Trnaklarm iin acil

Konusu 'Güzel ve Bakımlı Eller İçin Öneriler' forumundadır ve çamaxsxxixrsuyu tarafından 23 Mart 2009 başlatılmıştır.

23 Mart 2009
    Konu Sahibi : çamaxsxxixrsuyu
  1. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    selam arkadaşlar, benim tırnaklarımla ilgili sorunum var..önceden süper ve sorunsuz uzarlardı, şimdi ise dipten soyulmuş, kırık falan uzuyorlar, uzatamıyorum...oje de süremiyorum...biliyorum çok süper beslenemiyorum, en büyük etken bu, vitaminsiz ve kalsiyumsuz kalmış olabilir vücudum..ayrıca iş yaptığım için eller sürekli suda ve kimyasallarda..eldivenli deiş yapmak zor..lavanta yağı ve limonda çok işe yaramadı, önceden lavanta yağı çok sert yapardı tırnaklarımı ya da limonla ovardım...bana önerebileceğiniz, çaren şu dediğiniz birşey var mı? yanıt bekliyorum...

2. 23 Mart 2009
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Bir dermatoloğa giderseniz size hem saçları, hem de tırnakları besleyecek ilaç verecektir.Ben kullandım, memnun da kaldım.

4. 23 Mart 2009
  5. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ne tür bir ilaç bu canım, bilmediğimden soruyorum, ben yutuyor muyum bunu yoksa tırnaklara ya da saça mı sürülüyor...anladığım kadarıyla yutuyorum ama

6. 23 Mart 2009
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Hap canım.Benim saçlarım çok fazla döküldüğü için o ilacı vermişti.Tırnaklara da iyi geldiğini sölemişti dr.um.Gerçekten de iyi gelmişti.Kırılma sorunum da hallolmuştu.90 kapsül vardı sanırım içinde.3 yıl önce kullanmıştım o yüzden çok net hatırlayamıyorum.2 ay içmiştim.

8. 23 Mart 2009
  9. selkie

selkie güldeki arsız dikenim! Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım şu bahsettğin aynı durum bendede söz konusu ve 1 hafta önce doktora gittim ve aseton ve temizlik malzemelrinden kaynaklandığını söyledi,bana asetonu yasakladı onun erine oje temizleyici kullan dedi,ayrıca tırnakların düzelene kadar oje sürme ve uzayan kısımları hemen kes bir süre kısa kullan dedive temizlik esnasından astarlı temizlik eldiveni kullan dedi,ayrıca 2 adet ilaç yazdı, birisi n-balsam dermoskin tırnak güçlendirici bir krem-akşam yatarken tırnaklarıma sürmem gerekiyor,diğeride excipial diye bir balsam günde 3 kez sürmem gerekiyor,ve bir haftadır düzelme var tırnaklarımda,manikürede ara vermemi söyledi yanlış torpulemedende kaynaklanabiliyormuş,istersen sende bunları bir dene,belki faydası dokunur.

10. 23 Mart 2009
  11. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    oje temizleyici mendiller var, onları dedin galiba..yoksa başka bir oje temizleyici var mı? uzayan kesimleri hemen kesiyorum eğer sorunlu uzadıysa...bir süre oje sürmem ayrıca..ama temizlik için eldiven kullanabilir miyim bilmiyorum...önerdiğin kremleri de alırım sağol canım...fiyatları nasıl bu kremlerin, umarım eczanemde bulabilirim

12. 23 Mart 2009
  13. selkie

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım şu asetonsuz jel şeklinde temizleyiciler var,onlardanda alabilirsin bulamazsan oriflamede var,önemli olan aseton içermemesi ben nisanda alıcam ondan yine,indirimde olacak 9 tl!birde su n_balsamın fiyatı 27 tl,diğerid 10 tl,ssk karşılamıor, ama bayağı bi etkililer,benim nerdeyse bir senedir geçmiyordu neler neler denedim ama artık geçiyor sanırım,n_balsamın içeriğinde sığır paçası yağı var!üstünde öyle yazıyor,dur internette bulursam reimlerini koyayım sana!

Son düzenleme: 23 Mart 2009
  14. 23 Mart 2009
  15. selkie

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
  16. 23 Mart 2009
  17. selkie

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    excipial liponun fotosunu bulamadım canımda beyaz üstü yeşil yazılı bir şişe.

18. 23 Mart 2009
  19. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106