transferden sonra embriyonun tutunması için neler yediniz...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve EU3 tarafından 28 Aralık 2008 başlatılmıştır.

28 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

arkadaşlar transferden sonra neler yaptınız yardım edin.ne tür besinler yediniz...özellikle bir vitamin kullandınızmı...tabiki sorum hamile kalanlara...

2. 28 Aralık 2008
  3. EU2

EU2 Guest

canım transfer sonrası ananas suyu hergün2 tane kuru kayısı -kabız olmayı önlüyor-,çekirdekli siyah kuru üzüm,kuru incir,süt,her sabah yum.ve bol sıvı aldım..tabii herşey yüce rabbimin izniyle önce ama ilk transferimde bu gibi yiyeceklere dikkat etmeden geçirmiştim sonuç negatif çıkmıştı.dondurulmuş embriyo transferimden sonra beslenmeme çok dikkat ettim ve sonucumuz pozitif....çay,kahveasitli içeceklerden, hamur işleri,acı,baharatlı ,ekşi besinlerden uzak durmalısın tatlım...hatta ben ananas yedim.inşallah tedavin olumlu sonuçlaır.....

4. 28 Aralık 2008
  5. fundafundac

fundafundac Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tüp bebek tedavisi sayesinde ikiz annesi olucam allahım izin verirse inşallah. şu an kandaki test tarihinden 5 hafta geçti. 2 ayrı kese ve kalp atışlarını duydum. ancak sürekli kasıklarıma yıldırım gibi giren ağrılarım ve bu ağğrılar sonrasında her seferinde olmassada minik minik lekelenmeler oluyor. işte bu lekeler ve sancılar düşük yapıcakmısım gibi hissetmeme neden oluyor ve moralim bozuluyor.doktoru arıyorum adetten büyük kanama olmadıkça sorun yok diyor fazla ilgilenmiyor o zaten tüp merkezinin doktoru başka bir doktora gidicemde. o sorun yok desede kan gelmesi bende sıkıntı yaratıyor. bu konu hakkında bilgisi olan varmı bu sancı ve lekeler normami

6. 28 Aralık 2008
  7. jelibonbon

jelibonbon kötüyüm ben kötüyümm:( Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    transferden sonra ne yersen ye tutacağı varsa tutar.yeterki Allah vermek istesin.diğer herşey psikolojik gibi geliyor bana.ben transferden sonra özel bişey yapmadım.sadece kabız olmamaya dikkat ettim.

8. 28 Aralık 2008
  9. jelibonbon

jelibonbon kötüyüm ben kötüyümm:( Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayırlı olsun canım.Allah kucağına almayı nasip etsin.progestan kullanıyormusun.

10. 29 Aralık 2008
  11. EU3

EU3 Guest

arkadaşlar yokmu tavsiyeleri olan....

12. 29 Aralık 2008
  13. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  14. 29 Aralık 2008
  15. EU2

EU2 Guest

canım ben de dondurulmuşlarımla 7 haftalık ikizlerime hamileyim..iki gündür koyu lekelenme geliyor ara ara ,bugün dr. gittik..kalp atışlarını duyduk ama birinin gelişimi daha zayıf lekelenmen o yüzden dedi...benim de sanki regl olacakmış gibi arada bir sancı batması oluyor.çok korkuyorum hergün yatıyorum..bol sıvı almalısın ve yatmalısın,ikiz gebeliklerde koyu leke gelmesi normal sayılıyo önemli olan parça gelmemesi ve kırmızı renk gelmemesi dedi dr.um...bence sen de bi doktora git ne olur ne olmaz canım....

16. 29 Aralık 2008
  17. EU2

EU2 Guest

canım ben de dondurulmuşlarımla 7 haftalık ikizlerime hamileyim..iki gündür koyu lekelenme geliyor ara ara ,bugün dr. gittik..kalp atışlarını duyduk ama birinin gelişimi daha zayıf lekelenmen o yüzden dedi...benim de sanki regl olacakmış gibi arada bir sancı batması oluyor.çok korkuyorum hergün yatıyorum..bol sıvı almalısın ve yatmalısın,ikiz gebeliklerde koyu leke gelmesi normal sayılıyo önemli olan parça gelmemesi ve kırmızı renk gelmemesi dedi dr.um...bence sen de bi doktora git ne olur ne olmaz canım....

18. 29 Aralık 2008
  19. Bonadea

Bonadea Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Transferden sonra bol bol kabak çekirdeği, dut kurusu ve taze ananas yedim. Günde 1 fincan böğürtlen yaprağı çayı içtim. Şu an 23+3 haftalık hamileyim. Darısı senin ve tüm isteyenlerin başına.