troit hastası anneler bebeklerinize geçti mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ozzee tarafından 13 Şubat 2010 başlatılmıştır.

13 Şubat 2010
    Konu Sahibi : ozzee
  1. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    37.haftam bitmek üzere;gebeliğimde öğrendiğim haşemato tipi troit hastasıyım;bebekler doğduğunda bu test topuktan yapılıyormuş ama bazen çıkmayıp kanda saptanabiliyormuş..siz bu tip şeyler yaşadınınz mı?bebeişlerinize geçti mi?:nazar:

2. 13 Şubat 2010
  3. pengush

pengush Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de hasimotoyum. Bebegime gecmedi ama yine de ilk 2-3 ay icin suphelerim oldu. Bence topuk disinda ilk hafta sonunda filan bir daha test yaptirmakta fayda var. Sonrasi icin luzumu yok, cunku bu bulasici bir hastalik degil, olsa olsa bizdeki antikorlar gecmis olabilir, antikorlarin omru de bir kac ay, cok cok kucuk bir ihtimalle ilk aylarda hipotiroidi yasayabilir, onlara da levotiron veriyorlar bu durumda, cok sorun degil. Bizim cocuk doktoru (ki Nisantasi'ndaki Amerikan Hastanesi'nde dogum yaptim) bu konuda cok cahildi, tamamiyle gozden kacti sayesinde.

4. 14 Şubat 2010
  5. NPSL

NPSL ZEHRA ¬ EREN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    selam ozzee ınsallah saglıkla alırsın bebegını kucagına hayırlı dogumlar ınsallah bende hıpo troıdım kızıma gecmedı 13 aylık oldugunda goguslerının sıslıgınden suphelendım..kemık olcumu ultrason.kan sayımı.rontgen tahlıllerı oldu cok sukur herseyı normal cıktı benım hormonlarım gecmıs o na..ama saglıklı

6. 14 Şubat 2010
  7. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    saolun kızlar umarım geçmemiştir kızıma:)

8. 15 Şubat 2010
  9. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim annem 55 yaşında ve geçen gün doğuştan gelen guatr olduğu ortaya çıktı.haşemato demiş doktor ve mutlaka çocuğunuz da baktırsın olma ihtimali yüksek demiş.ben geçen sene baktırmıştım ben de bişi yoktu.yani illa geçecek diye bişey yok.sağlıkla büyütün bebişlerinizi inşallah.