Transfer sonrası Fraxiparine kullanan var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve 32kelebek tarafından 18 Şubat 2010 başlatılmıştır.

18 Şubat 2010
    Konu Sahibi : 32kelebek
  1. 32kelebek

32kelebek Guest

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir kadınlar kulubünü izliyorum. tüp bebek bölümündeki paylaşımları çok beğeniyordum. 1 başarısız mikro denemesinden sonra dün dondurulmuş embriyolarla bir transfer yaşadım. Bakalım geriye sayıyoruz. :eek:
    Ama kafama takılan bir şey oldu. transfer sonrası doktorum fraxiparine iğne kullanımına başlattı. daha önce kullanmamıştım. aranızda dondurulmuş embriyo transferi sonrası bu iğneyi kullanan oldu mu merak ettim?cevaplarınızı beklerim.
    Teşekkürler...

2. 18 Şubat 2010
  3. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    32kelebek arkadaşım, ben henüz dondurulmuş embriyo transferimi yaptırmadım, bir ay sonra yapılacak diye hesaplıyorum ama bildiğim kadarıyla hem vücudu hamileliğe alıştırmak için, hem de bağışıklık sisteminin bebeği reddetmemesini sağlamak için ilaçlar veriyorlar. Firmadan firmaya bu ilaçların isimleri farklı olabliiyor ama içerikleri ve fonksiyonları genelde aynı.

4. 18 Şubat 2010
  5. gelincik238

gelincik238 Şükürler Olsun Mevlaya... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    ben kullanmıştım 2 tedavimde. yalnız transfer sonrası değil. ohss olmuştum transferim ertelendi sonrasında doktorum kan pıhtılaşmasını önlemek için fraxiparini verdiğini söylemişti. 7 gün kullandım.
    zaten transfer sonra coraspin felan veriyorlar kanı sulandırmak için büyük ihtimal doktorun ondan dolayı vermiştir sanada.

6. 18 Şubat 2010
  7. deryahmet

deryahmet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende dondurulmuşlarla 7 haftalık hamileyim. ama ben prognex kullanmıştım.....Dr.bir bildiği vardır merak etme.....

8. 18 Şubat 2010
  9. witch26

witch26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım fraxiparine birçok kişiye veriliyor transferden sonra özellikle pıhtılaşma problemleri olanlara daha çok veriliyor... yani doktor aspirini yetersiz gördüğü durumlarda kanı sulandırmak için iğne şeklinde olanı veriliyor... ben hem bunu hemde coraspin kullanıyorum...

10. 18 Şubat 2010
  11. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben kullandım
    pıhtılasma sorunum vardı benım halada kullanıyorum bebıs dogana kadarda devam edecegız ıns
    bır sorun olmasada kanı sulandırmak ıcın onlem olarak verıyor dr lar

12. 18 Şubat 2010
  13. beklemede2009

beklemede2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    32kelebek arkadasım, doktorun bu ilacı kullandığına göre, senin pıhtılasma sorunun tespit edilmismiydi? ben de dondurulmuslarla deniycem ama doktorum testler için erken dedi ama yaptırmak istiyorum. sizin nasıl olmustu kızlar?

14. 19 Şubat 2010
  15. 32kelebek

32kelebek Guest

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. ancak bakabildim cevaplara. ben de kan pıhtılaşması sorununda verildiğini okudum internette. ama ben de öyle bir test vs yapılmadığı için genel bir uygulamamı diye merak ettim. dondurulmuş transferlerde genelde veriyoruz gibi bir açıklama aldım çünkü.
    evet haymatlos haklısın. sana da transferinde başarılar diliyorum.
    gelincik238
    coraspini de kullanıyorum. bu ekstradan verildi bu sefer. bakalım her türlü ihtimali deniyorlar sanırım. 2. deneme olduğundan...
    deryahmet
    seni tebrik ederim. inşallah sağlıkla sonuna ulaşırsın. progynexi ben de kullanıyorum zaten. bekliycem sonucunu =)
    witch26
    sanırım seninle benzeşiyor durumumuz :) yani kan pıhtılaşması ile ilgili bir sorun tespiti yok ama 1. denemede goktor %80 başarı beklerken olmayınca 2. denemede işidaha da garantiye almak istedi sanırım.
    iipek
    seni de çok tebrik ederim. sağlıkla bebeğine kavuşmanı dilerim.
    beklemede2009
    dediğim gibi tespit edilen bir şey yok bende ama bu da bir ihtimal gibi düşündüğünden kullanrıyor sanırım.
    bekliyorum yani kızlar. haftaya sonuç belli olucak inşallahh hayırlısı...hepimiz için....:1rolleyes:

16. 19 Şubat 2010
  17. surayn

surayn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende dondurulmuşlarımla hamileyim bendede pıhtılaşma var fraksiparin 06 ml kullanıyorum birde coraspin doğuma kadar kullanmam gerekiyomuş

18. 19 Şubat 2010
  19. 11MayisSilam

11MayisSilam ღSensizlik Bana Cok Zorღ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canim bahsettigin igneyi Fraxiparin 0,4 ml. ben de kullaniyorum ..

Ben daha önce kan pihtilasmasi nedeniyle bir gebelik kaybettigim icin önerdi doktorum ..

Tabi bu kan pihtilasmasinin sende olup olmadigini ilaci kullanmaya baslamadan önce inceliyorlarr ..

Yalniz doktorunun sana bir test yapip yapmadan igneyi baslatmasi tuhaff ... fisfisfis