Trigeminal nevralji

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve asude tarafından 9 Ekim 2009 başlatılmıştır.

9 Ekim 2009
    Konu Sahibi : asude
  1. asude

asude Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar bu baslığı açmamdakı amaç 8 sene cektikten sonra çok şükür ben bu hastalıktan kurtuldum ve o donemlerde bu rahatsızlığı çekenlerden hep bı destek aradım ama çevremde kımse yoktu bu sorunu omrumun sonona kadar çekerım artık demıstım umutsuzdum Rabbıme çok şukur amelıyatla kurtuldum . butun hastalıklarda olduğu bundada çok umutsuz konusulur ama Rabbımızden umıt kesmemek lazım herkese acıl şıfalar yardımcı olmak ümıdı ıle

2. 19 Aralık 2009
  3. bxoxrni

bxoxrni gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Büyük geçmiş olsun bende de son zamanlarda korkunç bir ağrı başladı sol yanımda, korkuyorum nevralji mi diye, sizinki nasıldı biraz anlatabilir misiniz

4. 4 Ocak 2010
  5. asude

asude Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmıs olsun benımkı ılk basladığında bı kaç sanıye surup gecıyodu hastalık ılerledıkçe ağrıda arttı suresıde uzadı ağrı basladığında 1-2 ay suruyordu bu hastalığı 7 sene cektıkten sonra amelıyatla kurtuldum cok sukur insaallah sen o kadar çekmezsın tekrar geçmıs olsun

6. 1 Mart 2012
  7. yuhu

yuhu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    selamlar,

bu rahatsızlıktan muzdarip olan varsa şayet yardımcı olabilir mi?

illeki artarak mı ilerler bu meret yoksa aynı şiddette devam edebilir mi yıllarca...

Bir de Mr cektirirken başörtüsünü çıkarmak mı gerekiyor yoksa örtülü çekiyorlar mı arkadaşlar?

8. 15 Mayıs 2012
  9. sfymhr

sfymhr Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Bende trigeminal nevralji hastasıyım üzerinde iğne benzeri metal olmadığı sürece mr çektirebiliyorsun ama bu hastalığın teşhisini çok iyi bir beyin cerrahının koymasında fayda var çünkü kullandığın ilaç (Ben tegratol kullanıyorum) yan etki yapabiliyor..Başka sorun olursa cevap verebilirim...

10. 29 Haziran 2012
  11. nevralji

nevralji Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kulak ve kafanın saclı boumundede oluyormuydu o ağrılar bendede warda oyuzden yanlız benım kollarımda ve sırtımdada war cekılecek dert deıl ya

12. 29 Haziran 2012
  13. tripoli35

tripoli35 olumlu yaklaşım iyidir Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    103
    yıllar önce dişimi yaptıracağım zaman çok şiddetli ağrılar yaşadım.doktor etkili ilaçlarla uyuşturduğunu söylüyordu ama benim hala ağrım hata ağrı değil bildiğiniz bıçaklama şeklinde acı çekiyordum.doktor olamaz dedikçe ben acıdan bahsettim diş doktorum bende trigeminal nevralji olabileceğini söyledi dişimi bıraktı 2 hap verdi bitince gel dedi. 1 ay o ilaçları içtim ilaçların yan etkileri güçlüydü.iş yapma konusunda sıkıntı yaşamadım ama yan etkiler arasında dikkatsizlik ve güç kaybıda vardı.neyse ki ilaç bitince dişimi yaptırdım.ilaçlar işe yaradı ama hala o dişim soğuk alınca sızlar ki kanal tedavisi yapıldı hissetmemem gerekir.ne zaman dişçiye gitsem etkili ağrı kesici isterim önce ki durumumu söylerim.ağrıyı acıyı çeken bilir.ALLAH dermansız dert vermesin.

14. 5 Eylül 2012
  15. mynames

mynames Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba Asude hanım.
    Bir yakınımda bu hastalıktan muzdarip nerde ve hangi doktora ameliyat olduğunuz konusunda detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim. TŞK

16. 1 Kasım 2012
  17. espirisse

espirisse Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merb asude hanım nerede hangi dr a ameliyat oldugunuz hakkında bilgi bekliyoruz bende yıllardır bu agrıyı migren agrısı olarak çektim lütfen bilgi verin

18. 6 Mayıs 2013
  19. intracel

intracel Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    merhaba, benim gittiğim endokrinoloji doktoru bende bu hastalığın olabileceğini söyledi şimdi iyi bi nöroloji doktoru arıyorum sizin tavsiye edebilceğiniz kimse var mı ? genelde ağrı filan yazılmış ama benim sağ yanağımda hep aynı bölgede ara ara sanki iğne batıyormuş gibi oluyor bazen çok acıyor onun dışında bi şikayetim pek olmuyor sizde de böyle mi başladı yoksa