troid ve interfilite lütfen bilgilerinizi paylaşın:(

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve HAZERAN tarafından 23 Nisan 2010 başlatılmıştır.

23 Nisan 2010
    Konu Sahibi : HAZERAN
  1. HAZERAN

HAZERAN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba Arkadaşlar ,

4 yıldır sebepsiz interfilite yüzünden hamile kalamıyorum.Ne eşimde nede bende bi sorun yok.Geçen hafta tesadüf eseri boynumda birçok nodüllerin olduğu tespit edildi.Sanırım yakın zamanda da ameliyat olmam gerekecek.Bir çok kişiye sordum ama net bi cevap alamadım.Arkadaşlar bu nodüller benim hamile kalamamama sebep olmuş olabilir mi ? Henüz kesin tanı konulmadı ama büyük ihtimalle hipotroid hastasıyım.Bu konuda bilgisi olan var ise yada benim gibi aynı dertten müzdrarip olanlar var ise lütfen bana yazın.İnsan boynunda nodül çıktı diye mutlu olurmu hiç.Ama ben kısırlığımın sebebine buna bağlayarak mutlu oluyorum.Ve inanıyorum ki bunun için tedavi olursam kendiliğimden de hamile kalabilecem.Ama bu düşüncemin doğru olduğuna inanmak istiyorum.Lütfen bilgilerinizle bana yardımcı olun.Şimdiden teşekkür ederim hepinize:)

2. 3 Mayıs 2010
  3. HAZERAN

HAZERAN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sanırım bu konuda yalnızım :KK43:

4. 5 Mayıs 2010
  5. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    canım seni çok iyi anlıyorum çünkü benim tiroitlerim yavaş çalışıyor bizde 12 aylık evliyiz evlendiğimizden beri hiç korunmadık ama olmadı rahmimde bişey yok birsürü test yaptırdım ama bişey çıkmadı çok araştırdım en son anladım ki tiroitlerden olmuyor ne yapıcam bilmiyorum anlıyacağın bende yalnızım:KK43::KK43:

6. 7 Mayıs 2010
  7. HAZERAN

HAZERAN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

peki troidlerinin yavaş çalıştığını nasıl anladın.Test yaptırdın mı ? Bi endokronolioji gidip tedavi olsan.Şu bi gerçek ki bu hastalığı bitirmeden hamile kalma olasılığın çok az.Kesinlikle uzatmamanı tavsiye ederim.

8. 9 Mayıs 2010
  9. gulem

gulem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba..bende 1,5 yıldır gebe kalamadım,endometriozis teşhisi ile ameliyat oldum ve aşılama uygun görüldü.aşılama için hormon testleri yapıldığında tsh 5,6 çıktı ve beni endokrine sevkettiler.tekrar tahlil yapıldı.ultrasona henüz girmedim hazirana gün verdiler.ama doktor çok büyük ihtimalle haşimato sendromu dedi.yani hipotroidi.hemen ilaç başlandı ve ömür boyu ieçecekmişim.bu hastalık ovülasyon bozukluğu yaptığı için kısırlık sebebi olabiliyomuş,kadın doğumcumda aşılama açısından bi sorun yok verilen ilacı iç dedi.yani anne olabilirsin dedi.bu arada 19 yıl bekleyipte troit hastası olduğunu öğrenen,ameliyat olup öbür ay kendiliğinden hamile kalan bi tanıdığım var.erken teşhis edilmesi belkide şans.beni aşılamam yarın yapılacak:) inşallah bi an önce şifamızı buluruz..sevgiler..

10. 19 Mayıs 2010
  11. HAZERAN

HAZERAN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok teşekkür ederim .geçtiğimiz hafta salı günü ameliyat oldum ve boynumdaki tüm nodüller alındı.bende bundan sonra ömür boyu bi hapa bağlı kalacam.yapılan tsh-t3 ve t4 tahlillerinde herşeyim normal çıktı.ama bu nodüllerin hamile kalmama engel olmadığınıda doktorum söyledi.iyice iyileştikten sonra kaldığımız yerden sanırım devam edecem :)

12. 20 Mayıs 2010
  13. gulem

gulem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    çok geçmiş olsun..inşallah şifanı bulursun ve bi an önce hamile kalırsın..

14. 22 Mayıs 2010
  15. HAZERAN

HAZERAN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah canım.allah isteyen herkesi evlat sahibi yapsın.

16. 22 Mayıs 2010
  17. HAZERAN

HAZERAN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada aşılaman yapıldımı canım senin ne durumdasın ?

18. 23 Mayıs 2010
  19. gulem

gulem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    evet yapıldı ve yarın test yaptracağım...ama adet belirtilerim başladı..oldum olacamm..tutmadı yani:)) hayırlısı...