translokasyon belası hayattan yaşamdan vazgeçirdi artık

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve tomriss tarafından 15 Şubat 2009 başlatılmıştır.

15 Şubat 2009
    Konu Sahibi : tomriss
  1. tomriss

tomriss Guest

slm arkadaşlar cuma günü son ümidim olan transfer sonucum da negatif çıktı.9 yıllık evliyim .eğitimciyim şimdiye kadarki bütün yaz tatili 15 tatillerim hem merkezlerde geçti.bütün birikimizi buraya yatırdık.
    4 aşılamanın üzerine 3 tüp bebek denedik olmadı bunun üzerine başta yapılması gereken genetik tarama yapıldı.şimdiye kadar hep bana yapılmıştı.eşimde 1 ve 5 nolu kromozomlarda resiprokal TRANSKLOKASYON olduğunu öğrenmemizle hayatımızın kabusu başladı.eşimde sperm sayısı normal fakat morfolojik bozukluk ve hareketsizlik var denmişti hep.üstelik dr.lar bizim ısrarımızla yaptılar genetik taramayı. sonrasında pgt ile 4 defa daha PGT ile tüp bebek denedik.en sonununcusu bu ay uzun protokal genartta denedik sonuç yine negatif.yani 4 aşılama 3 tüp bebek 4 pgt ile tüp bebek denedik şu 9 yılda.hayatım kabus oldu.ne evliliğimi anladım ne yaşamı.yaşamımın en güzel yılları bu kabusla hep ümitle gfeçti.şimdi yine elimde neagtif sonuç.ben evliliği çocuk için isteyenlerdendim.imtihan bu işte.evlatlık asla düşünmüyorum.düşünemiyorum.dr.lara göre vaktimiz paramız çokca çok ümit etmemekle beraber denemeye devam edecekmişiz.yine dr.lara göre problem belli olduktan sonra 4.tüp bbek denmesinden sonra sonuç pek değişmiyormuş arkadaşlar en üzücüsü bu.ve biz maalsef bu memlekette memuruz sadce en çok ihtiyacımız olduğu dönemde devlette elini uzatmıyor artık.pgt üstelik çok pahalı bir tedavi.ben artık herşeyden kendimden bile vazgeçtim ne hayalim ne hayata tutunacak ümidim kalmadı.translokasyonda hangi kromozom olduğu çok önemli eşimde ki maalsef en büyük kromozomlar ve kırlma değil parça değişimi var yani imaknsız artık ..bunları arkadaşların zaman kaybetmemesi ve paylaşack kimse olmadığı için yazıyorum.çünki bu derdi yaşamayan bilemz.inanın anlamz bile...

2. 15 Şubat 2009
  3. hamet6774

hamet6774 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gercekten cok üzüldüm cok büyük gecmis olsun bendede kromozon anomalisi cikti 3 düsükten sonra kan testi ve sonuc ortada testen sonra 3 düsük daha yaptim ögrendigim halde ikinci hamileligimde kizim dogru normal yolla hamile kalarak elhamdülillah gayet saglikli cok sükür bence nasip meselesi pgt yaptirarak hamis arkadaslarda var bu forumda bende tüp bebekle pgt yaptirmak zorundayim benim takintim günahmi degilmi biyerden cevap geldi ama nebileyim tatmin olmadim yas 35 sayilir enson 6 ay önce düsük yaptim yine korunmuyom yine allahima siginip deniyorum böyle yazincada sanki allahin verdigi sinav kagidini kullarina sikayet ediyomusum gibi geliyo allahim yardimcimiz olsun
    ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN DUALARIMIZI KABUL ETSIN

COOOOOK ZOR COOK

4. 15 Şubat 2009
  5. hamet6774

hamet6774 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pekı tomrıs sen düsük yapmadınmı nasıl anladınız yada nasıl teste karar verdınız

6. 15 Şubat 2009
  7. elif23

elif23 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    canım ya yapma böyle hayatın sonu değil moralini bozma canım herşeyin hayırlısı ne diceğimi bilemiyorum nasıl avutcağımı lütfen canım üzme kendini

8. 15 Şubat 2009
  9. aysun76

aysun76 Guest

Canım üzülmekte çok haklısın ama en azından senin ve eşinin sağlığı yerinde bunu sakın unutma

10. 15 Şubat 2009
  11. ARAY

ARAY Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım seni çok iyi anlıyorum.çok geçmiş olsun gerçekten dedigin çok dogru .memuruz.yaş itibari ile devletin yardımı yok .maddiyat bu tedavilerde çok önemli.imkanlarımız tükeniyor.her negatif insanın ömründen götürüyor.canım tüm denemelerde direkt negatif mi.tutunupda sonradanmı negatif sonuç oluyor.çünkü sonuç negatif bu durumda benim ama tutundu ve kimyasal gebelik yani seninde böyle oldumu hiç.

12. 15 Şubat 2009
  13. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    allahım sabırlar versin sana canım benim ya allah büyük gün dogmadan neler dogar ne olur vazgecme....

14. 15 Şubat 2009
  15. tomriss

tomriss Guest

arkadaşım PGT kesinlikle günah değil.sonuçta yine senin yumurtan rahmin v eşinin sperm kullanılıyor.PGT ile embriyolardan bir parça alıp problemli olmayanı tesbite çalışıyorlar.yani normal tüp bebek.sadce fiyatlar biraz artıyor.genartta uygundu ama bir önceki denememiz yaklaşık 15 bin ytl tuttu.yani senin sağlıklı bir kızın var öylemi ben mi yanlış anladım canım.ama tedavi olcaksan pgt deneyebilirsin dinen bir mahzuru yok.allah yardımcın olsun canım

16. 15 Şubat 2009
  17. tomriss

tomriss Guest

ben 3 kez doğal yolla hamile kalıp 3 aylıkken hep kalpleri durdu.ama dr.lar zaten düşük yapacağımı söylediler.hamilelik devam etse bile kesin engelli olcak demişlerdi.dedikleri gibi oldu.dr.asla 3.ayı geçemessin demişti öyle de oldu.önce problem bende sanıldı.kadına baklıcak problemlerden hepsine bakılıp sadce genetk tarama kalmıştı.bende hiçbişey bulunamıyordu sebepsiz infertilite deyip 4 aşılama 3 tüp bbek denedik.biz ısrar ettik dr.a bakacak başka bişey yok mu diye.nasılsa bişey çıkmaz deyip testi yaptırdı ve kabus olayla karşılaştık işte

18. 15 Şubat 2009
  19. tomriss

tomriss Guest

pgt sonuçları bizim için önemliydi.önceki 4 aşılma ve 3 tüp bebek tedaviden bile saymıyorum.pgt lerde 1 ve 3. de 3 sağlıklı embriyo; 2. pgt de 1 sağlıklı embriyo;
    4.denmede 2 sağlıklı embriyo elde edildi ama hiç tutunma olmadı hep negatif sonuç.zaten pgt nin bu işte çok da mantığı yok çünki bu kromozomların hangi hastalıkla ilgili olduğunu
    tam olarak bilmiyorlar.yani translokasyonda tam olrak ne aradıklarını bile bilmiyorlar.türkiyede henüz hiç bir merkezde erkekten kaynaklanan translokasyonda pozitif sonuç yok maalsef