Trkiye'de dul olmak

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve mavia tarafından 13 Eylül 2007 başlatılmıştır.

13 Eylül 2007
    Konu Sahibi : mavia
  1. mavia

mavia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    türkiyede dul olmanın zorluğuna inanıyormusunuz??????????şutarafagitti

2. 13 Eylül 2007
  3. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    aslında zor değil kimse de istemez dul olmayı ama hayat her zaman istediğimiz gibi gitmiyor yarınımızı bilmiyoruz. Sonuçta dullar da bu toplumun bireyi ama ben bazen onlara hemen farklı düşünen yada çıkar sağlamaya çalışan ya da kötü gözle bakan insanları kadın erkek ayırt etmeksizin her zaman kınıyorum bence önemli olan insanlık...

4. 13 Eylül 2007
  5. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet sonuna kadar inanıyorum çok zor hem erkekler elde edilebilecek kadın gözüie bakıyor kadınlarda kocamızı ayartabilecek kadın gözüyle ama yine de böyle bakışların arasında dimidik duran kendisine saygı duyulmasını sağlayan nice kadınlar da var

6. 13 Eylül 2007
  7. brn

brn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben bu terimi bile kınıyorum.o nasıl bir kelimedir oyle nedense bayana kalmıştır daha çok..kimse gelceğini vede şartlarını bilemezki ÇOK ZOR İNSAN YAKINLARINDAN BİLİYOR GÖRÜYOR ÇEKİLEN GÜÇLÜĞÜ..

8. 14 Eylül 2007
  9. dita

dita PeriliKöşkünPİreliKedisi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Dul???ne demek bu???:uhm::uhm:

eger tahmin ettigim şeyse yanlış bi kelime artık nüfus cüzdanlarına bile bu kelime yazılmıyor...:kahve::kahve:

Toplumdaki zorluguna gelince hiç zor degil neden kolay elde edilecek kadın oluyormuşuz neden kocalar için tehlikeliyimişiz ....kişi kendini bildimi sorun yok..böyle düşünenler önce kendilerini sorgulasınlar..evli kocası olupta ne haltlar karıştıranlar var...
    ne kendimi kısıtladım laf olmasın diye nede eski alışkanlıklarımdan vazgeçtim;neden kendime en ufak bi laf söylettim söyleyeninde alnını karışlarım...
    Kötü KazenKötü Kazen

10. 14 Eylül 2007
  11. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Evliliği bir şekilde bitmiş olan kadınlar toplumda ilk önce hemcinslerinden darbe yiyor.kocalarından kıskanıyorlar önce.sonra dedikodular başlıyor.kadın kendi halinde biri olsada her yaptığı batıyor insanlara.gelelim erkeklere çoğu, kadının karşısında kemik bekleyen köpekler gibiler.bir kadının nedense erkeksiz de yaşayabileceğini düşünemiyorlar.ya da bir kadının kendi seçimini yapabileceğini...pusuya yatmış bekliyorlar.kadının en küçük bir hareketinden, kendilerine işaret verildiğini bile çıkarabiliyorlar.güçlü olmak gerekiyor.Kadınların işi zor gerçekten.

12. 14 Eylül 2007
  13. emrecemre

emrecemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

abartmayın ya..kimsenin saatli bomba gibi baktığı falan yok....çevreniz dışında bunu heryerdede ilan etmek zorunda değiller zaten....her tanıştığına ben dulum derse karşısındakide art niyetliyse sadece bişeylere teşebbüs eder...ama burda alacağı cvp çok önemli......

14. 14 Eylül 2007
  15. emrecemre

emrecemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ne güzel söylemişsin ağzına sağlık.......herşeyde olduğu gibi bundada abartmaya bayılıyoruz....yok tehlikeymiş,yok kocaları ayartırmış,balkona bile çıkmazmış......ne alaka yaa....sağlıklı her insan nasılki bir özürlü adayıysa evli bir kadında heran dul kalma adayıdır.....dul da değil artık bekar diye geçiyoyor zaten......

16. 14 Eylül 2007
  17. celibon

celibon Guest

bence sadece türkiyede değil dünyanın her yerinde dul bayan olmak zordur.genç dul olmak daha zordur. dünyanın her yerinde erkekler olduğu sürece de zor olacaktır. çünkü erkek dediğin her zaman her yarde kadına aynı gözle bakar

18. 14 Eylül 2007
  19. dita

dita PeriliKöşkünPİreliKedisi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Ben bu yazıyı görmemişim atlamışım yaaa...kim kimi ayartıyo sizin kocalarınız ayartılmaya müsaitse dişi köpege bile kötü gözle bakar... bunun eşinden ayrılan (dikkat edersiniz o malum kelimeyi kullanmıyorum)kadına gerek yokki ; bekarlar yada evli kadınlar ayartmazmı kocalarınızı insanın önce içinde vicdanı saglam olacak eger kocan ayartılmaya meyilliyse zaten ayrılan kadına suç atmak yanlış sen tehdit olarak görüyorsan zaten kocana güvenin yoktur ...
    yani kendi içlerindeki rezilligi ayrılan kadınlara mal eden insan zaten baştan kokuşmuştur...
    Kötü Kazen