transfer sonrası günü gelmeden adet olan var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve TheSecret tarafından 20 Eylül 2010 başlatılmıştır.

20 Eylül 2010
    Konu Sahibi : TheSecret
  1. TheSecret

TheSecret Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    selam kızlar.benim başımdan geçtiği için açtım bu konu başlığını.ben 28 yaşındayım.sperm morfolojisi bozuk olduğu için aşılama denemeden tüp bebek denemeye karar verdik.ilk denememdi.14 yumurta toplandı.6sı 5.güne kaldı.5.gün transferi yapıldı.2 embriyo koyuldu.(doktorum bizim için ayrıcalıklı davrandı saolsun)
    herşey yolundaydı.2 süper iyi embriyo koyulmuştu,transfer sonrası 24 saat tüp bebek merkezinde yattım,dinlendim.sonraki 5 gün evde yattım.hiç iş yapmadım.ufak ufak dolaştım gene yattım.3 ve 4. günlre vajinama doğru kasık ağrılarım oldu.sevindim içimden..
    neyse 5.gün 1 saatlik bir uçak yolculuğu yaptım.bayram için memlekete gittim.kendimi çok iyi hissediyordum allah için bir tane oruç tutayım istedim.tedavim ramazana denk geldiği için sadece 5 tane tutabilmiştim.neyse transferin 7.günü oruçtum.normal oruç gibi halsizlik hisssettim,yorgunluk,bel ağrısı..neyse iftarı açtım ama nasıl halsizim..tuvalete gideyim dedim.şok oldum...iç çamaşırım kıpkırmızı!
    ay anlatamam size o an hissettiklerimi.hemen topladım çamaşırlarımı.telefonu kaptım doktorumu aradım.yatağa yattıp ağlayarak konuştum.olabilir dedi.hemen yat ve kalkma sakın,dinlen dedi.kanamanın durmasını bekledim ama nafile.bence adet olmuştum.kontrol için tuvalete gittikçe avuç dolusu pıhtı geliyordu.kendiliğinden kayıp düşen pıhtılar..ben o zaman umudumu kaybetmiştim zaten.ama doktorum hala bu adet olamaz,ilaçlar baskılıyor adet olamaz..dedi durdu.ama ben dolu dolu 2-3 gün adet oldum.sonra bitti.bayram zahir zemberek geçmek bilmedi.test günümde doktora gittim.vajinal usg yaptı.malesef düşük yapmışsın dedi.kafam çorba oldu.şehir dışında olduğum için hala kendi tüp bebek doktoruma gidemedim.düşük müydü,adetmiydi?bhcg değerim hiç yükselmedi ki düşük olsun.adetime 8 gün vardı ki neden adet olsun?şaşkınlığım devam ediyor.inşallah böylesi bir şey yaşamazsınız ama eğer ki olursa yalnız olmadığınzıı bilesiniz diye açtım konu başlığını.
    şimdi 2. tüp bebek için güç toplamaya başladım.eşim hemen yapalım istiyor.ama ben manen hazır hissetmiyorum,fizyolojik olarak hazır hissetmiyorum.kendi doktoruma gideceğim dönünce.bakalım neler söyleyecek.

2. 20 Eylül 2010
  3. TheSecret

TheSecret Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ayrıca tedaviyi herkesten saklamıştık.bayramda tutarsa sürpriz olsun istedik.olmazsa da ah vah desinler istemedik..ama malesef arefe günü kanamam başlayınca bayram da rezil oldu..dudağımda tuvaletteki şoktan miraz kocaman bir uçukla ağlaya sızlaya bayram geçirdim.allahım nolur ilk ve son olsun bu üzüntü...

4. 20 Eylül 2010
  5. yenicherry

yenicherry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yazinizi okudumda ;neden bilmem bende cok garip hissettm kendimi..banda tanidik geldi cunku..tup bebek ted degildi ama her ay rutin kendiliginden gelisen ve engelleyemedgnz aglama nobetleri...vs.allah yardimciniz olsun..lutfen gonlunuzu ferah tutun...rabbim bir gun nasip edecek ins..

6. 20 Eylül 2010
  7. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10.805
    Ödül Puanları:
    238
    Canım çok üzüldüm.
    Şükür ki dondurulmuşun var. O kadar iğnelere maruz kalmıycaksın. 2.denemede sağlıkla bebişini kucağına alırsın inşallah.
    Biraz daha dikkat etmelisin. Hani olucağı varsa olur derler ama yinede sen tedbiri elden bırakmadan transfer sonrası hep dinlen.

8. 20 Eylül 2010
  9. gulsumay

gulsumay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde 2 temmuz adetimden sonra 16 temmuzda transferim gerçekleşmişti. ve 27 si test günümdü 26 sında adet im başladı senin gibiydim bende çok acı çekmiştim. adet zamanım değildi benimde ama tutmayınca vücut embriyoları dışarı attı adetle. adetim senin ki gibi pıhtılı idi dolu dolu 3-4 gün geldi sonra azaldı. ben o durumda bile umutluydum şimdi komik geliyor. ama yaşayan bilir. belki hala tutar umudu taşıyor insan. biz diğer anneler gibi değiliz biz onlardan kat kat anneyiz. çünkü onlar anne olamamak ne demek bilmiyorlar. onlar oflayıp puflarken biz keşke uykusuz kalsak keşke mide bulantılarım olsa keşke keşke diyoruz. onların ofladıklarına biz hasret yaşıyoruz o yüzden biz kat kat anneyiz. İnşallah kısa zamanda hamiş kalıp bebişlerimizi alacağız kucağımıza. umudunuzu hiç yitirmeyin...

10. 21 Eylül 2010
  11. TheSecret

TheSecret Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    gülsümay,
    teşekkür ederim canım.sana da büyük geçmiş olsun.inşllh bu denemelerimz son olur.çok öptüm

12. 21 Eylül 2010
  13. TheSecret

TheSecret Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    baharnaz,
    canım yanlış anlaşıldım sanırım.dondurulmuşum hiç yok.transfer günü çok iyi olan 2 embriyom vardı.dr her ikisini de koydu.sil baştan başlayacağız her şeye şimdi.napalım takdir allahtan.
    dikkat konusunda çok haklısın.olacağı varsa olacak ama gene de esirgemek lazımmış.sonra top bizde kalıyor.vicdan azabı çekiyoruz,ah keşke derken.

14. 25 Eylül 2010
  15. daisy_81

daisy_81 varmı Aşktan öte Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım aynı şey benimde başıma geldi.ben pco hastasıyım adetim düzeni bırak hiç erken gelmedi hep 1-2 ay gecikirdi.ama haziranda tüp bebek denememizde tranferin 9. günü kanama başladı.ben ilk günü belki yerleşme kanaması olmuştur diyordum ama 2. ve 3. günler pıhtı şeklindeydi doktorumda dedi zaten test pozitif çıksa bile düşme ihtimali olurdu diye.Napalım hayırlısı böyleymiş.kasım yada aralık gibi 2. denemeyi düşünüyoruz.hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

16. 25 Eylül 2010
  17. daglarr

daglarr Rabbi hebli minessalihin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben 3 kez micro denedim. Her üçünde de test günüm gelmeden kanamam başladı. Çok zor bir durum, Allah kimsenin başına vermesin. İnşallah 4. denememde öyle bişey olmaz ve ben de hamile olduğumu öğrenirim....

18. 25 Eylül 2010
  19. TheSecret

TheSecret Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    CANIM GEÇMİŞ OLSUN.inşllh 2. denememizde aynı şeylerle karşılaşmayız.bir başka konu başlığı açmıştım.2.denemeye hazırlananlar,diye.lütfen onu bir okur musun?orada bazı bilgiler yazdım.belki senin doktorunun da atladığı şeyler vardır içinde.sen de 2.denemede hatırlatırsın.tiroid gibi mesela yada crione jel kullanımı gibi.