transver sonrası nefes darlığı çeken var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve yarenay8481 tarafından 14 Ocak 2009 başlatılmıştır.

14 Ocak 2009
    Konu Sahibi : yarenay8481
  1. yarenay8481

yarenay8481 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    93
    ben transverimden 3 gün sonra nefes darlığı problemi yaşadım.sağıma ve soluma yatamadım .kalbim sıkışıyodu.sırt üstüde 2 yastıkla yatabildim.7 haftada azalsada şikayetim vardı zaten 7 hafalıkkenden bebeğimi kaybettim.Acaba bu kan pıhtılaşma sorununun bi belirtisi olabilirmi ?

2. 21 Ocak 2009
  3. Vildan

Vildan umutluyum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende transferden sonra 5 gün çift yastıkla yattım vücudumda damarlarımın atışını hisediyordum.şişkinlik vardı bazen şişkinlikten göbek ağrısından ağlıyordum.5 gün sürdü sonra hiçbirşey hisetmedim sonuç negatifti.negatif sonucunu öğrendiğim ilk ay adet oldum şimdide adet geçikmesi yaşıyorum moralim çook bozuk:çok üzgünüm: sanada sabırlar diliyorum inş. tez zamanda anne olursuna.s.

4. 21 Ocak 2009
  5. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.320
    Ödül Puanları:
    163
    merhaba arkadaşlar.ben transferden sonra bu sorunları yaşamadım ama bize bir yazılı kağıt vermişlerdi eğer sizin söylediğiniz gibi şikayetlerimiz olursa hemen hast.arayın demişlerdi.demekki önemsenecek bir durum size böyle bir uyarı yapılmadımı

6. 21 Ocak 2009
  7. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    OHSS deniyor yaşadığınıza . yumurtalıkların fazla uyarılmasından yada fazla yumurtanız toplandıysa ( 10-15 üzeri ) bu sendroma yakalanmanız olası.
    mutlaka dr.unuzu haberdar edin , belki hastanede gözlem altında kalmanız gerekebilir ?
    daha fazla bilgi için OHSS yazıp googledan Türkçe sayfalardan ulaşabilrsiniz

8. 21 Ocak 2009
  9. Vildan

Vildan umutluyum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    :çok üzgünüm:benim geçen aydı transfer evet ohss dedi dr. ben transferden sonra memleketime döndüm.ama yinede yeterince bilgi vermediler.15 yumurta toplanmıştı aslında önemli olan sonuç malesef negatif

10. 22 Ocak 2009
  11. yesimpatdursun

yesimpatdursun herşeye rağmen Sahte Profil ÜZGÜN

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Ohss gerçekten önemli bir durum bazen neticeler ölümle bile sonuçlanabiliyor.Türkiyede böyle bir ölüm vakası görülmüştü çok dikkatli olun kızlar bazen doktorlar ihmal eder ama siz merak ettiğiniz veya sizi rahatsız eden bir durumu hemen hekiminizle paylaşın

12. 11 Mart 2009
  13. EU2

EU2 Guest

evet kizlar bu sorunu ben fazlasiyla yasadim ohss yani ama yumurta toplamanin ertesi gunu basladi ve yaklasik 6 7 kilo aldim
    aglamak ne kelime acidan oluyordum
    heryerim sisti ve hastanede yattirdilar 3 gun bir gunde acilde
    sonucumda negatif oldu
    bazi kadinlarda tup bebek de bu olay goruluyormus
    ikincidede ucuncedede olacakmis
    allah hakkimizda hayir etsin

14. 12 Mart 2009
  15. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bendede nefes darlığı oldu ama bende topu topu 4 yumurta çıkmıştı......

16. 12 Mart 2009
  17. Aussie

Aussie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim gebeliğim devam ediyor hala ama nefes darlıgı bende transfer sonrası degildi son 2 haftadır var. O kadar zor ki sanki burnum sürekli tıkalı.

18. 13 Mart 2009
  19. kelebek1000

kelebek1000 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm kızlar ohss sorunun 2 denememde yaşadım , 2 denememde de 18 yumurta toplanmıştı .. ilk denememde yaşadığım daha sancılıydı karnım çok şişmişti ve bir gece hastanede gözetim altında kalmıştım.. bana bu sorunu yaşayanların%80 ni gebe kalıyor da denmişti .. bende olsun da napiim çekerim diye bile düşünmüştüm .. ilk denemem maalesef olmadı .. 2. denememde dr um daha dikkatli davrandı tabiki , ama yine ohss belirtileri oldu tabiki ilk seferi kadar acı vermedi ama bende kendimce tedbirler aldım doğrusu .. Yumurtalar toplandıkdan sonra bol bol sıvı tükettim ve yatmadım .. transferimden sonra da sıvı tüketimime devam ettim ve kendimi çok yormadan hareket ettim hep.. yatmak hiç iyi gelmiyor .. kısa yürüyüşler bana çok iyi gelmişti . zaten dr umda yatmamamı normal hayatıma devam etmemi önerdi her zaman .. şu anda kan değerime göre hamileyim :nazar: haftaya ultrasonum var şükürler olsun ki .. dr umun dediği bu problemi yani karında olan sıvı birikmesi durumunu hamileliğimde de yaşayabilirmişim, bu nedenle bol sıvı tüketimine devam ediyorum ve kendimi çok yormayacak şekilde hareket ediyorum .. allah hepinizin kucaklarını boş bırakmasın .. dualarım sizlerle ...