Trkiyeyi ok zledim...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yenicherry tarafından 21 Kasım 2009 başlatılmıştır.

21 Kasım 2009
    Konu Sahibi : yenicherry
  1. yenicherry

yenicherry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yurt dışında yaşıyorum.yalnızım.ülkemi çok özledim..annemi babamı kardeşlerimi arkadşlarımı hatta sıcacık simit kokusunu bile...
    giderek daha da arıyo içimdeki şey..şimdi diyorum annemin yanında olsam;dizlerinin dibinde içimden geldiği gibi ağlasam...

2. 21 Kasım 2009
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    gelme ihtimaliniz yok mu?

4. 21 Kasım 2009
  5. ilayda26

ilayda26 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Okumak içinmi gitin yurtdisina? Yoksa evlenipte mi? evlenipte gittiysen bu gayet normal. Bizim buraya yeni gelin gelenler bir tûrlü alisamiyorlar basta. Ama ilk Türkiye'ye gittiklerine ve annenlerin evlerine gittiklerine, aslinda onlarin hayatlari burda olduklarini ve kendilerini öz annesinin evinde yabanci hissetiklerini söylüyorlar. Zamanla alisirsin, merak etme.

6. 21 Kasım 2009
  7. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    offf canimm yaaaa bende yurt disindayim! zor biliyrim! hemde cokkkkk zor! ilk geldigim zaman hele agla agla! kac defa sarjim bitiyor deyipte telefonu kapatim hüngür hüngür agladigimi bilirim...

8. 21 Kasım 2009
  9. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113
    canim ben de yurt disindanim, evlenerek geldim ve senin hissettiklerini cok iyi anliyorum...ben yurt disina geldigim ilk 6-7 ay calismadim ve okula da hemen baslamadim, bu 6-7 icinde evde oturdum paso ne arkadasim vardi ne geldigim sehri biliyordum...hersey cok kotuydu, bunalimdaydim hep agliyordum, esim de beni anlamiyordu...hem zaten kendisi butun gun isteydi aksamdan aksama yuzunu goruodum bi de pazar gunleri...sonra dil okuluna gittim yani ingilizce kursuna zaten Turkiye'den de ingilizcem cok iyiydi burda da gelistirdim ve simdi koleje gidiyorum...hayatimdan memnunum suan cunku evde otururken insan kendi kendini daha cok yiyor ama calistiginda ya da okula gittiginde zaman oyle cabuk geciyor ki Turkiye'yi falan dusunmuyorsun...tabii ki anne ozlemi, simit-beyaz peynir-cay ozlemi kaydirigubbakcemile3 ( ki ben en cok borek yemeyi ozledim kaydirigubbakcemile2 ) vs, hic bi zaman gecmiyor...o yuzden ben sana bir yerde calismani ya da okula gitmeni oneriyorum tatlim...ha bu arada yurt disinda is tecruben yoksa is bulmak da zor, ben yazin 4-5 ay calistim ama o isi bulmak icin bile aylarca ugrastim Turkiye'den 2 is tecrubem olmasina ragmen...uzme kendini bebisim ya ben de aynilarini yasiyorum seni cok iyi anliyorum...ben esimle de cok tartisirdim o evde oturdugum zamanlarda...umarim sen de oyle bisy yoktur

10. 22 Kasım 2009
  11. kurbet

kurbet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    108
    pamukcum bende coook ozledim annemi babami kardeslerimi, o kadar ozledimki onlari kelimeler yatmez anlatmaya bu ozlemi. offff

12. 22 Kasım 2009
  13. parlayanyildizim

parlayanyildizim kalbisinin Not defteriyim Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende cooooook özlüyorum türkiyeyiiii

14. 22 Kasım 2009
  15. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bende ayni durumdayim....burasi cok bunaltici yasayanlar alismis ama bana cok monoton geliyor...offf cok daraliyorum nerde benim ülkeem

16. 22 Kasım 2009
  17. yenicherry

yenicherry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    hepinize çok tşk benim gibi düşünen benim ülkemden birileriyle dertleşmek iyi geldi gerçekten.evet evlenip geldim.buradaki türklerle de görüşmeye çalışıyoru ama yine de kimse türkiye de ki arkadaşlıklar dostluklar gibi olmuyo.burda insanlar artık yabancılaşmışlar onlar gibi olmuşlar sanki bizim türklerde..alışmak zamanımı alacak..ama işte gurbet çok zor yaaa çok çok...
    ah benim güzel ülkem...saçımın her teli orası kokuyo sanki....

18. 22 Kasım 2009
  19. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    senin en azindan cevrende konusacagin bayan turk arkadaslarin var benim turkler erkek,kadinlar turkce bilmiyor yabanci benim dilimde cok iyi degil..iletisim kur samimi olmak zorunda degilsin..gez,dolas..bosver degisimleri.tr de gozunde buyuttugun gibi degil artik..istisnalar haric tabi..