Trnaklarm krlyor acil yardm..

Konusu 'Güzel ve Bakımlı Eller İçin Öneriler' forumundadır ve didemce tarafından 31 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : didemce
  1. didemce

didemce Guest

kızlar tırnaklarım uzun degil ama çok kötüler tırnalarınım üstü soyuluyor resmen ve cok kötü duruyorlar ellerimden igreniyorum artık ellerim cok güzeldi herkez söylerid ama bu tırnalarım sayesinde ellerim hep cebimde geziyorum...bana bir öneriniz olabilir mi...

2. 31 Mayıs 2009
  3. Angelinaozlem

Angelinaozlem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hmm tırnaklarının üstü soyuluyorsa kağıt törpüyle yumuşak hareketlerle üstünü törpüle sonra nemledirici kremle fln temizle bi güzel..Tırnak güçlendirici ojeler,cilalar var onlardanda kullan.Özellikle kalyonu..Haftada 2 kez ojesiz bırak tırnakları hava alması önemli..Bide besinlerden yardım alabilirsin..Ceviz,yoğurt gibi besinler tırnakları güçlendirir.Ayrıca canım diğer başlıklarda bunlarla ilgili yazılar var orayada bi bak istersen.Aklıma gelmişken vitamin eksikliği ve ellerin çok suda kalmasıda soyulmaya neden olur...
    Benim bildiklerim bu kadar cnm.Uyguladığım şeyler zaten..Umarım sorununa çare bulursunopuyorumnanaktan

Son düzenleme: 1 Haziran 2009
  4. 3 Haziran 2009
  5. falanist

falanist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım haftada 1 ya da 2 kez bir kaseye zeytinyağı ve limon suyu koy ellerini beklet içinde faydasını görürsün. ayrıca gün içinde salata falan yapıyorsan limonun işi bitince atma tırnaklarını ovala limonla. tırnakları çok güzel güçlendiriyor. ayrıca kalyon marka tırnak sertleştiricisi de kullanabilirsin

6. 4 Haziran 2009
  7. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende oje altına 1 kat kalyon kullanıyorum çok memnunum eskiden de limon ve zeytinyağını karıştırıp bir kapta tırnaklarımı içinde bekletirdim 10 dk.ama geçenlerde flormarın tırnak bakım serisinde bu karışımın hazır oje gibi şişelendiğini gördüm hemen aldım kokusuda çok güzel oje sürer gibi tırnağına sürüp bekliyosun sonra ıkıyosun hemen tırnağın canlılığa kavuşuyor. bir de flormarın sararan tırnaklar için bir ojesi var şiddetle tavsiye ederim özellikle uzun süre oje kullandıktan sonnra oluşan sararmalara hemen etki ediyor.(sararma için olanı beyaz görünen,bakım yağı olanı sarı olan bilginize)

8. 8 Haziran 2009
  9. LobelyAAA

LobelyAAA Alejandro Alejandrooo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tırnak kırılması için bir su bardağı ılık suya yarım limon suyu, bir tatlı kaşığı tuz, bir tatlı kaşığı badem yağı katıp karıştırıyosn.biraz beklet malzemeyi sonra ister el ister ayak tırnağına sür masaj yap beklet durula sonra badem yağıyla masaj uygula yıkamana gerek yok haftada iki kere uyguluyorm ben ne kajala ne flormara gerek duyuyorm tırnaklarmda yumuşaklık falan kalmadı üstüne üstlük ellerini yıkasanda bir süre sonra parlaklığı kalıyor yapmanı tavsiye ederm umarm memnun kalırsn tırnak etlerini aldırmamayada özen göster onlarla bağlantıldr belki aldırıyorsan. Malzemdn tasarruf etmek istersn ölçüleri ve suyu yarı yarıyada kullanabilirsn boşa gitmemesi açısındana.s.

10. 25 Ağustos 2009
  11. ozgish

ozgish KK Delisi Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    soyulma sorunu bende de var üzeri deil de uçlardan kenarlardan tırnaklarım ikiye ayrılıyor eskiden çok güzel uzarlardı ama neredeyse 3 yıldır böyle sertleştirici falan kullandım ama birşey deişmedi tırnaklarımın kenarlarındaki etler de sertleşti niye birden böyle oldu yaa var mı bir formülü olan

12. 27 Ağustos 2009
  13. e_ziraatcm

e_ziraatcm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benimde tırnaklarım çok kırılırdı hiç uzatamazdım ama bi yöntem buldum tırnaklarımı tırnak makasıyla hiç kesmiyorum artık kısaltmak istedigimde törpüyle kısaltıyorum...eskisi gibi kırılmıyo artık:)

14. 27 Ağustos 2009
  15. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kirilan,soyulan tirnaklar icin....
    her aksam yatmadan once tirnaklariniza pamukla iyot surun.bunu duzenli 10-15 gun yapin.goreceksiniz ki tirnaklariniz gucleniyor.merak etmeyin,iyot ucup gittigi icin rengi falan da kalmaz tirnakda.

16. 30 Ağustos 2009
  17. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    tırnak kırılması mevsimsel oluyor sonra kendiliğinden düzeliyor

18. 31 Ağustos 2009
  19. Zeynep_Nihal

Zeynep_Nihal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    113
    en güzel şey diş macunu test edip onaylanmıştır :)