Transferden sonra neler hissettiniz?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve EU2 tarafından 3 Kasım 2008 başlatılmıştır.

3 Kasım 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Merhaba arkadaşlar,
    Transferi gerçekleşmiş olan arkadaşlarım transfer sonrası kendilerinde fiziksel ve psikolojik olarak neler hissettiler..? Ne gibi değişiklikler oldu..?

Gelin burada paylaşalım..

Önce ben başlayayım..Psikolojik olarak gayet rahatım..Elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum..Eğer olumsuz sonuç alsamda fazla üzülmemeye çalışacağım..Menapoz oluncaya dek deneyeceğim azimle..kaydirigubbakcemile3

Fiziksel olarak biraz sersem gibiyim açıkçası..benneyaptımki Sanırım kullandığım ilaçlardan..Hafif ateşim var gibi..Belimde hafif ağrı var..Biraz da halsizlik,kırıklık,olduğum yerde başım dönüyor gibi..Biraz da iştahım arttı..Bunları hamişlik olarak düşünmüyorum çünkü buna karar vermek ve emin olmak için erken...Daha dün oldu transferim..Hayırlısı olsun inşallah...:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Sizler neler yaşadınız,neler yaşıyorsunuz..???:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

2. 3 Kasım 2008
  3. EU2

EU2 Guest

canım hayırlısı olsun. İnşaallah hayırlı haberlerini alırız yakında.benim ilk tüp denemem ekim ayında gerçekleşti.gonal f kullananrak 38 yumuta toplandı.transfer gününe dek 19 sağlıklı döllenmiş yumurta kaldı.içlerinden 3 tane transfer edildi.ancak 5. güne dek 4 yumurta biloastit yöntemi ile kadı.transfer sonunda kendimi daha fazla korumaya almak için kayınvalidemde sonucu öğrenene dek kaldık.sonuç negatif.transfer sonrasında ruhsal olarak çok rahat ve mutluydum. düşündüğüm tek şey içimde var olan 3 bebeğimdi.hep pozitif düşündüm. fiziksel olarak ise;hiç iyi değildim.hiç olmayan göbeğim vardı.sanki 4-5 aylık hamile gibiydim.her gören hamile olduğumu söyledi.bu söylemler bana moral veriyordu.kısa bir süre de olsa o duyguyu tatmak çok tarifsiz güzel.kalp atışım 95 ve üzeri.tansiyonum sürekli düşük.çok can yakıcı öksürük,sabahlara kadar devam etti.yatarken rahat yatamamak.sağıma ve soluma hiç dönemeden 11gün yattım.kullandığım ilaçların etkisi ile uyuma hissi ,yorgunluk ve,ağrılar...çok zor geçen ama çok güzel 11 gün geçirdim.bu ay dondurulmuş embriyo tansferimi bekliyorum .ama bu kez belki 2-3 gün evde yatarak geçirmeyi düşünüyorum. ve çok fazla düşünmeden günlük hayatıma devam edeceğim.bir de transfere bir kaç gün varken masaj,hamam,kaplıcalara itmeyi düşünüyorum.

4. 4 Kasım 2008
  5. EU2

EU2 Guest

Hadi arkadaşlar neler hissediyorsunuz?:1hug:

6. 4 Kasım 2008
  7. ajuu

ajuu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilk 2 gün kasıklarımda ağrı vardı bugun 5. günüm inanılmaz su içiyorum hala kutsal damacana gibiyim-tatlicadiarzu-onun haricinde belirti diyebileceğim birşey yokpsikolojik olarakta bademcim seninde söylediğin gibi elimden geleni yaptım artık sadece dua edebilirim başka yapcak bişi yok inşallah kasım sonuna hepimiz hamileliğimzin nasıl geçtiğini anlatırız:CüvCüv::KK46::ecrin_bebek:

8. 4 Kasım 2008
  9. EU2

EU2 Guest

Bende çok fazla bir ağrı yok..Ama normalde açlığa dayanıklı olduğum halde çok daha fazla acıktığımı hissettim..Sıvı gıdalar almaya çalışıyorum.Herkes kabızlık tehlikesinden bahsediyor..Midem hiç boş kalmıyor..benneyaptımki Şu an açlıktan midem kazınıyo,başıma ağrı vurdu mesela..sizde de öyle mi? bunlar kullandığımız ilaçların yan etkisi olabilir tabi..

10. 4 Kasım 2008
  11. Elsinore

Elsinore Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bikaç gün ağrım oldu ama şu anda çok iyiym yalnız bugün hafif bir başağrısıyla uyandım hala da geçmedi ama bunun transferle bir ilgisi yoktur herhalde :)) ama sende ateş olması normal mi bademcim çünkü ateş bulantı kusma olursa hemen bize geliyosun dediler bana çünkü bunlar bi enfeksiyonun göstergesi olabilirmiş ama çok şükür öyle birşey olmadı bende.. ateşin 38 dereceyi geçerse mutlaka doktorunu ara derim cnm..

12. 4 Kasım 2008
  13. EU2

EU2 Guest

Hayır canım 1-2 gün hafif ateş hissettim şu an yok böyle bir şey.bulantı kusma yok..

14. 4 Kasım 2008
  15. Elsinore

Elsinore Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    oh iyi bari sevindim cnm..

16. 4 Kasım 2008
  17. Elsinore

Elsinore Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    haydin ben kapatıyorum arkadaşlar eşim gelecek sonra görüşürüz iyi akşamlar bol bebişler :)))

18. 4 Kasım 2008
  19. Adenzar

Adenzar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar bugün benim transferden sonraki 5.günüm.Transfer sonrası 3-4 gün kasıklarımda ağrı sancı karışımı şeyler oldu.Bel ağrısı çok çekiyorum geceleri uyuyamadım sürekli sağa sola dönüp durdum ama psikolojim iyi.Dün ve bugün biraz sabırsızlanmaya başladım ama neyseki geçti.Fiziksel olarak top gibi bir göbeğim var göğüslerim acıyor ve şişkinlik devam ediyor.Sanırım progestanın etkisinden dolayı da ara sıra baş dönmesi oluyor.İnanılmaz iştahım açık ve sürekli birdenbire sıkıştıran tuvalet ihtiyacı doğuyor.Mesela bugün ağrılarım geçti derken rahim içinde batma şeklinde ağrılar olmaya başladı.Benim transfer sonrası belirtilerim bunlar.

Son düzenleme: 5 Kasım 2008