transfer sonrası jel mi daha etkili iğne mi???

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve hituci tarafından 16 Ocak 2009 başlatılmıştır.

16 Ocak 2009
    Konu Sahibi : hituci
  1. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar mehaba.3. tüp bebek tedavime başlıyorum Allah nasip ederse.dualarınızı bekliyorum Allah rızası için.birde kafamı kurcalayan bir sorun var onu paylaşmak istiyorum sizinle.transfer sonrasında bir kısmımız iğne bir kısmımız jel kullanıyoruz.ben her iki tedavimdede jel kullandım ama iğne daha etkili diyenler var.jel kullanıpta hamiş olanlar, iğne kullanıpta hamiş olanlar yazabilmi lütfen.hamiş olmayanlardanda yorum bekliyorum.Allah yar ve yardımcımız olsun.sevgiler...a.s.

2. 16 Ocak 2009
  3. BenMasal

BenMasal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    slm cnm fark ettığını sanmıyorum ben iğne kullandım gebelık olmadı arkadaşım jel kullandı hamıle kaldı

4. 16 Ocak 2009
  5. pembemavi

pembemavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hituci ben iki tedavimde de jel kullandım. özellikle birsinin etkinliği daha belirgin ve kanıtlanmış olsa bence drlar hep o prosedürü uygulardı. bir de bu süreçte en önemlisi uyarıcı ilaçlar. aslında progesteron sadece destekleyici. normal gebelikleri düşünsene onlar bu prosgesteron desteğini hiç almadan yollarına devam ediyorlar. o yüzden düşünme fazla bunu. doktoruna güven. allah yardımcın olsun tedavinde. :)

6. 16 Ocak 2009
  7. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ilgilenip cevap verdeğiniz için teşekkür ederim.birşey daha sormak istiyorum.ben jeli kullandıktan birsüre sonra bir kısmı geri geliyo.sizdede böyle mi oluyo.hepinize sevgiler...

8. 16 Ocak 2009
  9. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    evt cnm jel geri gelir kafana takma bende jel kullandım hamile kalmıştım fakat onların düşüğe etkisi olduğunu düşünüyorum yani düşüğe engel olur rahimi kuvvetlendirerek eğer bu şekilde düşünürsek iğnenin daha etkili olcağını düşünüyorum. İnşallah bu denemende başarılı sonuçş alırsın Allah' ın izniyle........

10. 16 Ocak 2009
  11. pembemavi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tabii ki öyle. gerekli hormon ilacın içinden emiliyor, ilaç kendi işlevini görüyor. bir müddet sonra dışarı çıkan kısım zaten ilacın kullanılmış ve işe yaramaz hale gelmiş kısmı.

12. 16 Ocak 2009
  13. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    tekrar teşekkür ederim canlarım içim çok rahatladı gerçekten.tedaviye başlarken insanın psikolojisi daha hassas oluyo sizde iyi bilirsiniz.Allah bu yolda emek verenlerin yar ve yardımcısı olsun bu mübarek günün ve peygamberimizin hatrına sağlıkla sıhhatle biza bebişlerimizi verir inşaallah.sevgiler...

14. 16 Ocak 2009
  15. pembemavi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hituci bir de şunu söyleyeyim belki okuyan başkalarına da yardımcı olur: ben jelden başta hazzetmemiş, " bu ne böyle sürekli içeri bişey sokmak zarar vermez mi embriyolara" demiştim. dr da " jelin ulaşabildiği bölge rahim ağzına kadar olan bölge o aralık içinde ilaç emiliyor oysa embriyolar rahmin içinde" demişti. paylaşmak istedim. :)

16. 16 Ocak 2009
  17. tutkun09

tutkun09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben ilk denememde sadece crino jel kullandım olmadı.2.denememde iğneyi 2 ampul sabah akşam toplam 120 tane vuruldum kalçadan.ama crinoyuda sabah akşam kullandım.tuttu canım iğnenin daha etkili olduğunu düşünüyorum.Hatta ben çatlatma iğnemi bile karnımdan olmuştum.

18. 16 Ocak 2009
  19. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım teşekkür ederim.peki ilkinde ve ikincisinde kaç embriyo transfer edildi kaliteleri nasıldı?