Transferden Sonra Ne Mi Yaptim? Anlatayim

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve kuzi tarafından 20 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : kuzi
  1. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Transfer yaptıran, yaptıracak olan, yeni başlayan bütün arkadaşlar, böyle şeyler çok merak edildiği için işinize yarar belki diye yazmak istedim, ama unutmayınki sonuçta herşey Allahtan yaptıklarımız bir vesile, bugün pozitif sonucu almamda bunun devam edeceği anlamına gelmiyo önümde daha uzun ve daha zor bir süreç var şimdi

Negatif sonuçlanan ilk denememden sonra kalan dondurulmuş iki adet embriyomun bir tanesi çok kaliteli değildi ama bir tanesi blastokist seviyesindeydi, dışarda 5 gün döllenmeleri takip edilmişti ve inanın dondurulmuş embriyolar dışarıda daha uzun süre yaşadıkları için daha kaliteli oldukları anlaşılıyo, tabiki bunda iğne ilaç kullanmıyo olmanın rahatlığı, rahimin opu işlemi olmadığı için dinlenmiş olmasının avantajıda var,
    Lütfen fazla embriyolarınızı mutlaka dondurun ve dondurulmuşlarınızı kullanın, olmaz diye düşünmeyin

İlk denemede rahim kalınlığım 8,2 mm olmasına rağmen tutmadı ama ikinci transferde 7,5-8 mm arası yani daha ince olduğu halde tuttu, zaten benim rahim kalınlığım 8'in üzerine pek çıkmadı

transferin 8.gününde 1 saat kadar süren hafif bir kanamam oldu sonra bu durdu ve yerini kahve rengi lekelenmelere bıraktı, şimdi o da yok şükür, bebek tutunurken olabilen bir kanamaymış adet kanaması gibi uzamazsa önemli değilmiş, başınıza gelirse korkmayın

transferin 7.gününden itibaren önce adet belirtisi sandığım fakat sonra daha farklı olduğunu anladığım belirtiler yaşamaya başladım, rahmim sanki çok aşağıda duruyomuş gibiydi ve bir dolgunluk şişlik hissi vardı, kasıklarımdan karnıma doğru çekilmeler oluyodu, sağ tarafıma yattığımda daha rahat yatıyorum sol yattığımda rahatsız oluyodum ve hala bu belirtiler devam ediyo, ama tabiki herkesde aynı belirtiler olacak diye birşey yok, kiminin hiç belirtisi olmuyo o yüzden böyle şeyleri çok fazla kafanıza takmayın

İlk transferde beni yatağa aldıklarında idrarımı o ördekmidir nedir ona yapamamıştım, 1 saat daha tutup tuvalete gitmiştim ayrıca orda beni sadece bir saat yatırmışlardı sonra eve gelmiştik,
    bu defaki transferde yatağın ayak ucunu baya bir yükseğe kaldırdılar ayaklarım havada yattım, idrarımı ördeğe yaptırdılar tuvalete izin vermediler, ve nerdeyse 4 saat kadar yattım hastanede sonra eve geldim, belkide bununda faydası olmuştur diye yazayım dedim

Bu arada geçen denemenin aksine, transferim çok rahat ve stressiz geçti, çok fazla iğne ilaç kullanmamamın ve artık tecrübe kazanmış olmamında bunda etkisi var, transfer esnasında hiç canım yanmadı çok rahattım ve sürekli illada olsun diye değil de hayırlısı olsun diye diledim(inşallah hayırlısı olmuştur)

transferden itibaren üç gün hiç evden çıkmadım, sürekli yatmadım ama hiçbir işte yapmadım, bilgisayar başına oturdum evde gezindim sıkıntıdan, ara ara 10-15 dakika yatıp dinlendim ve kendimi çok sıcak tutmaya çalıştım ayağımdan çorabı eksik etmedim, üzerimde yelek falan vardı hep sıcak çok önemli,

üçüncü gün banyo yaptım ve 10 gün kadar gerek banyoda gerekse wc'de mümkün olduğu kadar içeri su gitmemesine çalıştım,

bunların çoğunu geçen transferde yapmamıştım belki işinize yarar diye yazayım dedim.
    Allahın izniyle inşallah hamişlerimiz sağlıkla kucağına alıp büyütür, bebiş isteyenlerde hayırlısıyla tez zamanda kavuşurlar dileklerine:nazar:

2. 20 Mayıs 2008
  3. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    offff ne uzun yazmışım umarım sıkılmazsınız okurkentatlicadiarzu

hulyae1980 bunu beğendi.
  4. 20 Mayıs 2008
  5. KEDERSİZ

KEDERSİZ Guest

valla hiçç sıkılmadan 2 kere okudum çok ihtiyacım vardı buna keşke her pozitif sonuç alan yazsa buraya transferden sonra neler yaşadıklarını

hulyae1980 bunu beğendi.
  6. 20 Mayıs 2008
  7. BenKaktus

BenKaktus HERAN BATABİLİRİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım dostummm eline sağlık valla tam benlik bi cevap olmuş...rabbimden hayırlısını istemişsin hayırlısını nasip etmiş canım...inşallahh hep böyle hayırlı bir şekilde devam eder...güzel sorunsuz bir hamişlik geçirmeni teminni ederim...hadi bundan sonraki yolun daha uzun ve yorucu...bizler senin hepp yanındayız..a.s.

hulyae1980 bunu beğendi.
  8. 20 Mayıs 2008
  9. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    aayy hiç sıkılrmıyız canım.başarılı olanların tecrübelerinden faydalanmak güzel.hiç de uzun değil,bir solukta okudum.teşekkürler. Şeniz

hulyae1980 bunu beğendi.
  10. 20 Mayıs 2008
  11. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Canlarım işinize yararsa çokkk sevinirim bende çok merak ediyodum böyle şeyleri ondan anlatayım dedim, inşallah sizin sonucunuz benimkinden de güzel olur inşallah

hulyae1980 bunu beğendi.
  12. 20 Mayıs 2008
  13. BenKaktus

BenKaktus HERAN BATABİLİRİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Aminnnnn.....cümlemizin...............

hulyae1980 bunu beğendi.
  14. 21 Mayıs 2008
  15. gamze-su

gamze-su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kuzicim allah analı babalı hayırlısıyla kucağınızada almayı nasip etsin

16. 21 Mayıs 2008
  17. EU2

EU2 Guest

allah Kucağina Almayia Nasip Etsinnnn
    Darisi Bizlere Inşallah

18. 21 Mayıs 2008
  19. ayxixxsxxixxgxxixm

ayxixxsxxixxgxxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bende bir şeyler eklemek istedim benim ilk transferimde oldu çok şükür ALLAHIM İNŞALLAH TAMAMMINA DA ERDİRİR benden 26 yumurta toplamışlar pko olduğum için biraz fazla sanırırım 15 döllenmiş 3nü koydular bende opudan sonra çok ağrı olmuştu herkesde olmuyo transfer 3gün sonra yapıldı ama ben 3 gün yataktan kalkamadım ağrıdan transfer edildikten hemen sonra masadan kaldırıp bayağı uzak olan tuvalete götürdüler beni korkup çok sıkışık olmama rağmen önce biraz yatsaydım dedim ama hemşire koluma girip bişey olmaz onlar artık rahminde dışarı çıkmazlar korkma dedi daha sonra yatağıma getirdi bümdüz yatırdı ve 2 saat yatın dedi ben o gidince yatağın ayak ucunu kaldırdım ve öyle yattım 1.5 saat sonra sıkıldım çıkayım artık dedim ve çıktım çok az kasık ağrım vardı bende 3 gün sonra banyo yaptım genelde uzandım ama misafirlrim geldikçe kalktım oturdum evde gezdim biraz benim 3 günden sonra karnım ve midemde şişme oldu nefes bile alamadım çok canım yandı düz yürüyemedim birisinin desteği olmadan yataktan kalkamadım bile 10 gün dayadamadım hastaneyi aradım artık bebekten çok kendi sağlığımı düşünmeye başlamıştık hiç umudum yoktu ağrılardan hemşire yarın gel bakalım bakalım dedi ve güzel sonucu aldık hamileydim ama vücudum ilaçların etkisiyle su toplamış dr istersen alalım dedi ama ben bebeğe zararı olur diye kabul etmedim şimdi 9 haftalık ikizlere gebeyim şişliklerim sadece karnımda az kaldı şikayetlerim azaldı bu duruma düşerseniz benim gibi panik olmayın hiç belli olmuyor ne olacağı RABBİM OL DEMİŞSE hiç bir şey engel olmuyor darısı bütün isteyenlere hayırlısı ile

ichu, neslishan ve hulyae1980 bunu beğendi.