translakasyon olanlar buraya arkadaslar

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve karamel86 tarafından 14 Eylül 2009 başlatılmıştır.

14 Eylül 2009
    Konu Sahibi : karamel86
  1. karamel86

karamel86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar bugun ogrendım boyle bı tasıcılıgım var bosu bosuna 3 kere tup yaptım herhalde sımdı benım dondurulmuslarım var kızlar sızce bu dondurulmuslarımı yapsam yoksa bastan pctylemı yapsam nedersınızz boyle hastalıgı olan varmı varsa benı aydınlatabılırmı cocugu olan varmı kızlar nasıl ıslemlerden gectınız

2. 14 Eylül 2009
  3. karamel86

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    kımse yokmu kızlar

4. 14 Eylül 2009
  5. olefin

olefin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba karamel ben de aynı sorun var. Sana kendimle ilgili çok iyi şeyler anlatamayacağım. Aşılama sonucu gebelik oldu sonra bebekte ağır anomali saptanıp gebelik sonlandırıldı. Sonra da bende ki bir translokasyon yüzünden olduğu anlaşıldı. Sonra tüp bebek ve pgt yapıldı. Üç embriyo pgt ye gitti ve üçüde transfer edilemez yani hasta çıktı ve tedavi son buldu. benim ümidim az ama doktorum bir kere daha dene diyor.ama bu şekilde çokta umutlu konuşmuyor. Sitede iki arkadaş var biri bebeğini sağlıkla dünyaya getirdi(eyetkiner). Digeride yeni hamile bebeğin sağlık durumunu bilmiyorum. Ama diğer arkadaşlardan başarılı bildiğim yok. Biraz uzun yazdım kusura bakma. Allah yardımcımız olsun. Dondurulmuş embriyolarda da sonrun olma ihtimali hem var hem yok deneyebilirsin ama sonraki tedavinde mutlaka pgt yaptırmalısın selamlar

6. 15 Eylül 2009
  7. hallisna

hallisna Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    karamelim çok geçmiş olsun şok oldum yazını görünce...
    senin 3denemen vardı ve doktordan bu testi sen istemiştin yanlış hatırlamıyorsam...
    iyiki yaptırmışsın arkadaşım.. inş pgt ile sağlıklı bebişlerine kavuşursun canım..
    bence hazır genetikleride yaptırmışsın kanda pıhtılaşma testlerini de yaptır.. 4.denemene kafan rahat bi şekilde başla..
    ben şuan kanda pıhtılaşmaları yaptırdım sonuç şükür temiz.. genetiklerde 1ekimde çıkıyor onu bekliyorum sonrasında yeni denemeye geçicez bakalım..
    hepimizin hakkında hayırlısı...

8. 15 Eylül 2009
  9. karamel86

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    0ffffffffffff kızlar canım cok sıkılıyo bıde bu pct bılmem yurtdısından falan gelıyomus 1 2 ayda hazırlanıyomus olme esıgım olme

10. 15 Eylül 2009
  11. simge_wxyz

simge_wxyz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle geçmiş olsun. bende de Robertsonian translokasyon var. aynı sıkıntıları yaşıyoruz maalesef. yurtdışından gelen sanırım prob. bu bir çeşit boyaymış. sorunu biraz daha ağır olan kişilere uygulanıyormuş. biz burda genetiks doktorlarıyla görüştük sizin sorununuzda buna gerek yok dediler. bence sende bir ara ve sor. belki de size de gerek yoktur boşuna beklemek zorunda kalmazsın ayrıca para da ödemek

12. 15 Eylül 2009
  13. Zxuxmmin

Zxuxmmin RABBIMIN EMANETISINIZ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim bendede translokasyon var....3 tane yumurtan var ise onlari ya test ettir...yani saglikli varmi iclerinde diye...eger yoksa...o zaman transfer ettir...ama varsa riske girme..cünkü özürlü cocuga bakmak cok zor...
    ben pgt yaptirdim...ve suanda hamileyim..Allahima sükürler olsun....belki masrafli belki uzun süriyor ama saglikli bi evlad icin deger bu...emin ol...

14. 16 Eylül 2009
  15. karamel86

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    2 tane var canım senın pct nasıl yapıldı bana yok yurt dısında yapılıyomus bılmıyom bana gore yapılıyor 1 2 ayı alıyomus anlamadım bu pctler nasıl yapılıyor

16. 16 Eylül 2009
  17. Zxuxmmin

Zxuxmmin RABBIMIN EMANETISINIZ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canim yurt disindan problar siparis ediliyor onlar 1 ay süriyor...ondan sonra ki ay tedaviye baslyiorsun..normal tüp bebek teki gibi igneleri oliyorsun....tek önemli olan cok yumurta olusmasi ve cok yumurta döllenmesi..onlari genetik laborda inceliyorlar ve hangisi saglikliysa onu transfer ediyorlar...

18. 16 Eylül 2009
  19. karamel86

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    zummın sen hangısısın ben resıprokalım