Troid için

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve nagi tarafından 23 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : nagi
  1. nagi

nagi Guest

Merhaba arkadaşlar. Bu siteyle yeni tanıştım ancak içeriği ve samimyeti beni müptelası yaptı. Bilgilerin ve tecrübelerin içtenlikle paylaşılması benim de sizlere bi konuda yadanışabileceğimi hissettirdi bana. prolaktinim yüksek olduğu içivn ilaç tedavisi görüyorum 8 yıldır. Son kontrolümde tiroid hormonumun da alt seviyede olduğu anlaşıldı. Dr bunun için şimdilik ilaç tedavisine gerek duymadı ama ben kilo problemi yaşadığım ve bunun tiroidle bağlantılı olduğunu bildiğim için elimden geleni yani bitkilerden yardım almayı düşündüm. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar var mı? Varsa ve paylaşırlarsa çok mutlu olurum. Herkese sağlıklı ve mutlu günler :1rolleyes

2. 23 Temmuz 2007
  3. Marmelat

Marmelat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    CANIM BENİM HOŞGELDİN BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİM YOK AMA BENİMDE TROİTİMDE KİST VAR...ŞU ANDA BİR İLAÇ KULLANMIYORUM DEVAMLI KONTROL ALTINDA TUTULUCAK.SENİN TROİTİN YAVAŞ ÇALIŞIYO SANIRIM.

4. 23 Temmuz 2007
  5. pxixrxixl

pxixrxixl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hoşgeldin nagi troid için doğal tedavi yöntemleri var mı bilmiyorum keşke olsa ve işe yarasa.. benimde tiroid bezlerim çalışmıyor her gün ömrüm boyunca almam gereken bir hapım var tuhaf bir şekilde kilo problemim yok doktorumun dediğine göre tiroid hastalıkları çok çeşitliymiş bendeki kilo yapmayabilirmiş. hatta benim doktorum beni hasta olarak kabul etmiyor hapı kullandığım sürece çünkü hap vücudumun üretemediği hormonu dışarıdan almak anlamına geliyor. zaten hapı kullandığım sürece her şey normal. buna da şükür.

6. 23 Temmuz 2007
  7. Sitarem

Sitarem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar, bana yardımcı olurmusunuz?*Bende doktora gittim, T3,T4,TSH hepsi yüksek, hapı ayarlayamadı...Ayrıca tiroit bezimde iltihap varmış, hiç çalışmıyormuş...senağlamasenağlamasenağlama

Haşimoto tiroidit teşhisi koydu, aynı zamanda hipotiroidim,çok berbat durumdayım,halsizlik,yorgunluk ve kilo yaptı,şimdi 1 ay sonra tekrar kan testi yapıp karar vercekler..

Bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebilirmi, doktordan yeni geldim, gelirkende yol boyunca ağladım...:a015::a015::a015:

8. 23 Temmuz 2007
  9. dilek-usa

dilek-usa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    kizlar balik yagi icin troide bire bir ve troidinde kist olanlar icin mucizevi birsey benim troidimde kist vardi balik hapi ictikten bir hafta sonra kayboldu doktorlarda sasirdi, bunu balik yagina borcluyum tavsiye ederim

10. 26 Temmuz 2007
  11. coolsibersevda

coolsibersevda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ...............................

12. 26 Temmuz 2007
  13. Ayla54

Ayla54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sitarem üzülme canim.ben 4 senedir troid hastasiyim.verilen troid hormonlarini düzenli olarak kullandiginda hic bir sey olmuyo.bende bu ilaclari ömür boyu almak zorundayim,uzun süreli takibi gerekli.düzenli kan tahlilleri ile ilac dosaji ayarlandiktan sonra fazla sikinti cekmezsin.benim troid bezlerim hic calismiyor.troid hormonunu disaridan aliyorum.eger düzenli olarak kullanilmazsa kalp damar sagligi acisindan cok tehlikeli.insan zamanla bu hastalikla yasamasini ögreniyo.hic olmazsa tedavisi var allah daha beterini vermesin.

14. 26 Temmuz 2007
  15. adacem

adacem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bendede hipertiroidi var kan degerlerim inanilmazek cikti.bende pyropcil ve bir baska ilac daha kullaniyorum.alternatif tipla ilgili bilgim yok tedavi sekli ile ilgili

16. 6 Ekim 2007
  17. encelik

encelik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sitarem Sana Tavsiyem Okmeydani Hastanesinde Nükleer Tip Merkezine Gitmen. Orasi Türkiyede Bu Konunun Uzmanlariyla Dolu. Tahlil,sintigrafi. Ultrason Yapacaklar Ve Hepsi Ayni Yerde. Dr. Tamer Bey Ve Tevfik Bey Sana önerebileceğim Iki Isim. Geçmiş Olsun

18. 26 Kasım 2007
  19. beyza3

beyza3 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar kist dediğiniz şey nodülle aynı şeymi
    Bende de nodül varda balık yağını deneyebilirmiyim acaba?