trombofili - kan pıhtılaşması

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve princessank tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

14 Şubat 2010
    Konu Sahibi : princessank
  1. princessank

princessank Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili anne adayları hepinize merhabalar ... benim 3 kürtajım var , sonunda kan pıhtılaşmam olduğu , fakat bu düşüğünüzün sebebidir diye kesin birşey söyleyemeyiz denildi bana ... henüz test yapmadım ama sanırım yine hamileyim ve yaşadığım korku çok büyük ... acaba bu sefer ? diyorum ... acaba aranızda kan pıhtılaşmasına rağmen bebeğini kucağına alan var mı ? ve nasıl bir tedavi uygulandı ? bana gebelik düşünüyorum diye gittiğim doktor ( gebeliğimin düzgün gitmesi için ön kontrollere gittim ) folik asit ,zinco , vitamin ve bebe aspirini al dedi (bebe aspirininide hastaneye gittiğimde değil günler sonra telefonla görüştüğümüze söyledi ) ve zaten hepsini yediklerinden alıyorsun sen hamile kal bişey olmaz dedi tabi onun için demesi kolay ... bense bana önceden düzenli bir tedavi uygulanmadığı için sıkıntıdayım ,yine bebeğimi kaybeder miyim diye ve merak içindeyim bu sorunun gerçekten tedavisi bu mudur diye ?...bana yardımcı olursanız çok mutlu olacağım , şimdiden teşekkürler , sevgiler ...

Son düzenleme: 15 Şubat 2010
  2. 15 Şubat 2010
  3. deretepe

deretepe Guest

Merhaba benimde ilk bebeğimin kalbi karnımda durmuştu ve kürtajla alındı ama sebebi tam olarak bilinmiyor. Ben hamile olduğumu bilmeden doğum kont. hapı kullanmıştım sanırım ondan oldu. Ondan 7 ay sonra tekrar hamile kaldım. Doktorum ilkinden dolayı bana hergün 1 adet 100'lük coraspin içmemi söyledi, hatta 2 ay önceki kan tahlilimde kanın pıhtılaşma oranı biraz yükselmiş diye hafta sonları ilacı ikiye çıkardı. Şu anda 7 ayım bitti ve allaha şükür herhangi bir problemim yok. Umarım sizinde herşey normal gider :)))

4. 15 Şubat 2010
  5. ozon79

ozon79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar benimde 1 kaybım var allah sabırlar versin hepimize öncelikle ve yeni geşecek bebeğine de sağlıklı bir ömür dilerim sağlıkla kucağına almanı dilerim..bende pıhtılaşma testlerini yaptırıp öyle hamile kalmayı istiyorum.ama coraspin ve iğne verildiğini duydum arkadaşımdan dr una tekrar danış bence canım:)

6. 15 Şubat 2010
  7. princessank

princessank Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili deretepe ve ozon79 öncelikle teşekkürler ... bugün doktora gittim , gebe olmadığımı öğrendim ve kanamamda oldu , çok gecikince belkide öyle olmasını istediğim için çok umutlanmıştım :KK43: ... umarım önümüzdeki ay gebe kalırım ve size güzel haberi veririm tabi öncelikle hayırlısı ... doktora bana bu ilaçlar verildi kullanıyorum doğru mu yapıyorum dedim , hiçbirşey kullanmana gerek yok , hamile kalınca testler yapılır ve onun üzerine iğneye başlanır dedi ... sevgili deretepe ve ozon79 , dilerim hayatınızda dilediğiniz herşey umduğunuzdan çoookkk daha güzel olur ,sevgiler..

8. 16 Şubat 2010
  9. deretepe

deretepe Guest

Güzel dileklerin için çok teşekkürler. En kısa zamanda iyi haberlerini bekliyorum :)))

10. 2 Haziran 2010
  11. yELiiizz

yELiiizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    başka dr agit sen. kan pıhtılaşması testi yapıldı ve pıhtılaşma kesin var ise hamilelikten önce başlanıyo inelere. yok eğer kontrolsüz hamile kaldıysan bir an önce tedavi başlıcak .ayrıca hamile değilken yapılan test başka hamile iken yapılan test başka ikisinide yaptırmak iğnenin dozunun ayarlanması açısından önemli..
    saçmalamasın o dr öyleeeee.
    ben tek bir asririni almadım unuttum diye kesenin etrafındaki pıhtılar kocaman olmuşş.böle dedim diye asprin içme sakın fazlasıda zararlı iyi bi dr a git gerekirse başka memlekete gitt

12. 20 Nisan 2012
  13. Busemcan

Busemcan Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    merhaba arkadsalar ben ankaradan yazıyorum 2 yıllık evlıyım 2 kere dusuk nedeynıyle kurtaj oldum genetık kan tahlılı yaptırdım kan pırtılaşması oldugu ortaya cık doktor 3 ay on tedavı uyguladı zınco elevit apikobal ve folbiol ilacları kullanmamı ıstedı ve kullandım ve hamıle kaldıgımda zınco harıc dıger ılacları kullanmamı soledı
    fakat baska tedavi onermedı igne gıbı vesayre baska tedavi onermedı
    aranızda bu sekılde tedavı olan varmı
    veya ankaradan bıldıgınız doktar varmı tesekkurler

14. 20 Nisan 2012
  15. leeede

leeede Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım kan pıhtılaşması o kadar basit birşey değil ilaç kullanmadan olmaz kullanmalısın bence doktorunu değiştir abimin eşi kan pıhtılaşması problemi olduğu için 4 tane düşük yaşadı 5 hamileliğinde 15 günde bir kan sulandırıcı iğne kullandı şimdi kızı 6 yaşında ve tekrar hamile bundada iğnelere devam ediyor çünkü bebeğe kan gitmezse bebek beslenemiyor sen önlemini al

16. 20 Nisan 2012
  17. Busemcan

Busemcan Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ben anlamadım zaten doktordan doktora değişiyor bilgiler.bana verdiği ilaçlar zaten kan pıhtılaşmasını önlüyormuş.fakat bende buradaki kimsede böyle bir tedavi duymadım.doktora defalarca iğneyi sorduğumda gerek yok diyor.iğne kesin önlüyormu acaba pıhtılaşmayı.sonki düşüğüm 6 ay önce oldu.şimdi tekrar bebek sahibi olmak istiyorum ama çok korkuyorum.birde hsg filmi çektir diyor ama araştırmalarıma göre çok acıymış zaten düşüklerimde çok acı çektim birde ona nasıl dayanırım bilmiyorum.sizce ne yapmalıyım bana fikir verin...teşekkür ederim şimdiden

18. 30 Mart 2014
  19. winda

winda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kan pıhtılaşması olan arkadaşlar, PLT değerleriniz kaçtı ? 5+6 günlük hamileyim. benimki üst sınıra yakın 418 çıktı ama doktor ilaç vermedi. Sizce de fazla değil mi?:18: