Transferden önce domuz gribi aşısı yaptırmayı düşünen var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nefes55 tarafından 21 Kasım 2009 başlatılmıştır.

21 Kasım 2009
    Konu Sahibi : nefes55
  1. nefes55

nefes55 Allahım yardım et n'olur! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam arkadaşlar bu benim kafamı çok fazla karıştıran bir konu.Benim tedavim aralık ayında başlayacak ve transferim de ocak ayına denk geliyor.Fakat şu domuz gribi meselesi kafamı çok karıştırıyor.Yani aşı vurulmak gerekli mi?Eğer gerekliyse nerede vurulacağız?Lütfen fikirlerinizi paylaşırmısınız?Şimdiden herkese teşekkürler...a.s.

2. 13 Aralık 2009
  3. masal1

masal1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım biz de şubat-mart gibi deneyeceğiz mikroenjeksiyonu.Aşı konusunda hala kararsızım.Tedaviyi olumsuz etkileyebilir diye düşünüyorum.Sonuçta ileri vadede yan etkilerle ilgili bir veri yok elde.Hele bizim tedaviyle ilgili hiç bilemiyorum.Dr.larına sorup bilgi alan varsa lütfen paylaşır mısınız arkadaşlar.Bence önemli bir konu.

4. 13 Aralık 2009
  5. denser

denser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Mrhb. Ben 13 Kasım da tedaviye başladım (sonucum negatif)
    Transferden önce aşımı oldum. Dr. sordum tedaviyi etkilemez olabilirsin demişti. Bende fırsatı kaçırmak istemedim. Hamileler ancak 20. haftadan sonra olabiliyor. 20. haftaya kadar ya salgına yakalanırsam diye oldum bende.

6. 13 Aralık 2009
  7. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ben de bunu cok merak ediyorum dogal ya da tup hamile kalmayi dusunen kadinlar ne yapmali? lutfen herkes doktoruna danissin ve burda gorusleri paylasalim. ama doktorlarimiza sorup konusalim kizlar bosyere birbirimizi korkutup ya da rahatlatmayalim.

8. 13 Aralık 2009
  9. badem06_

badem06_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle merhabalar...arkadaşlar ben tüp bebek yaptırıyorum.cuma transferim olacak ben bi çok doktorla görüştüm ve 3gün önce domuz gribi aşısını yaptırdım...benim doktorum ve ekstra görüstüğüm doktorlar yapılmasından yana. sağlık ocaklarında yapıyorlar aşıyı...ayrıca eğer 20 haftadan aşağı hamileysen bi kağıt imzalatıyorlar fakat bemim öğrendiğim kadarıyla 20 haftadan öncede vurdurmanın bi zararı yok..hamileler için ayrı bi iğne vuruyorlar..yani aşı yaptırmak en güvenli yol arkadaşlar..çünkü hamileler çok riskli..hastalığa yakalanırsanız tedavi olamazsınız o kadar ilaca bebek dayanamaz çünkü çok güçlü antibiyotik veriyorlar..bence aşılanın içiniz rahat olsun...ayrıca unutmayın ki her ilacın bi çok yan etkisi var bence biraz abarttılar bu yan etki olayını:))))

10. 14 Aralık 2009
  11. nefes55

nefes55 Allahım yardım et n'olur! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar heyecandan her seferinde unutuyorum doktoruma sormaya.yarın kontrolüm var mutlaka sorup buraya yazacağım.ilgilendiğiniz için teşekkür ederim....opuyorumnanaktan

12. 16 Aralık 2009
  13. denser

denser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Evet Badem ben transferimi olmadan önce hamileler için aşı Türkiye ye henüz gelmemişti ve ne zaman geleceği belli değildi bende hemen oldum, hamileler için olanda aşının içinde sadece bir madde yokmuş. Bence mikrobun ne zaman bulaşacağı belli olmadığından her tüp tedavisine giren kadın bu aşıyı olmalı, tabiki bence.

14. 18 Aralık 2009
  15. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar konuyu guncel tutalim lutfen herkes doktorlarina transfer oncesi ya da bir ay onesi asi yaptirsak zarari olur mu sorsun cunku ilk uc ay asi olunmuyor, hamile kalmadan iki hafta once asi olsak o zaman riskli mi soralim, haftaya doktora gidecegim ben de sorup burda sizinle paylasacagim.

16. 18 Aralık 2009
  17. gul11

gul11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba,aşı konusunda ben de kararsız kaldım.aralık sonunda tedaviye başlıyorum .Geçen hafta doktoruma sordum "tedavi öncesi araya aşıyı da karıştırmayalım."dedi.Sonra doktorumu değiştirmek zorunda kaldığım için Mustafa Bahçeciyle randevum vardı.Ona sorduğumda ise "yaptır aradan çıksın dedi " kararsızım.

18. 18 Aralık 2009
  19. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    gul o da enteresanmis bir araya karistirma diyor biri aradan ciksin:))
    kime guvenecegiz biz!! eger hamileyken yaptiririm diyorsan bence basinda kalmadan yaptirilmali gb gelior ama iki turlu de yaptirmam dersen bilemedim nedir dogrusu!!
    kizlar konuyu guncel tutalim.