Trkiye eitim sistemi hakknda ne dnyorsunuz?

Konusu 'Eğitime Dair (Eğitim Şart !)' forumundadır ve bekolim tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : bekolim
  1. bekolim

bekolim Gecmis tozdur üfle gitsin... Pro Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    Evet arkadaslar Turkiye'nin okul oncesi egitiminden baslayarak yuksek ogrenime kadar olan egitim surecini ele alacak olursak bu konu hakkinda ne dusunuyorsunuz?
    Bu egitim sistemiyle ileri medeniyetler seviyesine ulasabilir miyiz yoksa ancak yerimizde mi sayariz?benneyaptımki
    Kk ahalisinin konu hakkindaki dusuncelerini cok merak ediyorum ozellikle egitimciler sizin fikirleriniz nedir?
    Buyrun paylasalim....

2. 23 Mayıs 2009
  3. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    bu konu hakkında en ufak ümidim yok.Eğitimin zorunlu 8 yıla çıkarılması hata mesela,umarım zorunlu 12 yıla çıkmaz,yoksa yandık.En önemlisi milli eğitimde atamada,evrak kayıtta....vs duran adamları önce eğitsinler,karşılarındaki bir öğretmen.Adamlara bir şey soramıyoruz ki,hemen tersliyorlar.Öğrencileri kesinlikle yeteneklerine göre ayırmaları lazım ki bu da bir ütopya.Okul müdürlerini rastgele adamlardan seçmemeleri lazım,bir müdür bir okulu fazlasıyla değiştirebiliyor.İlk alıma gelenler,bunlar da olmayacağına göre bir şey olmaz bizden......

4. 23 Mayıs 2009
  5. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende 8 yıla çıkarılmasını onaylamıyorum...şu yönden 8 sınıf bir arada ve minikler büyüklerden her türlü olumsuz alışkanlığı ediniyor maalesef...
    birde geçirmek zordunda kalıyoruz çocukları ona daha fena içim yanıyor...

6. 23 Mayıs 2009
  7. bekolim

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    Konuya gosterdiginiz duyarliliktan oturu tesekkur ederim...
    Bu soylediklerinize katilmakla beraber bozuk donen carkta en buyuk etkenlerden birinin egitim oldugunu dusunuyorum...
    Gelecegimiz olan cocuklari yeteneklerine gore verimli egitmek yerine surekli onlerine bir tas koyuyoruz yanlis egitim sistemiyle geleceklerini, gelecegimizi mahvediyoruz, hayatlarini karartiyoruz bir oss belasi var ki dusman basina ne olacak bu Turkiye'nin hali bu gidisle merak ediyorum...

Son düzenleme: 23 Mayıs 2009
  8. 23 Mayıs 2009
  9. bekolim

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    Gecirmek zorundayiz derken cnm?

10. 24 Mayıs 2009
  11. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    canım ilköğretimde öğrenci bırakma yok,ister istemez,kaç alırsa alsın geçiriliyor.Arkadaşımın dediği bu.

12. 24 Mayıs 2009
  13. bekolim

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    Bak bunu bilmiyordum bu nasi absurdluktur yahu egitim sistemimizin sacmaligini birkez daha gormus oluyoruz:1shok:

14. 24 Mayıs 2009
  15. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    en başından başlayan ezberci eğitime, sonrasında gelen sınav silsilelerine, öss bilmem ne denilerek gerilen sinirlere, sonrasında alınan puana göre genellikle şans eseri girilen bölümlere, öss maratonu yüzünden sadece dersanelerdeki test sistemine uyarak türev-integral bilmeden, organik kimya bilmeden matematik, mühendislik, kimya vs. bölümlerine girilmesine, isyan edesim var :1no2:
    ilköğretimde öğrenci bırakmak yokmuş, bunu da yeni öğrenmiş bulunuyorum, bu sayede ben sanırım okullarda öğretilen ve not dayatmasıyla ezberletilenlerden daha fazla şey öğreniyorum benneyaptımki
    öğrencinin yaşadığı not kaygısının, bazı öğretmenlerin yaşattığı not tehdidinin, derslerin gerçek anlamda öğrenilmesinin önüne set çektiğini, öğrencinin tek amacının ezber yaparak o dersi geçmeye çalışmak olduğunu görünce de ayrıca üzülüyorum :1no2:

16. 24 Mayıs 2009
  17. Emrivaki

Emrivaki Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben lisede

Son düzenleme: 5 Kasım 2009
  18. 24 Mayıs 2009