Konu Sahibi : national
  1. national

national Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar transfer esnasında sıkışık olarak gitmek gerekiyormuş. Ya nasıl oluyor, kaç dakika sürüyor. Ya bilmiyorum yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm !!!!!!!!!! bilmiyorumkismile

2. 5 Şubat 2010
  3. pperfinya

pperfinya berfinim 3 yaşına giriyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Tabi canım 4 gün oldu transfer olalı anestezi işlemi olmadığı için merakla dr ne yaptığını anlamaya çalışıp bir yandan da ultrasondan bakıyorsun bir anda karanlığın içinde minicik bir ışık kümesi beliriyor

4. 5 Şubat 2010
  5. 23SM

23SM o şimdi HAMİLE Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben transferi anestezi ile yaptırdım. o yüzden hiç bir şey hatırlamıyorum.

6. 5 Şubat 2010
  7. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Transferden nekadar sonra tuvalete izin veriliyor?

8. 5 Şubat 2010
  9. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    transfer öncesi durumu abartıp 1,5 lt su içtiydim
    ölüyorum sandım tabee işgüzarlık benimksi..
    transferde anestezi falan yok şipşak koydular içeriye yumoşları sonraaaa
    ben masadan kalkamadım vallahi sonda taktılar demem o ki durumu abartma 2-3 bardak su yeter..
    10 dakika sürdü yanlış anımsamıyorsam..
    bol şans allah yardımcın olsun !

10. 5 Şubat 2010
  11. chem

chem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bana da gelirken 7-8 bardak su içip gelin dediler.transferden yaklaşık 1 saat önce tuvalete çıkmıyorsun ben ancak 6 bardak içebildim ve tanrım hayatımın en zor anlarından birini yaşadım.çatladım resmen hemşire kontrol edip 2 bardak yapabilirsin deyince dünyalar benim oldu.sonra tekrar kontrol etti 1 bardak daha ohh rahatladım,tavsiyem yavaş yavaş 3- 4 bardak içsen yeterli olur heralde zaten bakıp söylüyorlar yeterli değilse tekrar içiriyorlar

12. 6 Şubat 2010
  13. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar abartıp 2 lt su içmeyin.bazı arkadaşların davsiyesine katılıyorum bence 3-4 bardak için 1-2 saat bekleyin sıkıştıysanız daha içmeyin.acaba sıkışmadım mı diye habire içerseniz sonra çok bunalırsınız.benim işlemim 5 dk sürdü.rahat olmaya çalışın.Allah yar ve yardımcınız olsun sevgiler

14. 6 Şubat 2010
  15. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Bence de çok fazla içmeyin, ben suyu normalde çok içerim, idrarımı da çok tutarım diye bana 1 litre yetmez diyip 2 litre içmiştim. Transfer öncesi biraz da beklemem gerekti, kabus gibiydi. Hatta transfer sırasında da idrar tutmaktan ne ekrandan izleyebildim ne de embriyolarım hakkında verilen bilgileri doğru düzgün dinleyebildim. Hiç kalkmamam gerektiği için de transferden sonra transferi yaptıkları sedye/koltuk/yatak karışımı aletle dinlenme odasına çıkarttılar ve orada sürgü verdiler. Hayatımda öyle mutlu olduğum an sayısı nadirdir :) Siz siz olun çatlayacak kadar su içmeyin, zaten az geldiyse hemşireler farkedip biraz daha iç diyorlar.

16. 6 Şubat 2010
  17. talihsiz

talihsiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet arkadaşlar 2 tüp denemem var ikisindede aynı sıkıntıyı çektim..kesinlikle çok su içmeyin. hele sonrakinde yürüyemiyodum bile transferden önce biraz boşalttım. sonra masada doktoru beklerken gene sıkıştım oda biraz boşallttı mesaneyi. odama çıktığımda altıma sürgü verdiler.. ben bide çok tuttuğum zaman hele yatarken bırakmam zor oluyor. tüp bebek tedavilerinde en zorlandığım bu skıkşma meselesi.. resmen hayatımın en zor anlarıydı. o anları yaşerken daha kesinlikle yaptırmam diyosun ama sonra gene düşünmey başlıyosun çünkü en büyük özlemimiz bebek..

18. 6 Şubat 2010
  19. pperfinya

pperfinya berfinim 3 yaşına giriyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende 7-8 bardak içtim arkadaşlar ama son 1 saat de değil sabah saatlerinde transfer oluyor zaten genellikle 2 saate kendi kendime sıkışmıştım