Transferden Sonrasını Nelere Dikkat Ederek Geçirelim?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve merseray tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

12 Ocak 2010
    Konu Sahibi : merseray
  1. merseray

merseray Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    selam arkadaşlar ben sebepsiz infertiliteyim, bu ilk denemem, anatolia tüp bebek merkezinede tedavi görüyorum drum Bülent Traş, perşembe yumurtalarım toplanacak pazar da transferim olur galiba,
    tüp bebekle hamile kalan arkadaşlar sizden ricam, transfer sonrası nelere dikkat edelim, bizlere neler önerirsiniz?

2. 12 Ocak 2010
  3. ebrar_53

ebrar_53 Sana sığındık Rabbim Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    198
    canım tedavin hayırlı olsun umarım minişin sıkı sıkı tutunur sana .
    ben transferden sonra 3 gün yattım sadece vc ihtiyacı için kalktım .sonrasında günlük hayatıma devam ettim ynlız temizlik filan hiç yapmadım saolsun anneciğim halletti .ben 10.günde lekelenme yaşadım çok korkmuştum ama bebişim benimleymiş .gerçi ben 7 haftalık kaybettim bebeğimi .pıhtılaşma sorunum olduğu için.
    herşey gönlünce olsun canım .inşallah burdan haberini alırız...

4. 12 Ocak 2010
  5. deryaber

deryaber Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim transferim bugün oldu.tuvalet ihtiyacım dışında pek kalkmıyorum yataktan. 5 gün rapor aldım.işe gitmeyeceğim.Anacığım da geldi benim yanımda. ilaçlarımı zamanında içmeye dikkat ediyorum. ananas aldık 3-4 dilim yiyeceğim günde.bol bol sıvı alıyorum.doktorum gaz yapan yiyecek ve içeceklerden uzak durmamı söyledi. kendime kibar davranıyorum anlayacağın. :)) bir de bebeklerimin resmine bakıp bol bol dua edip, Rabbime hayırlısını vermesi için yalvarıyorum.
    sen ve isteyen herkes bebeğine kavuşsun inşallah...

hulya1980 bunu beğendi.
  6. 12 Ocak 2010
  7. YeniBahar27

YeniBahar27 kızım saglıkla gel annem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Mrb benımde du n du transferım bugun ıkıncı gunumdu yatıyorum aradabı kalkkıyorum dolasıyorum cok yatmakda ıyı degılmıs rahımdekı kan dolasımı ıcın oturuyorum arada oyle yanı hayırlısı artık

8. 12 Ocak 2010
  9. nurtopu

nurtopu Hayat güzel:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    çok güel bi topik açmışsın merseray
    bence bu topik sabitlenmeli

10. 12 Ocak 2010
  11. nurtopu

nurtopu Hayat güzel:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar lütfen bildiklerinizi paylaşın

12. 12 Ocak 2010
  13. nuresim

nuresim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm bende 3-4 gün bol bol dinlendim sürekli değil ama kalkıp çorba falan yaptım,ev işi yapmadım bolca su içtim ,doğal şeylerle beslendim hazır meyve suyu bile içmedim,merdiven çıkmadım dr 24 saat banyo yapma dedi ben 1 hafta yapmadım ,kabız olmamaya gayret et ben 8.günden sonra biraz kabızlık yaşadım ama çok zorlamadım,aslında sürekli yatmadım diye son günlerinde pişman olmaya başlamıştım ama transferden sonra 1 saat dinlenip işe gidenleri duymuştum ikizi olmuş,bende 5.gün işe başlamıştım uzun oldu biraz,şimdi 11.haftamızdayız şükürler olsun allah isteyen herkese nasib etsin

14. 12 Ocak 2010
  15. mersinli

mersinli KIZIM NİSAM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende transferden itibaren 3 gün wc dışında hiç kalkmadım.diğer günlerde evde hafif dolandım ama ne temizlik nede yemek yaptım.sadece yemek yemek için wc için kalkıyodum.kabız olmamak için ev içinde dolanıyodum biraz.ama genelde hep yattım.çay,kahve,baharatlı yemedim.bol süt,su ve meyve tükettim.9.gün çoğumuzda lekelenme oluyor.ya tutunmak için yada düşükün belirtisi yada adet oluyosun.ama sen her durumda çok dikkat et.lekelenmen varsa ki benim oldu asla yataktan kalkma dinlenmeden geçmez.yatarak 4 günde geçti.çok şükür bebişim benimle şu anda.inş.işin yorucu değildir.ALLAH hayırlısını versin inş.pozitif haberini alırız burdan.

16. 12 Ocak 2010
  17. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bolbol istirahat et cnaım birde ya antep fıstığı ya badem yada ceviz tüketmeye çalış yumurta toplama işleminden sonra.tutunmaya yardımcı olurmuş.allah yar ve yardımcın olsun cnaım.inşaallah hayırlsıyla sağlıkla en kısa zamanda bebeğine yada bebeklerine kavuşman dileğiyle...

18. 12 Ocak 2010
  19. BaBy_LoVe

BaBy_LoVe Seviyo & Seviliyo Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım yumuşalrı topladıktan sonra benim biraz fazla yumurtam çıkınca çok sancım oldu hep yattım..
    Transferden sonra zaten 2 saat hastanede kaldım..o gün sürekli uzandım..mutlaka ananas yemeye çalış ananas suyu iç mutlaka hatta şimdiden başla.birde kabak çekirdeği tüket bol bol onlar bebişinin tutunmasına yyardımcı olucak besinlerdir..
    diğer günlerde devamı uzandım ama sonrasında temizliğimi bile yattım.sadece ani hareketlerden ağır kaldırmaktan,bişeyleri silkmetne kaçındım..
    allah tamamını erdirsin inşallah şimdideeeen hayırlı uğurlu olsun sana tutunsunlar dileğim..rabbim yeterki onlara can versin sen ne yaparsan yap onlar ömürlülerse seninle kalırlar zaten ıÇıNı FERAH TUT YETER...sağlıcakla kal